Logo 728×90
Logo 728×90
Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu
Reklama 750×150 pod menu
Reklama 750×150 pod menu

Skandal! Fałszerstwo wyborcze!!

puszczewicz_rekomendacja_falszywa

Kandydat na burmistrza Brzegu – były dyrektor Zakładu Karnego w Brzegu, obecnie Dyrektor Generalny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego – K. Puszczewicz sam sobie wystawił rekomendacje, używając do tego zeskanowanego podpisu Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Na stronie internetowej kandydata oraz na jego ulotkach wyborczych pojawia się zdjęcie Puszczewicza w towarzystwie Prezydenta z wpisem – rekomendacją podpisaną przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego wraz ze skanem jego podpisu.
Treść rekomendacji  podpisanej przez Prezydenta RP na materiałach wyborczych Puszczewicza brzmi:
„Krzysztof to znakomity organizator. Był moim szefem kampanii wyborczej w województwie opolskim i tam WYGRAŁEM. Skan podpisu. Bronisław Komorowski – Prezydent RP”
Szefowa Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta stanowczo zaprzecza, że kiedykolwiek taka rekomendacja została przez Prezydenta wystawiona. Wg niej taki dokument nigdy nie został wystawiony.
Już parę dni wcześniej pojawiły się medialne informacje z Kancelarii Prezydenta, że Prezydent RP Bronisław Komorowski nie wyraża zgody na używanie jego wizerunku w samorządowej kampanii wyborczej.
Dotyczy to również emerytowanego dyrektora Zakładu Karnego w Brzegu, kandydata z ramienia PO na burmistrza naszego miasta – Krzysztofa Puszczewicza. Ten jednak rozpowszechniał materiały wyborcze, nie tylko z bezprawnym wykorzystaniem wizerunku Prezydenta RP, ale również ze spreparowaną rekomendacją od Prezydenta, wprowadzając tym samym w błąd opinię publiczną oraz potencjalnych wyborców.
Zapytanie  w sprawie rekomendacji podpisanych przez Premiera RP – Donalda Tuska oraz Ministra Sprawiedliwości – Krzysztofa Kwiatkowskiego zostanie wystosowane również do odpowiednich urzędów.
Redakcja

 

Podobne artykuły

0 komentarzy

 1. Anonim

  PREMIER: „Krzysztof jest doskonałym menadżerem”. MINISTER: „Krzysztof świetnie rozumie i czuje prawo”. A pod tym wszystkim – zeskanowane z jakiegoś dokumentu podpisy Premiera i Ministra. Weź człowieku do ręki ulotkę, których tysiące leży w naszych skrzynkach, otwórz oczy i przeczytaj, kto się tam podpisał. Zastanów się, dlaczego te podpisy zniknęły z internetowej strony Puszczewicza i jego reklamy na telebimach. Prawa nie trzeba czuć, tylko trzeba je przestrzegać!

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Gdzie w tym stwierdzeniu Prezydenta ,ze jest znakomitym organizatorem i ze był szefem kampanii , jest coś na temat rekomendacji Pana Puszczewicza na burmistrza?
  Dlaczego dalej robicie z ludzi durni?

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Nikogo nie oszukiwał , nigdzie nie stwierdził ze ma rekomendację na pismie .
  Sami to wymysliliscie i dalej okłamujecie ludzi

  Odpowiedz
 4. Anonim

  Puszczewicz się przyznał: „nie mam żadnych rekomendacji Prezydenta, Premiera, ani Ministra Sprawiedliwości do kandydowania w wyborach na Burmistrza Brzegu” – oświadczył wczoraj w sądzie w Opolu. Puszczewicz, za pomocą swoich materiałów wyborczych oszukiwał mieszkańców Brzegu. Ze stron internetowych Puszczewicza zniknęły fałszywe podpisy Prezydenta, Premiera i Ministra. Ciekawe, czy prokuratura zajmie się wykorzystywaniem podpisów Głowy Państwa, Szefa Rządu i Ministra Sprawiedliwości do niecnych celów.

  Odpowiedz
 5. Anonim

  Bardzo zrównoważony i mądry człowiek. Jest mało znany, ale jak trochę popracuje społecznie, to za kilka lat może zostać KIMŚ.

  Odpowiedz
 6. Anonim

  A gdzie pisał wczesniej ze takie rekomendacje posiada?
  Zna Prezydenta , prowadził mu kampanię , należeli do jednej partii , kto inny ma poparcie Prezydenta jesli nie Puszczewicz .
  Nie miał rekomendacji na pismie , tylko tyle .

  Odpowiedz
 7. Anonim

  Czytaj Kurier Brzeski! Puszczewicz się przyznał: „nie mam żadnych rekomendacji Prezydenta, Premiera, ani Ministra Sprawiedliwości do kandydowania w wyborach na Burmistrza Brzegu” – oświadczył wczoraj w sądzie w Opolu. Puszczewicz, za pomocą swoich materiałów wyborczych oszukiwał mieszkańców Brzegu. Ze stron internetowych Puszczewicza zniknęły fałszywe podpisy Prezydenta, Premiera i Ministra.

  Odpowiedz
 8. Anonim

  Puszczewicz w sądzie się przyznał, że „nie ma żadnych rekomendacji Prezydenta, Premiera, ani Ministra Sprawiedliwości do kandydowania w wyborach na Burmistrza Brzegu”. Czego jeszcze trzeba?! Możecie to sobie przeczytać nawet w Kurierze Brzeskim!!! Raz napisał coś sensownego. prawdę.

