Ślisko na drogach. Zderzenie dwóch osobówek pod Skarbimierzem

0

Prawdopodobnie,  niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było przyczyną zderzenia dwóch pojazdów osobowych na drodze gminnej Skarbimierz – Pępice. Do darzenia doszło dziś (23.11), około godziny 17:15.


 

– Do akcji zostały zadysponowane dwa zastępy JRG z Brzegu. W wyniku zderzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Nasze działania polegały głównie na zabezpieczeniu miejsca wypadku – mówi dyżurny PSP w Brzegu.

Po udzieleniu pomocy przez zespół ratownictwa medycznego, poszkodowani zostali przetransportowani do brzeskiego szpitala. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że w jednym z pojazdów podróżowały dzieci. Droga, pomiędzy rondem na DK 94 a Pępicami, była zamknięta przez prawie dwie godziny.

Warto zaznaczyć, że dziś w regionie spadł śnieg. Co prawda białego puchu na drogach nie widać, ale ujemne temperatury zapowiadane przez synoptyków, spowodują, że błoto pośniegowe zamieni się w lód. Policjanci przestrzegają wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień pogarszają się warunki drogowe. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków.