Gminne dożynki w Janowie

0

 Korowodem wieńców na boisko sportowe, na którym celebrowana była uroczysta msza dożynkowa rozpoczęły się obchody święta plonów w gminie Olszanka. 

Korowodem wieńców na boisko sportowe, na którym celebrowana była uroczysta msza dożynkowa rozpoczęły się obchody święta plonów w gminie Olszanka.

Mszy Świętej polowej przewodniczył ks. mgr Leszek Włodarczyk, ks. Proboszcz z Wierzbnika oraz ks. Zygmunt Czech, który wygłosił kazanie.

Po mszy Wójt Jerzy Dróbka zwrócił się do przybyłych gości: – Tak dawniej jak i dziś dożynki są ważne dla wszystkich, bo przypominają o trudnej pracy rolnika i o randze tego zawodu, dzięki któremu codziennie na stoły w naszych domach trafia polski chleb. Zgodnie ze staropolską, piękną tradycją, chcę się podzielić tym chlebem ze wszystkimi mieszkańcami Gminy Olszanka, z Wami Drodzy Goście. Niech to dzielenie chleba będzie wyrazem, że stanowimy jedną wspólnotę samorządową. Niech nigdy nikomu go nie zabraknie w naszej gminie i całej Ojczyźnie – Szczęść Boże wszystkim.

Na koniec życzył wszystkim udanego świętowania: – Bawmy się i radujmy, dopingujmy w konkursach delegacjom z całej gminy, nagradzajmy ich brawami. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

A nagrody można było zdobyć m. in. w konkursie na najładniejszą koronę dożynkową. Tu najlepszy okazał się Janów. Reszta sołectw natomiast zajęła ex aequo drugie miejsce.

Publiczność zabawiały zespoły: „Białe Orły” z Olszanki i „Lewiniacy” z Lewina Brzeskiego. Około godziny 18 rozpoczęła się zabawa taneczna. Do białego rana dla gości grał "Mini Max".

Michał Dróbka/Paweł Pawlita