Rezonator już pracuje na kąpielisku w Brzegu

3
Rewitalizacja rezonatorem kosztowała prawie 220 tys. złotych i miała uzdatnić wodę do kąpieli

Gmina Brzeg podpisała wstępną umowę z firmą WCI Natcol, która przy użyciu rezonatora magnetycznego ma przywrócić brzeskie kąpielisko do stanu użyteczności. Urządzenie pracuje od 19 października, a dwumiesięczny cykl natleniania wody w zbiorniku będzie kosztował ponad 50  tys. złotych.


 

Przypomnijmy, na ostatnich sesjach rady miejskiej, śląska spółka przedstawiła koncepcję „reanimacji” nieczynnego od lat miejskiego basenu przy ulicy Korfantego. – Rekultywację należy rozpocząć jeszcze w tym roku, przed rozpoczęciem sezonu zimowego. W momencie, gdy zbiornik zostanie pokryty lodem będzie utrudniona dyfuzja tlenu. Planujemy dwa cykle, w tym roku rezonator pracowałby 2 miesiące, a po okresie zimowym kolejne 7 miesięcy. Szacunkowy koszt to kwota w granicach 200 tys. zł. – mówiła Sonia Hetmańczyk., specjalista ds.  ochrony wód w firmie WCI NATCOL.

Urządzenie zostało już zainstalowane i od kilku dni pracuje w zbiorniku wodnym. Zarówno wykonawca jak i władze miasta, chciały w możliwie najszybszym terminie rozpocząć działania zmierzające do uzdatnienia wody.

– Mieszkańcy bardzo długo czekają na otwarcie kąpieliska w Brzegu. Jestem dobrej myśli i dlatego rozpoczęliśmy już działania. Po okresie zimowym, kiedy rezonator nie będzie mógł pracować, wznowimy jego funkcjonowanie na wiosnę, bo takie są ustalenia – tłumaczy Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu.

rezonator Brzeg