Stal Brzeg – Polonia Głubczyce 1:1

1

Na stadionie w Brzegu, Stal stanęła w szranki z Polonią Głubczyce. Zawodnikom przyszło grać w niezwykle trudnych warunkach atmosferycznych – w pełnym słońcu i trzydziestostopniowym upale. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Bramki w niedzielnym meczu zdobyli Dawid Lipiński (Stal) i Łukasz Bawoł (Polonia Głubczyce). W pierwszej połowie zawodnicy z Brzegu wykonali kilka groźnych dla Polonii strzałów, np. strzał Tomasza Jaworskiego (po dośrodkowaniu Łukasza Szpaka) w 11 minucie czy chwilę później – w 13 minucie – strzał Pawła Boczarskiego w poprzeczkę. Zdecydowaną dominację Stali zauważyć można było w drugiej połowie. Bardzo efektownie wyglądała próba zdobycia bramki Dawida Lipińskiego w 72 minucie, który wykorzystał szansę i fakt, że bramkarz Polonii wypuścił piłkę z rąk. Strzał został jednak zablokowany. Trzy minuty później Lipiński się zreflektował i po podaniu Łukasza Bodnara strzelił gola dla Stali. Kolejną szansę na bramkę Stal miała kilka minut później – w 78 minucie. Niestety próba zagrania Janeczka do Jaworskiego została zablokowana przez Polonię. Dziesięć minut później, kiedy właściwie wydawało się, że Stal wygra spotkanie wydarzył się prawdziwy dramat na brzeskim boisku. Po błędzie obrony Stali, swoją próbę podjął Łukasz Bawoł z Polonii, który oddał strzał, a piłka rykoszetem wpadła do bramki. Wynik 1:1 nie uległ już zmianie. Stali do końca spotkania nie udało się odzyskać prowadzenia.

I kolejka Saltex IV ligi nie zakończyła się pomyślnie dla brzeskiej drużyny. Było to pierwsze spotkanie w nowym składzie i naszemu teamowi ewidentnie zabrakło zgrania. Nie mniej jednak jakość gry zawodników napawa optymizmem. Generalnie Stal zagrała niezły mecz. Druga część spotkania zdecydowanie należała do brzeskiej drużyny. Sytuacji, w których piłka nie wpadła do bramki „o włos” było w dzisiejszym spotkaniu sporo. Miejmy nadzieję, że Stal dopracuje grę i w przyszłych spotkaniach będzie skuteczniejsza.

Składy:

Stal: Marek Szymocha – Kamil Dołgan, Michał Sikorski, Piotr Józefkiewicz, Damian Kiełbasa – Bartłomiej Kulczycki (73 min Adrian Janeczek), Paweł Boczarski, Tomasz Gajda, Łukasz Szpak (64 min Łukasz Bonar) – Tomasz Jaworski (88 min Mateusz Poważny), Dawid Lipiński (84 min Marcin Mazur).

Kartki: Łukasz Szpak (żółta), Paweł Boczarski (żółta)

Polonia: Franciszek Czerwiński – Mariusz Wiciak, Kacper Fedorowicz, Rafał Kiklajsz, Piotr Jamuła – Szymon Kobylnik (67 ‘ Janusz Złoczowski), Rafał Czarnecki (73 ‘ Wojciech Rudziński), Tomasz Cieślik, Paweł Sobociński, Adam Zalewski- Łukasz Bawoł