  Odpowiedz
 9. Anonim

  Uważam ze to co robi PPB i cała ta klika , jest jescze gorsze od tego co robiło SB .
  Wtedy choć kazdy wiedział ze zyje w państwie totalitarnym.
  Teraz pod płaszczykiem wolnej prasy i demokracji sprzedaje ludziom wierutne kłamstwa i próbuje wyprac mózgi .
  Metody te same co SB ,Paszkwil, kłamstwo i obłuda to są metody PPB , tym walczą.
  W Trybunie Ludu nie pisali takich kłamstw jak we wczorajszej PPB , sami sprawdzcie , retoryka z czasów stalinowskich .

  Odpowiedz
 10. Anonim

  I możecie mojego szefa pocałować w d…ę ! Wygra z Wami wszystkimi i będzie wspaniałym Burmistrzem. Życzę wygranej Panie Dyrektorze Puszczewicz ! Głosuję na Pana

  Odpowiedz
 11. Anonim

  Facet faktycznie ma tupet i jeszcze potrafi wszystkich umoralniać. Po prostu przyzwyczaił się do luksusu i pcha się dalej do koryta. Cała rodzinka nieźle ustawiona: córeczka w Starostwie, synek dentysta, zięć wiceprezes w BEPC, synowa jakąś kierowniczką też w BPEC. Smaczkiem może być też fakt, że podobno TRZB popiera ma burmistrza Puszczewicza. Czyżby panów łączyła jakaś wspólna przyjaźń z zamierzchłych czasów ?

  Odpowiedz
 12. Anonim

  JAN PIKOR WSPÓŁPRACOWAŁ Z SB ! TO JEST SKANDAL ! CZYTAŁEM OBWIESZCZENIA WYBORCZE I MYŚLAŁEM, ŻE DOSTANĘ ZAWAŁU KIEDY ZOBACZYŁEM, ŻE KANDYDAT JAN PIKOR WSPÓŁPRACOWAŁ Z SŁUŻBAMI BEZPIECZEŃSTWA ! I TAKI CZŁOWIEK JEST OBECNIE RADNYM I MA CZELNOŚĆ PATRZEĆ LUDZIOM W OCZY I KANDYDOWAĆ ?? LUDZIE W CZASACH PRL-U BYLI PRZEŚLADOWANI, PODCZAS GDY PAN PIKOR ŻYŁ SOBIE SPOKOJNIE I PEWNIE NA WIELU DONOSIŁ, A DZISIAJ CI BIEDNI LUDZIE GŁOSUJĄ NA KOGOŚ, KTO BYŁ PRZECIWKO NIM !

  Odpowiedz
 13. Anonim

  Powtórzę słowa byłego prezydenta Wociechu i Maszo nie idżcie tą drogą. A największe osiągnięci w życiu przyszłego archtekta jest jazda autostopem./ Biletyn burmistrza/

  Odpowiedz
 14. Anonim

  A może fałszerstwem wyborczym trzeba nazwać hasło brzeskiego PIS-u: PIS „gwarancją rozwoju Powiatu Brzeskiego”?
  Ponieważ brzescy „liderzy PIS” /chłopaki z Piastowskiej/ promują do Sejmiku człowieka z powiatu nyskiego?
  Pierwsze miejsce PIS-U do sejmiku to kandydat na wójta Lubszy i jak wygra w Lubszy to prawdopodobnie odda miejsce dla Nysy.
  Czy chodzi o rozwój powiatu brzeskiego? nie jestem pewna!

  Odpowiedz
 15. Anonim

  te ważniak kpisz sobie ze mnie czy ze swojego rozumowania? Oddalenie powództwa, a wyrok skazujący to dwie różne decyzje. Popowski prawdopodobnie chciał upierdzielić Puszczewicza zakładając mu sprawę jednak wniosek został oddalony czyli sąd nie widział powodu aby ukarać Puszczewicza i oddalił powództwo jednak to nie to samo co skazanie Popowskiego przez sąd tak jak to próbujecie przekazać (czyt. przekręcić). Co do kwoty jaką Popowski ma zapłacić to dla mnie mogli ją podwoić ale na rzecz bardziej szczytną ;P

  Odpowiedz
 16. Anonim

  te mirek kpisz sobie z sądu czy co?
  Poza tym ciekawe z czego Mareczek wybuli? Stary burmisio nie zdąży a nowy nie zechce znów zwolnic biedaczka z podatku

  Odpowiedz
 17. Anonim

  Siejecie bladą propagandę. Widziałem na forumbrzeg WYPIS i to nie chodzi o to, że przegrał Popowski tylko o to , że sąd oddalił powództwo/wniosek Popowskiego. Gdyby Puszczewicz założył sprawę Popowskiemu i sąd by się do tego przychylił wtedy można mówić o porażce Popowskiego. Trochę przekręcacie kota ogonem Panowie …

  Odpowiedz
 18. Anonim

  Ważniak masz rację. Patrzeć tylko jak znów ogon podkulą. Ale, ale coś ich chyba zamurowało, że ich nie widać i słychać. Czkawka przedwyborcza czy co?

  Odpowiedz
 19. Anonim

  te gostki znalazły sobie już inny temat i znowu drążą. pewnikiem z zerowym skutkiem. chociaż dla nich to będzie kolejna porażka.

  Odpowiedz
 20. Anonim

  Po pierwsze – wyrok nie jest prawomocny więc „nie mów HOP…” po drugie sąd oddalił wniosek niejakiego Popowskiego co za tym idzie nikt nie wie o co wnioskował, a po trzecie to dlaczego Pan Puszczewicz nie zaskarżył w trybie wyborczym Kowalczyka czy tego Popowskiego skoro to było kłamstwo (zakładam, że chodzi o tą akcję z Komorowskim) ?

  Odpowiedz
 21. Anonim

  No i co Popowski i Kowalczyku? Tak wciskaliście ludziom kłamstwo i ciemnotę, że teraz bedzie trudno cos powiedzieć na swoja obronę. Chociaż juz wiem, że teraz bedziecie szkalować polskie sądy, prokuraturę i innych, którzy sa w zmowie z Puszczewiczem przeciwko WAM!

  Odpowiedz
 22. Anonim

  Ale widzę,że nie znasz się kompletnie na sporcie.. Wszystkie 15 pojedynkow rozegrali na wyjazdach i w klasyfikacji spotkań na wyjeżdzie zajmują …3. miesce. Ale to nie o to chodzi. Czy trener,masażysta lub kierownik drużyny mają tylko wyłączny wpływ na wyniki? Przecież oni i zawodnicy pracują za frajer. A gdzie baza, środki finansowe, zarząd, sponsor, dyscyplina i treningi zawodników itd..? hę?

  Odpowiedz
 23. Anonim

  dlatego głosuję na Grzegorza Surdykę ! nie klawiszą z Z.K. w Brzeg, opanowali już w piłkę nożną w naszym mieście trener,masarzysta,kierownik….burmistrz to przesada !

  Odpowiedz
 24. Anonim

  Sprostowanie
  Wnioskodawcą wniosku był Marek Popowski, a świadkiem był Paweł Kowalczyk. Sąd postanawia:
  I. wniosek oddalić
  II. zasądzić od Marka Popowskiego na rzecz Krzysztofa Puszczewicza kwotę 1200 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego. Niezależnie p. Marek Popowski założył stronę internetową na konto p. Puszczewicza, gdzie posługiwał się z imienia i nazwiska p. Puszczewicza, teraz prokuratura prowadzi śledztwo, odnaleziono sprawdzę po IP. będzie oskarżony w sądzie karnym za popełnienie przestępstwa.

  Odpowiedz
 25. Anonim

  Proces, procesem niech se dadzą nawet po r…. Fakt jest natomiast niezaprzeczalny iż p.Puszczewicz naruszył wspaniałe zasady PO.
  Ale jest i sukces opolskiej PO, dzięki panu P. pisze o niej cała Polska ! I tu o brawa proszę !

  Odpowiedz
 26. Anonim

  Informacja z ostatniej chwili dzisiaj p.Popowski i Paweł Kowalczyk w sądzie przegrali proces z Puszczewiczem. A teraz będzie się działo.

  Odpowiedz
 27. Anonim

  Dotacyjki, jak to nazywasz mają też Kurier Brzeski (Starostwo Powiatowe, Gmina Skarbimierz, Olszanka, Lewin Brzeski) i Gazeta Brzeska – Brzeg i Starostwo. Więc o co ci biega, Karolku? A teraz to dopiero mają dotacyjki na swoją działalność. Surdyka przechodzi sam siebie, żeby zaistnieć!

  Odpowiedz
 28. Anonim

  A panorama jak zawsze … STRONNICZA ! Bo ma dotacyj ki na swoją działalność.. ciekawe od kogo… hm hm hm . PANI ZK mózg operacyjny propagandy

  Odpowiedz
 29. Anonim

  Ciekawe czy zajmie się tym telewizja „ogólna”. Zajmowali się mniejszymi perd….., a tu jest temacik jak marzenie :)
  A potem się dziwić, że opolskie kuleje. Skoro zatrudniają takich „geniuszy”, to mamy jak mamy.

  Odpowiedz
 30. Anonim

  Kochani internauci z lewa i prawa, wielka radość wypełniła serce moje, kiedy w TV dowiedziałem się, że powstało nowe wspaniałe stowarzyszenie ludzi niedocenianych i odrzuconych przez PiS. Stowarzyszeniu temu przewodzą dwie byłe wyrzucone sekretarki, na, których nie poznał się Prezes. Ale to nic one, mimo, że odeszły z PiS w niesławie, mimo że czuja jeszcze jego but na swoich plecach, to i tak go kochają, bo Polska jest najważniejsza. Stowarzyszenie to ruszy z impetem do walki o elektorat kandydatów PiS w wyborach samorządowych, już za moment, kiedy tylko wstąpi do niego nieznana postać z PiS Jarosław Kaczyński.

  Odpowiedz
 31. Anonim

  Na plakaty Puszczewicz z Surdyką nie wygra, ale lepszy jest za to w kombinowaniu. Ciekawe, czy przeprosi za swoje czyny Premiera, Ministra i Prezydenta.

  Odpowiedz
 32. Anonim

  Taak tak, ja surdykę widziałem jak rozmawił huczyńskim, a pusczewicz rozmawiał z gilem.
  A kto to widział.Ja nie.
  Śmiechu warte.

  Odpowiedz
 33. Anonim

  Panie Surdyka ! to po której stronie Pan jest po stronie mieszkańców – młodych Brzeżan, ludzi bezpartyjnych ? czy dalej Pan jest w ukryciu PO ?. I tak sobie Pan układa albo tu ? albo tam ?. Jako wyborca proszę o szczerość ? jeśli Pan chce Pan dostać mój głos !

  Odpowiedz
 34. Anonim

  Na Grzesia Surdyke głosować ? – to żart !to On dalej w PO !! bo widziałem go z Panem Puszcewiczem jak prowadził rozmowy w ciemnościach ! O czym rozmawiali ? nie mam pojęcia ale widziałem.

  Odpowiedz
 35. Anonim

  Właśnie jestem po podróży po Brzegu. I widziałem dokładnie, jak pięknie kleicie plakaty Surdyki i tego stowarzyszenia. Zero kultury – takie mity o byciu po stronie mieszkańców wsadźcie sobie w cztery litery…

  Odpowiedz
 36. Anonim

  Czy to prawda,że MB z niektórymi osobami z czołowych list PO rozdaje wspólnie ulotki pod kościołami.Czyżby statek tonął? Lepiej zabezpieczyć się na wszelki wypadek.To prawda.

  Odpowiedz
 37. Anonim

  ty jesteś klawisz? d… nie klawisz. dyrektor więziennictwa województwa? a co to takiego? A jeżeli jesteś faktycznie klawisz to oznacza, że jesteś cienias pospolity, musiałeś moczyć dupsko i pewnie nie dostawałeś nagród i dodatków itp. No i teraz zabierasz nędzny głos

  Odpowiedz
 38. Anonim

  Jasne, ze będzie, wszak w więziennictwie osiągnął już wszystko, jak przepowiedział mu minister sprawiedliwości w rekomendacji… Prorok czy jaka cholera?

  Odpowiedz
 39. Anonim

  Panie redaktorze jeżeli chce się Pan dowiedzieć prawdziwych opinii o Puszczewiczu niech pan zadzwoni do byłego emerytowanego Dyrektora Województwa Więżieńictwa Bogacza-to Pany włosy staną dęba – co wyprawiał by go zdjąć ze stanowiska i zająć jego miejsce.Ten przekręt z ulotkami i fałszerstwem to Pikuś. A dla czego? Jankowski , Jankowski podpowiadam

  Odpowiedz
 40. Anonim

  Najlepiej zaatakować, zwłaszcza, że i pytania i wnioski dla kandydata niewygodne…. Ale co mi tam. W końcu to nie ja startuję i to nie ja będę się z wydatkowanych środków na kampanię rozliczał… Ot. po prostu, jako biedny zwykły wyborca zapytałem, a zostałem obrażony i poniżony. Wstyd Panie Grześ, że masz pan takie niemoty w swym otoczeniu. To moze się Pan wypowie i odpowie, ile kasy wydał Pan już na kampanię wyborczą swą????

  Odpowiedz
 41. Anonim

  Sam sobie zprzeczasz ronio , niby nie gospodarz , a na kampanie kasę znalazł. Moze posłuchaj mojej rady ronio i przestań juz jarać to swiństwo, bo pitolisz jak pobity

  Odpowiedz
 42. Anonim

  Grzesio to lepiej niech się pochwali, skąd wziął tyle kasy na taką wielką kampanię wyborczą!!! Postawił wszystko na jedną kartę? Ciekawe, czy zdaje sobie sprawę, ze kandydat na burmisia ma limit w wysokości 18.500 zł na kampanię, a widząc nawał jego materiałów wyborczych można wyciągnąć wniosek, że tyle to on wydał na same banery… a telebimy, ulotki, plakaty i jeżdżące banery???? Może niech ktoś zinwentaryzuje ilość jego materiałów wyborczych… Zwłaszcza, że jszcze w zeszłym roku miał „zaoszczędzone” (po sprzedaży mieszkania??? i mieszka u tatusia????) 160.000 zł, a w tym roku zostało mu jedynie 60.000 zł… przy dochodzie z działalności poniżej 1000 zł miesięcznie… ???? to dzięki bogu, że ma dietkę radnego, dzięki której może przeżyć.
  Zajrzyjcie sobie na jego oświadczenia majątkowe. Można wyciągnąć niezłe wnioski. Taki z niego menadżer i gospodarz???? Koń by się uśmiał…:)))))

  Odpowiedz
 43. Anonim

  Wyborca wie najczęściej to, co mu się wciśnie. Tylko szeroka informacja, media, znajomi, instytucje, itd. Dlaczego Puszczewicz nie pisze nic o sobie? Ponieważ nie ma się czym pochwalić. Tylko więzienie i PO. Żadnych osiągnięć na tle społecznym, żadnych dokonań. Jedna informacyjna pustka i fikcja. Kolega Ministra Sprawiedliwości? To jakieś jaja!

  Odpowiedz
 44. Anonim

  Opolskie media milczą o Puszczewiczu, gdyż uderzałoby to w Urząd Marszałkowski, który one, ciut, ciut, wspierają. Sebetsa i PO mają kłopot z tym facetem. Ciągle coś nabroi.

  Odpowiedz
 45. Anonim

  Panie redaktorze jeżeli chce się Pan dowiedzieć prawdziwych opinii o Puszczewiczu niech \pan zadzwoni do byłego emerytowanego Dyrektora Województwa Więżieńictwa Bogacza-to Pany włosy staną dęba – co wyprawiał by go zdjąć ze stanowiska i zająć jego miejsce.Ten przekręt z ulotkami i fałszerstwem to Pikuś.

  Odpowiedz
 46. Anonim

  Biorąc pod uwage wszystkie nowe „newsy” prawdziwe czy też nie , niech każdy zgodnie z własnym sumieniem zagłosuje na tego kandydata ,który nie wzbudza tyle negatywnych emocji.Miasto potrzebuje spokojnego ,efektywnego gospodarza, a nie showmena promującego tylko siebie.

  Odpowiedz
 47. Anonim

  Huczyński był liberałem i dlatego głososwałem w dwóch kadencjach na niego.Teraz zakochał się w pisiorach i tego mu nie wybaczę.Mam tu też na uwadze niesłuszne awanse pisiorów na kluczowe stanowiska w mieście- szczególnie w oświacie.Został bezpardonowo wykorzystany przez Steańskiego i za to może zapłacić.Uległ też polityce kolesiostwa przykładem jest tu awans Stecuły na W-ce Prezesa spółki i wypałowanie mu uposażenia za co zapłacą mieszkańcy w podwyżkach wody .Myślę teraz ,że Gil przywróci sprawiedliwe zasady w tym mieści ma bardzo duże doświadczenie.Skończmy wreszcie z tymi młodzieżowcami, którzy nic w życiu nie osiągneli a już chcą łatwych pieniędzy.

  Odpowiedz
 48. Anonim

  Mam podobne zdanie.Chciałem głosować na Puszczewicza ,broniłem go przed krytycznymi artykułami, ale teraz przegiął tak mocno , że nie mogę mu zaufać.Jest po prostu wielkim kłamczuchem i idzie po trupach w lokalnej polityce.Tak samo było kiedy wykorzystywał Piątkowskiego dla swojej kariery zawodowej w kryminale-myślałem ,że się zmienił.Zagłosuje na stabilnego Gila.POzdrawiam

  Odpowiedz
 49. Anonim

  Wszyscy, którzy kandydują na stanowiska radnych, czy na burmistrza są jednakowi. Najpierw naobiecują potem się na wszystkich wypną i gówno będziemy mieli do powiedzenia. Skoro mam jednak głosować to na SLD to ,,może” zrobią porządek, żeby kościół nie wcinał się do polityki i poucinają trochę majątków, które im się nie należą. co do pana Puszczewicza to zrobił cwany krok ze zdjęciem i rekomendacją prezydenta, ale się do końca nie udało. powinien wyciągnąć wnioski i wycofać się z wyborów. moim zdaniem tylko tak pokaże klasę i resztki godności.

  Odpowiedz
 50. Anonim

  Tak jak myślałem napisałen kilka słow na tamat żołnierzy Huczyńskiego i Huczńskim i nie puścili tego / miejsce na zielono od redakcji wyżej/ ale opluwać innych to im wolno nawet już się nie podpisują pod artykułami.Już niedługo panowie i panie redaktorzy nie będziemy nusieli czytać Waszych wypocin.

  Odpowiedz
 51. Anonim

  Puszczewicz musi wgrać, a wy powinniście być mu wdzięczni, że kandyduje, bo wcale nie musi i byście nic nie mieli w brzegu, wszystko jemu zawdzienczamy, bo on w opolu wszystko umie załatwić, i na przykład stadion mamy, a nie tak jak inni nic nie mają bo mógłby byc burmistrzem jakiego miasta chce, bo nawet prezydent go popiera jak widać ze zdjęcia, a wybrał brzeg, to trzeba się cieszyć, bo to jest człowiek kompetnetny i zasłużony, jak był dyrektorem więzienia to też dużo zrobił i w ogóle to miły jest bo mi dzień dobry odpowiada czasem, się nawet uśmiechnie bo renki to chyba zaden burmistrz kandydujący nie podaje mieszkancom żeby się za bardzo nie spoufalać, bo by za dużo wymagali, a on trzyma dystans, I MA DUŻO LUDZI POPIERAJĄCYCH KTÓRZY KOCHAJA PLATFORMĘ są to ludzie wykształceni i światli którzy wiedzą co dobre będzie dla brzegu i brzeżan bo juz troche się lat interesują tym wszystkim!! Więc ja kończę swoją wypowiedź słowami : GŁOSUJĘ NA PANA KRZYSZTOFA!!!

  Odpowiedz
 52. Anonim

  Czytając wcześniejsze komentarz zauważyłam tyle błędów że aż w oczy szczypie a tu czepiacie się pana Andrzeja nie zwracając uwagi na sens treści proszę opanujcie się .Wasze dyskusje czy jest to prawda czy nie . Fotomontaż nie fotomontaż , jak macie taką wiedzę to złóżcie zawiadomienie do prokuratora

  Odpowiedz
 53. Anonim

  Popieram w całości Pana Andrzeja czepiacie się jakieś literówki , a nie macie zielonego pojęcia na temat człowieka popieram Pana Andrzeja

  Odpowiedz
 54. Anonim

  Za błędy przepraszam ,wynikły nie z mojej winy, co do kasy na ulotki i plakaty to swoje też wydałem. A z podejściem że jak się dostane to też będę etatowym to jest tekst na poziomie podstawówki, w ten sposób nigdy nie zrobimy nic .To że TRZB popiera kandydata Pana Puszczewicza na burmistrza to jest decyzja zarządu , ale mamy demokracje każdy może myśleć i mówić co chce z pozdrowieniami

  Odpowiedz
 55. Anonim

  Ale dla mnie niezwykle żenujący jest poziom wypowiedzi Pana Andrzeja. Nie mówię tu tylko o ortografii, bo pisze On że coś jest „alternatywom” zamiast „alternatywą”, że „rzygać” mu się chce” ale także stylistyka wypowiedzi porównywalna jest z wypowiedzią dziecka z podstawówki.

  Odpowiedz
 56. Anonim

  Panie Andrzeju, inni wydali kupę kasy na ulotki, reklamę, a Pan tu tak na żywca, jak Pan przejdzie to też bedzie chciał Pan być etatowym

  Odpowiedz
 57. Anonim

  Tylko, że niby bezpartyjne TRZB popiera partyjnego Puszczewicza na burmistrza. A co z waszym kandydatem nie tylko partyjnym, ale i współpracującym z pewnymi służbami ? To dopiero jest klika byłych partyjnych z poprzedniej epoki.

  Odpowiedz
 58. Anonim

  Podrobił czy nie myślę że niedługo się dowiemy.Ale alternatywom w tych wyborach jest głosować na ludzi bezpartyjnych,mieszkańców Brzegu,którzy będą chcieli cokolwiek zrobić dla mieszkańców .Ja takim człowiekiem jestem startuje z TRZB(Towarzystwo Rozwoju Ziemi Brzeskiej)Lista 16 okręg 4 pozycja 4.Rzygać mi się chce jak słyszę o polityce i politykierstwie gmina nie jest areną do uprawiania polityki tu mieszkają ludzie i mają swoje mniejsze lub większe problemy. Proszę o poparcie dość radnych etatowych pozdrawiam i proszę idźmy do wyborów . Jeśli nie oddacie głosu państwo na mnie to okej , ale mam nadzieje że poprzecie mnie. Brak waszej obecności przy urnach wyborczych będzie poparciem etatowych radnych .Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o poparcie Andrzej Wojtkowski

  Odpowiedz
 59. Anonim

  Sami liderzy pchają się na stołki – o ich kompetencjach możemy przekonać się na własnej skórze lub poczytać w gazetkach. Wolę stare sprawdzone osoby, którym los miasta nie jest obcy – zagłosuję na Huczyńskiego.

  Odpowiedz
 60. Anonim

  Prosimy pisać komentarze związane z artykułem.

  Jeśli ktoś ma jakiekolwiek uwagi dotyczące innego tematu proszę napisać list do redakcji.

  Odpowiedz
 61. Anonim

  ja też startuje,mam zdjęcie z Johnem Fitzgeraldem Nikim, dał mi rekomendacje:”NIE GLOSUJCIE NA NIEGO” podobno ludzie dzisiaj robią politykom na przekór odbiorą to jako „MUSZĘ NA NIEGO ZAGŁOSOWAĆ” :-)
  Ps.
  Panie P. PREZYDENT JEST BEZPARTYJNY,każdy to wie!!!

  Odpowiedz
 62. Anonim

  buahahahaha
  ŚWIATOWIEC Puszczewicz wpadł jak śliwka w kompot. Teraz to już po nim i jedynie co łączy go z Komorowskim to wąs i okulary hahaha

  Odpowiedz
 63. Anonim

  właśnie Andrzej Pulit na burmistrza Brzegu, niech wam zamiast stadionów biogzownie buduje i składowiska odpadów, w Skarbimierzu mam nadzieję że już Wójtem nie będzie,
  Barcicki albo Nawrocki na wójta

  Odpowiedz
 64. Anonim

  na listach brzeskiej PO są artyści, malarze i rzeźbiarze przede wszystkim brzeżanie !! Gdzie aby kandydować do rady brzegu trzeba być brzeżaninem!!!!!!!!

  PO to wiocha jakich mało!

  Głosuję na tego Mariusza Grochowskiego, on nie jest zamieszany w nic, człowiek uczciwy, szpital doprowadził i doprowadza do standardów europejskich !!

  Odpowiedz
 65. Anonim

  jak to jest fałszerstwo to dziwne, że nie zajmuje się już tym prokuratura. hehe, dokładnie tak jak ktoś powyżej napisał gacie się palą co poniektórym , a już tylko tydzień został do wyborów, więc będą teraz pisać, kombinować, wymyślać co tylko się da w nadziei, ze ich wodzu wygra- a później jakoś to będzie, wodzu pomoże. Ale niestety wodzu nie wygra, ludzie nie mogą już na niego patrzeć. papa

  Odpowiedz
 66. Anonim

  ja tam widze ze wszystkie zdjecia to chyba fotomontaz. nikt nie popatrzy prosto w oczy, czy do obiektywu. t ogolnie puszczewicz robi przekrety i nipowinien za zadne skarby zostac burmistrzem. prawde mowiac brzeg nie ma dobrego kandydata, a huczynski pozal sie panie boze. mam nadzieje ze ten len i nierob nie zostanie dalej burmistrzem. zawiodlem sie na nim a na niego glosowalem, przydalby sie taki ktos jak andrzej pulit. on moglby startowac na burmistrza brzegu i zpewnoscia by wygral bo jest dobrym gospodazem.

  Odpowiedz
 67. Anonim

  na tych fotkach robi z siebie tylko niepoważnego człowieka – Buzkowi się zrobiło niedobrze, Schetyna jest zainteresowany Nim jak zeszłorocznym śniegiem, z Sikorskim też można się uśmiać – FACET CHCE ZOSTAĆ BURMISTRZEM DZIĘKI ZNACZKOWI PLATFORMY I ZDJĘCIOM POLITYKÓW ZNANYCH NP. Z AFERY HAZARDOWEJ !!! !!!! MÓWCIE O TYM LUDZIOM, ON NIE MOŻE WYGRAĆ, TO JEST AROGANCJA, KTÓREJ WE WŁADZY BYĆ NIE MOŻE !!

  Odpowiedz
 68. Anonim

  re.: buba
  Pewien głupiec mieniący się geniuszem, o imieniu Koba twierdził, że jeżeli fakty nie potwierdzają stawianej przez niego tezy, to biada faktom. Nie odpowiadaj sam sobie, ale popatrz na fakty oczami sędziów. Tylko głupiec albo podlec, broniący fałszywej tezy, za dowody, uznaje sfabrykowane przez siebie, fakty.

  Odpowiedz
 69. Anonim

  czy zwrócono się do władz PO, tych lokalnych i krajowych z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie ? Chętnie poznam zdanie sekretarza regionalnego i krajowego nt. skanowania podpisów pod nieprawdziwymi wypowiedziami.

  Odpowiedz
 70. Anonim

  Jak widać brzescy i opolscy platformiarze mają teraz duży problem do rozwiązania.
  No chyba, że wszyscy działają w podobnym stylu, w co tak do końca jednak nie wierzę, bo i wśród nich muszą być chyba jacyś porządni ludzie????
  odpowiedzcie, proszę, że sąąąąąą????/!!!!

  Odpowiedz
 71. Anonim

  Ciekawe, czy ktoś z wierchuszki PO na Opolszczyźnie, znowu powie, że to zwykła „wpadka”. Takie koty za płoty… 😕 👿

  Nie, Drodzy Państwo, to nie są zwykłe wpadki!
  Bo czy zwykłą wpadką można nazwać to, że wysokiej rangi urzędnik uczestniczył w spotkaniu politycznym podczas zwolnienia lekarskiego?
  Bo czy zwykłą wpadką można nazwać to, że wysokiej rangi urzędnik w wywiadzie dla gazety lokalnej twierdzi, że umieścił w RPO projekt termomodernizacji szpitala w Brzegu, co ewidentnie świadczy albo o tym, że kłamie albo o tym, że łamie prawo? A później w TVP Opole, po awanturze na sesji Sejmiku Wojewódzkiego, próbował to odwołać
  Bo czy wpadką można nazwać to, że wysokiej rangi urzędnik za plecami pracodawcy (czyt. Marszałka) zmieniał listy odznaczonych, wykreślając z nich swojego konkurenta w wyborach samorządowych?
  A może zwykłą wpadką jest to, że Dyrektor Generalny Urzędu Marszałkowskiego K. Puszczewicz udzielił wywiadu do jednej z lokalnych gazet, gdzie skrytykował działania obecnych władz w zakresie budowy wałów przeciwpowodziowych? Trudno powstrzymać się od komentarza, że dość dziwnie brzmi to w ustach osoby, która z racji piastowanego przez siebie stanowiska, powinna dokładnie wiedzieć, kto jest odpowiedzialny za to zadanie. Otóż, jak się okazuje budową wałów w Brzegu zajmuje się Wojewódzki Zarząd Urządzeń i Melioracji Wodnych w Opolu (jednostka organizacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego) w ścisłej współpracy z Zarządem Województwa Opolskiego, czyli pracodawcą rzeczonego Dyrektora.

  No, i oczywiście słynna sprawa z mieszaniem za plecami Marszałka w listach odznaczonych… 😡

  Same „małe” wpadki….

  Odpowiedz
 72. Anonim

  Dlaczego nasze opolskie media milczą w tej sprawie ? W NTO jakieś bzdury nt. zaległości czynszowych, jakiegoś tam kandydata, a tu taki skandal i cisza! Czy ktoś nakazał im milczeć ????? Czy to nie powinno pójść w całą Polskę ? A może PO boi się obciachu, że wystawiła takiego gościa ?

  Odpowiedz
 73. Anonim

  Jeśli to będzie prawda,toczy PO nie powinny cofnąć poparcia dla takiej osoby i niech walczy o fotel jako zwykły obywatel.Zobaczymy wtedy na co go stać.Wynik może bardzo mizerny.

  Odpowiedz
 74. Anonim

  No waśnie, co ten pan tak właściwie zrobił dla naszego miasta.Jako szef ważnego urzędu w Opolu powinien zrobić cokolwiek,a ja nie słyszałem o ty nic.Może ktoś mi pomoże?Władza tylko jemu się należy i basta- ma tupet.Tylko się pomylił,tutaj nie ZK w którym można wydawać rozkazy,ale demokratyczne wybory.I dlaczego nie odzywają się krytycy PP,którzy mówią o stronniczości tego pisma.Jeżeli macie inne zdanie to proszę o inne artykuły,w którym poznamy „prawdziwą i tylko jedną prawdę” o przedstawicielu i szefie platformy w Brzegu.Jeżeli to jest prawda,to w jaki sposób można prawidłowo zarządzać miastem takiej osobie?Dla mnie to jest koszmar.

  Odpowiedz
 75. Anonim

  Co my szaraczki możemy wiedzieć. A może było tak:
  zadzwonił Krzych do Bronia i mówi:
  to ja byłem twoim szefem i dzięki mnie wygrałeś wybory, teraz czas na rewanż.
  Broniu na to:
  dobra stary druhu masz wolną rękę, pisz co chcesz, skanuj moje podpisy, umieszczaj zdjęcia, itp.

  Odpowiedz
 76. Anonim

  …był szefem obecnego Prezydenta RP, to „posada” Burmistrza należy Mu się jak psu micha i proszę mi tu nie wybrzydzać.

  Odpowiedz
 77. Anonim

  wojtuś 2
  czepiasz się, że to kancelaria wypowiedziała się na temat rzekomej opinii a nie sam prezydent. A może prezydent ma jeszcze osobiście przyjechać do Brzegu i wypowiedzieć się na ten temat, może ma przerwać na tę okoliczność jakąś podróż służbową, bo przecież to Puszczewicz jest jego szefem :)
  Prezydent takich leszczy jak Puszczewicz ma w całej Polsce full. Podejrzewam, że dzisiaj nawet nie pamięta imienia tego gościa.

  Odpowiedz
 78. Anonim

  Tak, mam pojęcie.Do sądu to nikt nie może zgłosic, bo sąd
  nie przyjmuje takich donosów w przeciwieństwie od prokuratury.Kto może zgłosić,każdy obywatel ma takie prawo.
  Krzycho popytaj troszeczke wśród znajomych prawników,może Cię oświecą.

  Odpowiedz
 79. Anonim

  ZK (zakład karny ?) czy Ty masz pojecie kto może taką sprawę zgłaszać do Sądu ?! Przecież swoi na swoich nie zgłoszą ! natomiast jeżeli jest to nie prawda to PO już powinno taki wniosek w sądzie zgłosić !

  Odpowiedz
 80. Anonim

  Skoro autorzy tego tekstu widzą przestępstwo, to czemu jeszcze nie złożone zawiadomieni do organów scigania.
  No właśnie.Wyborcy wiedzą swoje i jak znam życie zagłosuja na tego, na którego najwięcej ujadano.

  Odpowiedz
 81. Anonim

  W życiu trzeba umieć trochę kombinować. Ale takie prostackie, chamskie numery, to przegięcie. Oszukiwanie wyborców. Co my właściwie o nim wiemy? NIC! Tylko to że był klawiszem i pracował (siedział) w UM w Opolu. Oprócz tego nie wiemy, jakie ma plany, jakie poglądy, jakie osiągnięcia. Człowiek znikąd! Takie NIC

  Odpowiedz
 82. Anonim

  Wojtusiowi można arbuza w tyłek wsadzić, a on będzie mówił, że to hemoroidy. Facet. Fałszerstwo, to fałszerstwo. To samo zrobił z premierem i ministrem sprawiedliwości. Wszystko fikcja. Tak wyglądało całe jego życie.

  Odpowiedz
 83. Anonim

  jeszcze jaka manipulacja słowna !

  „był moim szefem kampanii wyborczej…” – był moim szefem….

  a powinno być

  „był szefem mojej kampanii wyborczej…” był szefem kampanii

  Bronisław Komorowski – Prezydent RP:

  „Krzysztof był moim szefem”

  Super

  Odpowiedz
 84. Anonim

  re ważniak
  Harował on czy ludzie,nierób sobie jaj.Przyznaj,jeżeli potrafisz ocenić to poprawnie, czy to jest normalne (jeżeli to jest prawda)i czy takie zachowanie jest przynajmniej etyczne?Powiem dalej,nie rób dalej sobie jaj i nie przypisuj zwycięstwa Komorowskiego Puszczewiczowi,dlatego że to zasługa tylko tego pierwszego.Bez Puszczewicza i tak by wygrał.Kto Ci nagadał takich głupot i czy Ty we wszystko tak łatwo wierzysz?

  Odpowiedz
 85. Anonim

  Taka jest cała Platforma, a uczciwych ludzi PiSu się nęka medialną nagonką, kto odszedł, kto nie – już wymiotować się tym chce. Rząd robi co chce ( a raczej niczxego nie robi, tylko szkodzi ) a media zajmują się opozycją ;D

  Odpowiedz
 86. Anonim

  Puszczewicz harował jak wół podczas kampanii wyborczej kandydata na prezydenta RP. Jaki skutek wiemy. To czy nie ma prawa do takiego wizerunku?! Ma, bezsprzecznie ma.

  Odpowiedz
 87. Anonim

  No to pięknie,a ja myślałem,że pan Puszczewicz to uczciwy gość.A tu jeszcze nie wygrał ,a już kombinuje.No i na kogo tu głosować?

  Odpowiedz
 88. Anonim

  Wojtuś 2 tumanie czytałeś powyższy text ? Jak nie to cytuję najważniejsze zdanie „Już parę dni wcześniej pojawiły się medialne informacje z Kancelarii Prezydenta, że Prezydent RP Bronisław Komorowski nie wyraża zgody na używanie jego wizerunku w samorządowej kampanii wyborczej.”

  Odpowiedz
 89. Anonim

  Chyba Komorowskiemu jakoś te ręke nagieli w photoshopie, aby uścinął. A propos, czy w internecie mozna zamieścić podpis NIE ZESKANOWANY?

  Odpowiedz
 90. Anonim

  Ja mam też zdjęcie z naszym Papieżem i zeskanowanym podpisem. Czy mam to zgłosić na Policję? Może ktos mi wcisnął kit?

  Odpowiedz
 91. Anonim

  Też dostrzegliście wizerunek opisywanego kandydata na bilbordzie umieszczonym na przyczepie ociężale ciągniętej przez lanosa? „Brzeg wybierze dobrego lidera” – czy jakoś tak?

  Dobry lider – jeszcze nie został wybrany, a już za jego sprawą same korki, lanos jedzie 20km/h, wszyscy muszą go wyprzedzać, ze zdenerwowania często robiąc to w sposób niebezpieczny dla siebie i innych uczestników ruchu.

  Odpowiedz
 92. Anonim

  Ale mi fałszerstwo?! Podrobił 3 wpisy i zaraz tyle szumu. Może był przez kolegów bity w dzieciństwie i musi się teraz dowartościować. Bywa.

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *