4 medale mistrzostw

0
x__Kopiowanie_.jpg

 

W Hali imienia Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym, z udziałem 96 zawodników i zawodniczek rozegrano 16 kwietnia Indywidualne Mistrzostwa Dolnego Śląska juniorów i kadetów w tenisie stołowym.

Bardzo dobrze na tych zawodach spisało się dwoje brzeżan: Natalia Bajor (w kategorii kadetek) i Michał Galas (w kategorii juniorów), oboje trenujący w klubach wrocławskich. Natalia wywalczyła 2 złote medale, zdobywając tytuł mistrzyni województwa w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej, wspólnie z Martą Chrabąszcz (MKS Rokita Brzeg Dolny), a także srebrny medal w grze mieszanej, wspólnie z kolegą klubowym (KU AZS UE Wrocław) Maciejem Łuczykiem. Michał (UKS Dwunastka Wrocław) natomiast został mistrzem Dolnego Śląska w grze mieszanej, wspólnie z Adą Jończyk (MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) i wywalczył 2 brązowe medale – w grze singlowej oraz w grze podwójnej z kolegą klubowym Pawłem Janiszewskim.

 

W hali sportowej PSP nr 3 w Brzegu rozegrano 10 kwietnia II. turniej tenisa stołowego amatorów o Puchar Burmistrza Brzegu i Rektora Wyższej Szkoły Humanistyczno – Ekonomicznej w Brzegu. Turniej wygrał weteran tenisa stołowego na Opolszczyżnie (wielokrotny mistrz województwa, były zawodnik II ligi, a obecnie III ligi), ponad 40-letni Artur Rudy z Nysy, który w finale pokonał 3-1 – 14-letnią brzeżankę Natalię Bajor. W turnieju wzięło udział 38 tenisistów i tenisistek z Nysy, Oławy, Wrocławia, Prudnika, Brzegu Dolnego, Szybowic, Czepielowic, Kaczorowa i Brzegu. Miejsca pozostałych brzeżan:

>4. Tadeusz Stępień

> 5. Marek Pacek

> 12. Andrzej Andrzejewski

> 13. Jacek Matuszewski

> 14. Krystian Kędra

> 21. Piotr Stokowski

> 23. Jan Bęben

> 27. Damian Kędra

 

Po 2-ch turniejach prowadzi Natalia Bajor 130 pkt, drugie i trzecie miejsce ex equo zajmują Tadeusz Stępień i Zbigniew Frączek (Wrocław) po 125 pkt. Miejsca pozostałych brzeżan, którzy plasują się w pierwszej dwudziestce:

> 4. Marek Pacek – 105 pkt

> 6. Andrzej Andrzejewski – 93 pkt

> 8. Jacek Matuszewski – 83 pkt

> 14 – 16. Krystian Kędra i Piot Stokowski po 73 pkt

> 20. Damian Kędra – 58 pkt.

Sklasyfikowano 54 zawodników i zawodniczek. III turniej odbędzie się 12 czerwca o godzinie 9:00 w hali sportowej PSP nr 3, przy ulicy Powstańców Śląskich w Brzegu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStal wygrywa ligę
Następny artykułŻałoba po wolsku