Brzeski basen odżyje? Badania wody są optymistyczne

2

Kąpielisko przy ulicy Korfantego, może zostać oczyszczone dzięki nowoczesnej technologii uzdatniania wody. W lipcu br., podczas sesji Rady Miejskiej, zaprezentowano działanie rezonatora magnetycznego, który miałby w naturalny sposób przywrócić ekologiczną równowagę zbiornika wodnego bez użycia środków chemicznych.


 

Wówczas, przedstawiciele firmy WCI NATOL  Sp. z o.o. tłumaczyli, że nie znają składu chemicznego wody w kąpielisku i w związku z tym nie mogli określić ile razy i jak długo należy stosować ich urządzenie.Dopiero po dokładnych badaniach jakie uczynimy będziemy mogli powiedzieć jak długo potrwa rewitalizacja zbiornika przy Korfantego.

Badania przeprowadzono i jak udało się nam ustalić – „są pozytywne”. Na ile i w jakim stopniu tego znaczenia, przedstawiciele śląskiej firmy, na razie nie chcą powiedzieć. Potwierdzają tylko, że badania zostały przeprowadzone, a wynik jest optymistyczny. Koncepcja rewitalizacji brzeskiego kąpieliska, ma zostać zaprezentowana 25 września (piątek) na najbliższej sesji Rady Miejskiej. Być może, poznamy również szacunkowe koszty reanimacji basenu przy ul. Korfantego.

 

Czytaj również: „Rezonator szansą brzeżan na miejskie kąpielisko”