Logo 728×90
Logo 728×90
Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu
Reklama 750×150 pod menu
Reklama 750×150 pod menu

Oświadczenie Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Brzegu

mmedia1_103.jpg

 

Oświadczenie Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Brzegu

OŚWIADCZENIE

 

Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Brzegu

 

 

W związku z przyjęciem korzyści majątkowej przez pracownika Wydziału Budownictwa i Inwestycji Starostwa Powiatowego w Brzegu zdecydowanie potępiamy zaistniałą sytuację, która rzuca cień na pozostałych pracowników urzędu, uczciwie i sumiennie wykonujących swoje obowiązki zawodowe. Nie zgadzamy się przy tym na działania Platformy Obywatelskiej RP Powiatu Brzeskiego i jej przewodniczącego Krzysztofa Puszczewicza, który w sposób nieuzasadniony zarzuca staroście zaniechania w funkcjonowaniu urzędu i obarcza osobistą odpowiedzialnością za naganne i niczym nieusprawiedliwione zachowanie Leszka P, który notabene nigdy nie był członkiem PiSu.

Przypomnijmy w jaki sposób zachowała się Platforma Obywatelska w obliczu afery hazardowej, w której przesłuchiwani byli czołowi politycy PO – Mirosław Drzewiecki, Zbigniew Chlebowski, Grzegorz Schetyna. Gdzie było oburzenie PO po aferze w wyborach na prezydenta Wałbrzycha? Gdzie słowa potępienia po korupcji w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji – za kontrakty na dziesiątki milionów złotych dla firmy komputerowej wręczono wówczas kilku osobom ogromne łapówki?

Korupcja w urzędzie Starostwa nie może być powodem do odwołania starosty, tak jak stwierdzona korupcja w MSWiA nie może wiązać się z nawoływaniem do odwołana premiera Donalda Tuska. Nawet przy najlepiej zorganizowanym nadzorze nie zlikwiduje się przyjmowania korzyści majątkowych przez nieuczciwych urzędników. W wypadku Leszka P. po stwierdzeniu przyjęcia łapówki został on osadzony w areszcie i czeka na wyrok.

Apelujemy do członków PO o napiętnowanie zachowań korupcyjnych, nawet wtedy, gdy dotyczą one ich własnych ludzi. Odwagi koledzy z Platformy Obywatelskiej. Panie Krzysztofie Puszczewiczu, nie można przekreślać efektów pracy starosty Macieja Stefańskiego, Zarządu i Rady Powiatu incydentem z Leszkiem P. Ogromna praca, jaka została wykonana w poprzedniej i bieżącej kadencji, jest widoczna w postaci szeregu inwestycji, które zrealizowane zostały w każdym miejscu naszego powiatu.

 

Zarząd Powiatowy

Prawa i Sprawiedliwości w Brzegu

 

Podobne artykuły

0 komentarzy

 1. Anonim

  Fakty są takie,że niestety prawie co dzień dowiadujemy się o sprawach łapówkarskich.Niestety nawet najlepszy przełożony i najlepszy system kontroli nie jest w stanie tego wyeliminować.To jest tak samo jak z prostytucją,którą od wieków nie ma szans zlikwidować!

  Odpowiedz
 2. Anonim

  Erem, taki sposób postępowania jest typowo PiSowski. Przegrali wybory, ale jednak wygrali. Toczy się postępowanie w sprawie łapówki w Starostwie, ale w zasadzie nic się nie stało (przeciez ludziom trzeba ufać).

  Odpowiedz
 3. Anonim

  Jak widać z kreatywności niektórych piszących, mają taki odlot, że potrafią czarne nazwać białym i odwrotnie powołując się na niepodważalne fakty. Każdy fakt można zinterpretować na sposób dla siebie korzystny – patrz: szklanka do połowy pusta, czy do połowy pełna, itd. Sukces można nazwać porażką, a porażkę odtrąbić jako spektakularny sukces.
  Moim, subiektywnym, co zaznaczam z naciskiem, zdaniem w ostatnich 5 latach właśnie w naszym powiecie wiele zrobiono. Inwestycje zmieniają powiat na lepsze, czas ten nie jest zmarnowany. Więc niech mówią inni co chcą, ja swoje wiem, bo potrafię trzeźwo patrzeć i oceniać. A nienawiść, która bije tu z wielu wypowiedzi, jest mi obca. Pozdrawiam wszystkich czytających ten tekst. Więcej uśmiechu na twarzy, takiego szczerego :)

  Odpowiedz
 4. Anonim

  Jak ktoś nie ma argumentów, to wyzywa innych od chorych i głupich. Mi wystarczą fakty, zapomniałem jeszcze o długu miasta, który będą spłacać jeszcze Twoje dzieci. To z pewnością Ciebie i tak nie interesuje, po nas choćby potop. Prawda Tytusie?

  Odpowiedz
 5. Anonim

  re Łubu dubu; puknij się w głowę w tej swojej nienawiści,ty wszędzie widzisz afery,nawet w przegranym przetargu ! Idź z wizytą do przychodni lekarskiej.

  Odpowiedz
 6. Anonim

  Zobacz do czego doprowadziła Brzeg ślepa wiara w uczciwość i kompetencje Huczyńskiego i Stefańskiego – wymienię tylko kilka: ulica Reja, afera przetargowa w szpitalu, afera łapówkowa, galeria handlowa zamiast hotelu, afera dotycząca Ratownictwa Medycznego itd. itp.
  Za to płacimy na zbędne stanowisko w Starostwie specjalisty ds drogownictwa, dodatkowe stanowisko w Zarządzie Starostwa (nikomu niepotrzebne) chyba że kucykowi, opłacamy Panoramę chociaż już nie Powiatu Brzeskiego (tamta podobno upadła i trzeba umorzyć długi). Można tak bez końca.

  Odpowiedz
 7. Anonim

  Największą tragedią Brzegu i powiatu byłoby, gdyby funkcje we władzach sprawowali p.Puszczewicz i Surdyka,ludzie to w wyborach pokazali więc poplecznicy dajcie sobie spokój !

  Odpowiedz
 8. Anonim

  Rexio nie bądź taki pewny. Jak puścisz bąka, to smród długo czuć i nawet dezodorant nie pomoże. A do pozwoleń na budowę w miejscu objętym nadzorem konserwatorskim trzeba wrócić. Nie chce mi się wierzyć że w tym miejscu nic nie znaleziono i nic nie było. To po prostu nie możliwe.

  Odpowiedz
 9. Anonim

  Armin I Zdziwiony – wszystko wokół siebie posprzątał i trzeba mieć dużo szczęścia i inteligencji żeby w papierach coś znaleźć. Możecie mu skoczyć!!!

  Odpowiedz
 10. Anonim

  myslę że tyle lat jest u władzy że go ona zdeprawowała – mama na mysli Stefańsjkiego, przydałoby sie wietrzenie i to ostre. Powinni sprawwdzic wszystkie przetargi….oraz pozwolenie na budowe Stefańskiego, który swój dom postawił w miejscu niedozwolonym

  Odpowiedz
 11. Anonim

  c.d.
  W dniu dzisiejszym, w wypowiedziach radiowych oraz telewizyjnych Pan Starosta Maciej Stefański oświadcza „Trudno jest mi komentować to co się wydarzyło. Nie da się takich rzeczy przewidzieć. Gdyby to było możliwe to nie byłoby przestępstw na świecie. Dla nas wszystkich tu w starostwie to jest szok. Był pracownikiem nienagannym. Jako urzędnik pracował ponad 20 lat” (źródło http://www.panorama.info.pl.).
  W ocenie składających niniejsze oświadczenie, przedstawiony powyżej komentarz Pana Starosty do wydarzeń z ostatnich dni, jest wyrazem bezsilności, niemocy oraz brakiem należytej wiedzy i nadzoru nad funkcjonowaniem Starostwa Powiatowego w Brzegu. Rację ma Pan Starosta, iż takich zdarzeń nie można przewidzieć. Pan Starosta zapomina jednak, iż do takich zdarzeń potrzebna jest jednak odpowiednia atmosfera i klimat. Jeżeli bowiem w urzędzie przeprowadza się regularne audyty i kontrole, jeżeli problem potencjalnych łapówek jest szeroko dyskutowany, jeżeli kierownik urzędu swoim autorytetem wytycza właściwe ścieżki i model postępowania, jeżeli urzędnik w związku ze sprawowanym nadzorem ze strony kierownika urzędu, ma świadomość wiążących się z tym konsekwencji, to do takich zdarzeń, jakie miały ostatnio miejsce w Starostwie Powiatowym w Brzegu z natury rzeczy dochodzić nie powinno.
  Co szczególnie zdumiewa Nas, ale przede wszystkim społeczeństwo Powiatu, które w tym względzie podejmuje z nami kontakt, to fakt, iż nawet w takiej chwili, Pan Starosta Maciej Stefański nie potrafi przyznać się do swoich błędów i zaniechań. Brak należytego nadzoru ze strony kierownika jednostki doprowadził do sytuacji patologicznych w urzędzie tj. do postawienia zarzutów wysokiej rangi pracownikom Starostwa i aresztowanie wysokiej rangi pracownika Starostwa. Platforma Obywatelska Rzeczpospolitej Polskiej, a także społeczeństwo Powiatu Brzeskiego nie godzi się na to, aby Starostwo Powiatowe w Brzegu kojarzyło się w województwie opolskim, jak i w całym kraju z działaniami Prokuratury oraz innych organów wymiaru sprawiedliwości. Nie godzi się na to, aby decyzje administracyjne były wydawane w zamian za łapówki. Radni Powiatu Brzeskiego, którzy otrzymali od naszych wyborców mandat, do sprawowania zaszczytnej funkcji Radnego zobowiązani są do tego, aby stanowczo takiemu zjawisku zaprotestować. Wszyscy musimy powiedzieć stanowcze NIE dla korupcji w Naszym Powiecie.
  Ryba psuje się od głowy, dlatego przejście do porządku dziennego nad funkcjonowaniem Starostwa Powiatowego w Brzegu oraz zaniechaniami Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego, w tym przede wszystkim tego, co wydarzyło się w ostatnich dniach, może być przez społeczeństwo Powiatu Brzeskiego odczytane jako grzech zaniechania ze strony Radnych Powiatu Brzeskiego. Może być jednocześnie przyzwoleniem i zaakceptowaniem takiej postawy jaką pokazał nam Leszek P.
  Dziś apelujemy do Radnych, którzy do tej pory roztaczają nad Panem Maciejem Stefańskim parasol bezpieczeństwa, by przestali tolerować takie sposoby i metody postępowania, gdyż naszym zdaniem może to doprowadzić do dalszej, niesłychanie większej kompromitacji Starostwa, za którą ostatecznie zostaną obarczeni odpowiedzialnością także wszyscy Radni, sprawujący nadzór i kontrolę nad pracami Zarządu, pracami Starosty, a którzy w porę nie skorzystali z ustawowo zastrzeżonych kompetencji dających możliwość odcięcia się od patologicznych sytuacji.

  Przewodniczący Zarządu Powiatu
  Platformy Obywatelskiej RP
  Krzysztof Puszczewicz
  http://puszczewicz.platforma.org

  Odpowiedz
 12. Anonim

  OŚWIADCZENIE
  Zarządu Powiatu Brzeskiego Platformy Obywatelskiej RP
  W dniu 13 czerwca 2011 województwo opolskie obiegła informacja „Opolska prokuratura okręgowa postawiła zarzuty 3 urzędnikom brzeskiego starostwa”. W treści tej publikacji wskazano, iż „Chodzi o ‘ustawianie’ przetargu, przekroczenie uprawnień oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach na procedurę wyboru wykonawcy solarów słonecznych w Brzeskim Centrum Medycznym. Przetarg na ocieplenie budynków oraz montaż solarów słonecznych na dachu szpitala przygotowało i zleciło brzeskie starostwo powiatowe” (źródło NTO).
  W związku z opisanymi powyżej zdarzeniami, radni PO RP w trakcie absolutoryjnej sesji Rady Powiatu w czerwcu 2011 roku dali wyraz swojej dezaprobaty dla tego rodzaju zachowań urzędników. Skierowane zostały wówczas także krytyczne uwagi pod adresem Pana Macieja Stefańskiego, który na mocy przepisów ustawy o samorządzie powiatowym oraz regulaminu organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Brzegu, zobowiązany jest między innymi do nadzorowania, organizacji pracy i realizacji zadań Starostwa oraz zapewnienia przestrzegania prawa przez pracowników. Niestety, informacje płynące z Prokuratury, zostały przez Starostę Powiatu Brzeskiego zbagatelizowane.
  Brak natychmiastowej reakcji i stosownych działań ze strony Starosty Powiatu Brzeskiego Pana Macieja Stefańskiego rozzuchwalił uczestników biorących udział w procederze korupcyjnym. Dowodem tego są informacje, jakie obiegły Nasz Powiat, Województwo oraz kraj w dniu 4 listopada 2011 roku. Mianowicie, na witrynie internetowej Radia Opole – ale także innych wojewódzkich i krajowych serwisach informacyjnych ukazała się informacja, iż „Sąd Rejonowy w Brzegu zadecydował o dwumiesięcznym areszcie tymczasowym dla Leszka P., urzędnika z brzeskiego starostwa, który miał przyjąć łapówkę”.
  W naszej ocenie, przedstawione powyżej wydarzenia są w sposób bezpośredni związane z nieudolnym nadzorem Starostwa Powiatowego w Brzegu, złą organizacją pracy oraz niewłaściwie funkcjonującą kontrolą wewnętrzną Starostwa Powiatowego w Brzegu. W tym względzie, wcześniejsze interwencje organów ścigania – które Pan Starosta Maciej Stefański określał jako kontrole – niestety nie spowodowały podjęcia odpowiednich działań przez kierującego Zarządem Powiatu Brzeskiego. Zaniechania te spowodowały, iż niektórzy pracownicy Starostwa Powiatowego w Brzegu zaczęli się czuć zupełnie bezkarnie, zaczęło brakować jakichkolwiek ludzkich, normalnych, odruchów i reakcji.
  Naszym zdaniem, działania radnych Rady Powiatu Brzeskiego, którzy sprawują funkcję kontrolną powinny mieć w dniu dzisiejszym, charakter przede wszystkim prewencyjny. Musimy chronić Nasz Powiat, którego wizerunek został w sposób znaczący nadszarpnięty. Musimy chronić Starostwo, w którym zatrudnieni są uczciwi ludzie, którzy nie godzą się na to, aby każdy urzędnik Starostwa Powiatowego w Brzegu był utożsamiany z osobą Leszka P. Musimy także w końcu chronić urząd Starosty, który przyjmując na siebie odpowiedzialność z tytułu sprawowanej funkcji, swoją osobą powinien gwarantować prawidłowe, uczciwe, a więc normalne funkcjonowanie Starostwa Powiatowego oraz zatrudnionych w nim pracowników.
  c.d.

  Odpowiedz
 13. Anonim

  Brzeska Platformo wal z całym impetem w tłustą pupkę pisowców i ich brzeskiego guru Pana Starostę powiatu brzeskiego niejakiego Pana Macieja Armina STEFANSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!
  Pędzić na zbity pysk jak przysłowiowego króliczka i nie popuszczać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  PLATFORMO BRZESKA – TAK TRZYMAĆ I NIE POPUSZCZAĆ, A PRAWDA NAS, I CAŁY POWIAT BRZESKI WYZWOLI!/wg J.P.II/
  „Szable w dłoń” i pis-owców Platformo z urzędów goń, goń goń goń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Na komuchów pod przywództwem janusza TOWARZYSZA gi:la nie macie co liczyć!
  Teraz wiem dlaczego SLD tak sromotnie podczas wyborów w dupę dostało!
  O cześc Wam towarzysze szmaciaki- bez honoru, kregosłupa moralnego i ideowego! O cześć Wam „baronowie” i „czerwoni książęta”!
  No żeby tak się dać sknoci…….ć – brak mi już słuf/słów/!
  Jako były towarzysz z PZPR z tej bezsilnej wściekłości wobec brzeskiej SLD zaczynam popełniać błędy ortograf.
  Konczę i ide spać – jest puśno/późno/ już 21.30, a jutro rano roraty,sprątanie kościółka po malarzach, a po połedniu nieszpór i znuf sprzątanie plebaniii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Taka praca- żyć za cóś nada!!!!
  Amen!

  Odpowiedz
 14. Anonim

  Autor nawet nie miał cywilnej odwagi podpisać się pod tym czymś. Nie sposób porównywać powyższe wypociny do oświadczenia Platformy. W oświadczeniu Puszczewicza są fakty, a powyżej…, kompletny brak argumentów tylko kolejna próba odśpiewania przez najwierniejszych pisiaków piosnki, pochwalnej, ala miś…łubu dubu, łubu dubu, niechaj żyję nasz wielki powiatowy wódź PISIAKÓW, starostą zwany, niech żyje nam….,.i nie damy mu spać ze stołka, bo spadniemy z niego wszyscy razem, to śpiewalismy my najwiernijszi, jadący z toba na jednym wózku….,
  PS. Daleko nie dojedziecie….., na bank nie dalej niż chrobrego….

  Odpowiedz
 15. Anonim

  Miała być baza sportowa na Euro 2012, miał być hotel z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem jest niedotrzymany termin umowy i kara w wysokości 5 milionów złotych. Problem w tym, że władze Brzegu na razie nie zamierzają jej egzekwować. Opozycja zarzuca, że powodem jest dobra znajomość burmistrza z współwłaścicielem firmy.

  Czterogwiazdkowy hotel miał przyciągnąć do Brzegu jedną z drużyn piłkarskich podczas Euro 2012. Miał, bo do tej pory nie powstał, choć inwestor zobowiązał się oddać go do użytku w marcu tego roku. Za niedotrzymanie umowy, firma powinna zapłacić wysoką karę.

  – To jest 5 mln złotych, które teoretycznie mogłyby znaleźć się w naszym budżecie. A jest on w tym roku wyjątkowo trudny – mówi Jacek Niesłuchowski, radny PO.

  Radni opozycji zarzucają burmistrzowi, że z jednej strony zwleka z egzekucją wysokiej kary umownej, a z drugiej, tnie wydatki.

  – Burmistrz zamyka kolejne oddziały w żłobku, bo nie ma pieniędzy. Przecież pieniądze leżą, trzeba po nie sięgnąć, tyle że za tą inwestycją stoi przyjaciel burmistrza – komentuje Grzegorz Surdyka, Stowarzyszenie Młody Brzeg.

  3 marca 2012 to zgodnie z umową ostateczny termin, w którym burmistrz będzie mógł zażądać wypłacenia kary.

  -Odraczamy to w czasie, bo coś, tam na tym palcu budowy się dzieje. A jeśli będę musiał podpisać tą karę, to zrobię to. Bez względu na to, czy jest to mój przyjaciel – zapewnia Wojciech Huczyński, burmistrz Brzegu.

  Inwestor nie ukrywa, że prace idą dużo wolniej, niż miały. Powodem jest zła sytuacja gospodarcza i trudności z uzyskaniem kredytu. 5 milionów złotych mniej, oznaczałoby poważne konsekwencje dla przedsiębiorstwa.

  -Patrząc na sytuację, która się szykuje w przyszłym roku, sądzę, że może ona doprowadzić do zamknięcia firmy – przyznaje Mirosław Skowron, współwłaściciel firmy budującej hotel.

  Sprawą zajęła się komisja rewizyjna Urzędu Miasta i dotarła do aneksu umowy. Zapis o 5 milionowej karze umownej w księdze wieczystej nieruchomości, został skreślony.

  -Więcej chętnych mogłoby stanąć do przetargu, gdyby wiedzieli, że ten zapis, niewiadomo z jakich powodów, zniknie – komentuje Grzegorz Chrzanowski, radny PO.

  Do przetargu stanęła tylko jedna firma. Dziś zapewnia, że hotel będzie gotowy na wiosnę 2013 roku. O ile, miasto nie nałoży kary. To będzie możliwe, jeśli sąd zgodzi się na przedłużenie terminu wykonania inwestycji.

  AUTORKA: Anna Świderska

  Odpowiedz
 16. Anonim

  re.: Zwolenniczka!
  To co Pani zwolenniczka Pis-łanu napisała to jest w stylu -sru tutu, sru tutu, sru tutu!!!!!!!!!!! na modłę jajogłowego pana posła Joahana bruzdźińskiego, którego korzenie siegaja Nowego i Starego Sącza, a to niedaleko od Krynicy oczywiście, że górskiej, gdzie urodził się słynny nagrywacz TEŻ Z pIs-LAMU „Pan jest „O” panie pośle zio.bro”
  Ale czy zio.bro to samo dobro????

  Odpowiedz
 17. Anonim

  Jak zwykle każda sytuacje jest wykorzystywana by rozdzierać szaty między sobą !Dość tego. Ludzie mają tego powyższej uszu. Ciągłych kłótni i wzajemnych oskarżeń . Nie ważne z jakiej partii jest człowiek przyjmujący łapówkę. Nie ma znaczenia przynależność polityczna. Wszystko zależy od jego charakteru, sumienia i uczciwości. Zobaczcie co się dzieje dookoła was, wśród normalnych ludzi, którzy chcą żyć normalnie .

  Odpowiedz
 18. Anonim

  t…oooo sie w głowie nie mieści,na zbity pysk wywalić staroste i resztę tego patałajstwa,szary urzdnik zarabia tyle by przeżyć i pożyczki i kredyty i gó…no maja.Ja mam do emetyture niewiele pragnę spłacić kredyt hipoteczny,i odejść z godniścią ,dzisiaj sąsiedzi patrzą i pytaja mnie ile brałem,to skandal,jestem na wywalwniem starosty i wszystkich kierowników,oni wiedzieli że leszek bierze i co i gó..no.

  Odpowiedz
 19. Anonim

  Leszek P. nie należał do Prawa i Sprawiedliwości. Przejrzałam wszystkie wybory samorządowe i okazuje się, że nigdy też nie startował z List Prawa i Sprawiedliwości.

  Czy więc nie obawiacie się tu kłamać etatowi komentatorzy?

  Dajcie link do PKW gdzie figuruje nazwisko Leszka P. na liście PiSu… wręcz przeciwnie, kandydował z listy pana Janusza Jakubowa! Więc nie wiem po co PiS zabiera głos w tej sprawie.

  Proszę, ja mam poparcie dla tego co piszę:

  http://wybory2006.pkw.gov.pl/kbw/komListyRada57c2.html?okreg=160101-RDA/4

  Odpowiedz
 20. Anonim

  Merytorycznie dużo lepsze jest oświadczenie Platformy. Po przeczytaniu oświadczenia PIS, chyba nie mi jednemu chciało się jednak śmiać (słabiutko – szok).

  Odpowiedz
 21. Anonim

  Pierdu, pierdu typowe oświadczenie buraków, którzy nic nie wiedzą i nic nie rozumieją. A bez ojca dyr. nawet bąka nie puszczą

  Odpowiedz
 22. Anonim

  Obiecuję, że od dzisiaj w Starostwie nie będzie łapówkarzy, że nie będzie przekrętów przy przetargach, nie będzie powodów do narzekań. Niczego nie będzie !!! Dajcie tylko wytrzymać do końca kadencji! PROSZĘ!!!

  Odpowiedz
 23. Anonim

  Obiecuję, że od dzisiaj w Starostwie nie będzie łapówkarzy, że nie będzie przekrętów przy przetargach, nie będzie powodów do narzekań. Niczego nie będzie !!! Dajcie tylko wytrzymać do końca kadencji! PROSZĘ!!!

  Odpowiedz
 24. Anonim

  A kto jest w Zarządzie Powiatowym Prawa i Sprawiedliwości? Bali się podpisać pod oświadczeniem? Puszczewicz się nie bał!

  Odpowiedz
 25. Anonim

  Czy PiS i Stefański potrzebowali tyle czasu na wydanie oświadczenia? Czy to nie tchórzostwo? Wydaje się, a nawet jestem pewien, że Stefański nic by nie napisał w sprawie afery łapówkarskiej, gdyby Platforma Obywatelska nie zajęła się tym problemem. Jak zwykle wszystko zostałoby zamiecione pod dywanik.

  Odpowiedz
 26. Anonim

  Oświadczenie PiSu w sprawie afery łapówkowej mówi wyłącznie o Platformie Obywatelskiej, a nie o problemie łapówki w Starostwie kierowanym przez Macieja Stefańskiego. Odwrócenie uwagi od ewidentnego przestępstwa na terenie Starostwa (z resztą niejedynego) następuje poprzez odwrócenie uwagi na Platforme Obywatelską i jej przywódców. Typowe działanie i metody partii PiS – odwrócenie Alika (kota) ogonem, a może durni ludzie rzeczywiście uznają Platformę winną zaniedbań w brzeskim Starostwie. Ja na koniec odtrąbiłbym jeszcze zwycięstwo PiSu nad Platformą, do którego przyczynił się Leszek P. (nota bene startował do wyborów z PiSu, o czym zapomnieli jego partyjni przyjaciele !!!).

  Odpowiedz
 27. Anonim

  Oczywiście, wszystkiemu jest winien Puszczewicz. To on nakłonił Leszka P. do łapówki. Nieprawdą jest, że brzeski PiS broni łapówkarza Leszka.P i nieprawdą jest, że gazeta Panorama służy jedynej słusznie parti PiSowi i jej brzeskim przywódcom. Nieprawdą jest, że nie chcieliśmy zamieścić oświadzcenia PO w sprawie afery łapówkowej w Starostwie. Nieprawdą jest, że Panorama broni Starostę Macieja Stefańskiego. Nic nie jest prawdą !!!

  Odpowiedz
 28. Anonim

  o pan P. się zjawił a gdzież pan był chyba u prezydenta RP przecież on pana popierał ???????Boli pana to że nie został pan starostą i będzie pan wszystkich argumentów używał żeby o panu było głośno ale my zwykli Kowalscy mamy tego wszystkiego dosyc a przede wszystkim tych afer myślimy za pan Leszek P. poniesie karę za swój czyn – liczymy na to a pan przy tym nie uprawia polityki jaką uprawia cały nasz rząd z pozdrowieniami mieszkanka powiatu .

  Odpowiedz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *