Ekshibicjonista w Grodkowie. 58-latek zatrzymany za onanizowanie się na przystanku PKS i PKP

2

W zeszły wtorek (26.04), 58-latek onanizował się w obecności dzieci i młodzieży szkolnej na dworcu PKS i PKP w Grodkowie. Uczniowie czekali na autobusy powrotne do domów, kiedy starszy mężczyzna postanowił zademonstrować swoją aktywność seksualną. Interweniować musieli strażnicy miejscy w Grodkowie i policja. 


 

Na widok grodkowskich  funkcjonariuszy mężczyzna zaprzestał czynności. Następnie został zatrzymany w celu wyjaśnienia.

– Mężczyzna został wyprowadzony z budynku i doprowadzony do siedziby straży miejskiej. Podczas czynności wyjaśniających 58-latek zaczął się agresywnie i wulgarnie zachowywać – informuje Paweł Borkowski, komendant SM w Grodkowie.

Ekshibicjonista najwyraźniej potrzebował więcej wrażeń. Posypały się wyzwiska, a w następstwie swojego zachowania znieważył funkcjonariusza publicznego. Do akcji wkroczyła policja.

– Potwierdzam takie zgłoszenie. 58-letni mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Popełnił przestępstwo polegające na znieważeniu funkcjonariusza publicznego. Wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu – wyjaśnia st. sierż. Partycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Łącznie mężczyzna odpowie karnie za cztery wykroczenia i przestępstwo. Za zgorszenie w miejscu publicznym mężczyźnie grozi mandat lub areszt, natomiast za obrazę funkcjonariusza publicznego sąd może skazać mężczyznę na rok więzienia.