4 medale mistrzostw

0
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

W Hali imienia Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym, z udziałem 96 zawodników i zawodniczek rozegrano 16 kwietnia Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów i kadetów w tenisie stołowym.

Bardzo dobrze na tych zawodach spisało się dwoje brzeżan: Natalia Bajor (w kategorii kadetek) i Michał Galas (w kategorii juniorów), oboje trenujący w klubach wrocławskich. Natalia wywalczyła 2 złote medale, zdobywając tytuł mistrzyni województwa w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej, wspólnie z Martą Chrabąszcz (MKS Rokita Brzeg Dolny), a także srebrny medal w grze mieszanej, wspólnie z kolegą klubowym (KU AZS UE Wrocław) Maciejem Łuczykiem. Michał (UKS Dwunastka Wrocław) natomiast został mistrzem Dolnego Śląska w grze mieszanej, wspólnie z Adą Jończyk (MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) i wywalczył 2 brązowe medale – w grze singlowej oraz w grze podwójnej z kolegą klubowym Pawłem Janiszewskim.

W hali sportowej PSP nr 3 w Brzegu rozegrano 10 kwietnia II. turniej tenisa stołowego amatorów o Puchar Burmistrza Brzegu i Rektora Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej w Brzegu. Turniej wygrał weteran tenisa stołowego na Opolszczyżnie (wielokrotny mistrz województwa, były zawodnik II ligi, a obecnie III ligi), ponad 40-letni Artur Rudy z Nysy, który w finale pokonał 3-1 – 14-letnią brzeżankę Natalię Bajor. W turnieju wzięło udział 38 tenisistów i tenisistek z Nysy, Oławy, Wrocławia, Prudnika, Brzegu Dolnego, Szybowic, Czepielowic, Kaczorowa i Brzegu. Miejsca pozostałych brzeżan: