Nocna Dycha, czyli bieg uliczny na dystansie 10 km [oficjalne wyniki + zdjęcia]

1

To była największa, tego typu impreza w Brzegu. Na linii startu Nocnej Dychy ustawiło się około 850 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach open (kobiety i mężczyźni) oraz 7 kategoriach wiekowych (kobiety i mężczyźni). Ponadto z okazji Święta Wojsk Inżynieryjnych odbyły się również Mistrzostwa Służb Mundurowych o Puchar Dowódcy 1 Pułku Saperów w Brzegu.


 

Nagrody i wyróżnienia trafiły także do zawodników i zawodniczek klasyfikowanych w kategoriach  „najlepszy  mężczyzna i najlepsza kobieta z miasta Brzeg” oraz „najstarszy zawodnik biegu”. Wszystkich uczestników obowiązywał limit czasu wynoszący 01h:30min:00s, liczony od przekroczenia bramki startowej. Każdy zawodnik otrzymał numer startowy z chipem, który zapewniał elektroniczny pomiar czasu.

Nocna Dycha 46
Adam Nowicki z czasem 00:29:33 jako pierwszy przekroczył linię mety

– Nocna Dycha to duża impreza sportowa, którą przygotowywaliśmy pół roku. Na 5-tym kilometrze trasy znajdował się punkt nawadniania. 4 zespoły ratowników medycznych zapewniały opiekę zawodnikom na trasie biegu i na mecie. Wszyscy uczestniczy zostali objęci ubezpieczeniem OC – mówi nam Aleksander Klimek. –  Dziękujemy wszystkim sponsorom i współorganizatorom za pomoc w realizacji tego wydarzenia, a także policjantom, strażnikom miejskim i wszystkim wolontariuszom, którzy zabezpieczali imprezę pod względem bezpieczeństwa – dodaje rzecznik prasowy LZS KL „Kotwica” Brzeg.

 

Nocna Dycha 66
Anastasyia Dashkievich z czasem 00:35:45 wygrała w kategorii Open Kobiet

– Niektórzy szykowali się do Nocnej Dychy bardzo długo, a inni traktowali zawody rekreacyjnie lub treningowo, ale po wynikach widzimy, że był to bieg na bardzo wysokim poziomie sportowym. Cieszę się, że tak wielu zawodników wzięło w nim udział. Dla nas, organizatorów, najważniejsze jest to, że obyło się bez kontuzji, a zawodnicy czuli się bezpiecznie na całej trasie – informuje Roman Zok, kierownik biegu i prezes LZS KL „Kotwica” Brzeg.

Organizatorami wydarzenia byli:  LZS KL „Kotwica” Brzeg, Miasto Brzeg, 1 Pułk Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu, Zamek Piastów Śląskich w Brzegu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Opolu. Gazeta „Panorama Powiatu” i portal brzeg24.pl objęli imprezę patronatem medialnym.

OFICJALNE WYNIKI NOCNEJ DYCHY

Elektroniczny pomiar czasu zapewniła firma ProTimer. Wyniki z podziałem na kategorie dostępne TUTAJ