Nokaut w drugiej połowie

0
2__Kopiowanie_.JPG

Zespół z Lewina przegrał czwarty mecz w sezonie i w tabeli IV. ligi, tylko dzięki lepszemu dorobkowi strzeleckiemu, zajmuje przedostatnie miejsce.

Początek meczu nie zapowiadał klęski lewinian. W 16. minucie jeden z obrońców gości przypadkowo dotknął piłkę ręką, a sędzia główny odgwizdał rzut karny. Jedenastkę skutecznie wykonał Marek Kita i Olimpia objęła prowadzenie. Radość gospodarzy trwała tylko 10. minut, bo po podaniu Sobolewskiego wyrównał Kukuczka. Do przerwy wynik już nie uległ zmianie.

Druga połowa miała zaskakujący przebieg. Lepsze sytuacje stwarzali gospodarze, a Piast wyglądał tak, jakby remis był dla niego zadowalającym wynikiem. Co jakiś czas wypuszczał się ze sporadycznymi atakami, licząc na fart w zgarnięciu całej puli. Ale ostatni fragment spotkania był już całkiem inny.

Kwadrans przed końcem Zoglowek zacentrował do Fessera, a ten wykorzystał dokładne podanie i zmienił wynik na 2:1 dla gości. Pięć minut później Olimpia przegrywała już dwoma bramkami, po indywidualnej akcji Korchuta. Ten sam piłkarz wystąpił w roli głównej w kolejnej akcji, w 85. minucie meczu. W polu karnym Olimpii przerzucił piłkę nad bramkarzem Lewina Zacharą, wprost na głowę Zoglowka, a ten bez problemu umieścił ją w pustej bramce. W 86. minucie za na murawie pojawił się Głuszek i chwilę później, w 90. minucie strzela na 5:1 dla Piasta. To nie był koniec goli na boisku w Lewinie. W doliczonym czasie gry Korchut wyłożył przed pole karne do Bębasa, który ładnym strzałem ustalił wynik spotkania na 6:1 dla Strzelec.

W sobotę 10 września Olimpia zagra w Dzierżysławiu z Orłem.

OLIMPIA LEWIN BRZ. – PIAST STRZELCE OP. 1:6 (1:1)

1:0 – KITA (16′ K.); 1:1 – KUKUCZKA (26′); 1:2 – FESSER (75′); 1:3 – KORCHUT (80′); 1:4 – ZOGLOWEK (85′); 1:5 – GŁUSZEK (90′); 1:6 – BĘBAS (90 + 3).

Olimpia: Staroń (45′ Zachara) – Drzewiecki, Tomaszewski R. (86′ Moczko), Oliwa (65′ Stawecki), Solan, Kita, Tomaszewski A., Paczek, Trepka (75′ Chłopek), Tramsz, Wolny. Trener Rafał Tomaszewski