Gimnazjada 2016 w Brzegu [zdjęcia + wideo]

10

Symulacja wypadku drogowego, wojskowy tor z przeszkodami, turniej piłki nożnej, mecze paintballowe oraz zawody w grę Fifa 16. To tylko część atrakcji przygotowanych przez II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu dla brzeskich gimnazjalistów. Wszystko za sprawą pierwszej edycji Gimnazjada 2016.


 

To pierwsza tego typu impreza, w której udział wzięło aż pięć brzeskich szkół. Wydarzenie zostało zorganizowane przez II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, a do wspólnej zabawy włączyli się m.in. brzescy strażacy, saperzy i członkowie fundacji Centrum Aktywnego Wsparcia.

– Pojawił się pomysł, aby zaprosić do naszej szkoły młodzież i zaaranżować wspólnie spędzony czas. Chcieliśmy uświadomić uczniom szkół gimnazjalnych, że nauka jest w pewnym sensie zabawą. Warto, żeby młodzi ludzie otwierali się na zdobywanie wiedzy i otwierali się na szkołę oraz nauczycieli – mówi Łukasz Fomicz, koordynator wydarzania. – Oprócz atrakcji plenerowych, przygotowaliśmy również dwie konkurencje, w których młodzież rywalizowała na grach komputerowych (Fifa 2016 i Counter-Strike). W sali obok pan Jacek Toporowski zorganizował zawody szachowego debla, aby troszkę pobudzić intelektualnie naszych gości – dodaje nauczyciel II LO.

Sądząc po frekwencji i uśmiechach na twarzach uczniów trzeba przyznać, że czas spędzony w II LO wykorzystali efektywnie. Dużym powodzeniem wśród młodzieży cieszyły się mecze paintballowe przygotowane przez fundację Centrum Aktywnego Wsparcia.

– Gra w paintball jest bardzo ciekawą dyscypliną, którą realizujemy już od 2011 roku. Mecz polega na eliminacji zawodników z drużyny przeciwnej za pomocą tzw. markerów. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i odbywa się na małym obszarze. W finałowym meczu wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 3. Należy przy tym zaznaczyć, że w teamie „trójki” znajdowały się dwie osoby, które od trzech lat grają z nami w paintball, więc mieli małą przewagę – wyjaśnia Michał Kwiatkowski, prezes fundacji CAW.

Gimnazjaliści mogli również poczuć się jak prawdziwi żołnierze na wojskowym torze przeszkód zorganizowanym przez 1 Brzeski Pułk Saperów. Wielką wartość edukacyjną miała symulacja wypadku drogowego przygotowana prze Państwową Straż Pożarną w Brzegu. Uczniowie zapoznali się z realistyczną sytuacją, w której osoby poszkodowane potrzebują pomocy.

Kolejną okazją do wspólnych gier i zabaw (m.in. paintball, gry komputerowe Fifa 16 i Counter-Strike)  będzie Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się już we wtorek, 24 maja o godz. 12. Atrakcji tego dnia będzie nie mniej niż w trakcie Gimnazjady.

Uczniowie oraz grono pedagogiczne II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu wyrażają ogromne podziękowania dla wszystkich sponsorów i współorganizatorów Gimnazjady 2016:

Burmistrz Brzegu Pan Jerzy Wrębiak, Prezes Fundacji Centrum Aktywnego Wsparcia Pan Michał Kwiatkowski, Prezes Zarządu ZPC Otmuchów S. A. Pan Mariusz Popek, Stowarzyszenie Odra Niemen z Wrocławia, Nadleśniczy Nadleśnictwa Brzeg Paweł Bak, II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu, Dyrektor Zakładu Karnego w Brzegu ppłk Henryk Knera, Dowódca 1 Brzeskiego Pułku Saperów im. Tadeusza Kościuszki w Brzegu  płk dypl. Marek Golan , Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu st. bryg. Andrzej Kwiatkowski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu Pan Andrzej Sowa.

 • Mamae

  A nie przeszkadza ci ta, rozwalone ogrodzenie. szklo po flaszkach. Mury poppisane ?
  Panie nielot

 • Natalia

  Drogi Ramadzie- następnym razem proponuję stanąć w bezpiecznej odległości i powstrzymać się od komentarzy 🙂 Kule do paintballa wypełnione są barwnikiem spożywczym, więc nie ma obaw, by drzewa przez o ucierpiały.

 • michał

  nie było przypadku zgłoszenia złego zabezpieczenia.
  Proszę nie pisać takich ściem

 • pono

  Dziękujemy za grę. Było super !

  • Great lookin buns here! LOL Yep, I'm now hungry again. Gosh, imagine going through your posted photo albums – I'd likely need a 3 course meal ready and wagtini.

 • Borsuk

  Ale ściema 🙂 Pole miało dwie siatki w tym jedna atestowana.
  Znajdź chłopie jedną osobę która by ucierpiała.
  A może to Pan uskrzydlony robi co może.

 • Ramad

  Mówiłem o nieodpowiednim zabezpieczeniu pola do gry w ten cały paintball przez organizatorów, a Ty o burmistrzu. Eh.. Ale to prawda, on lubi „otwierać”.

  • Maciek

   Chłopaki nie pograły ? Pole było dobrze zabezpieczone.

 • jet

  jak jest burmistrz to wiadomo, że lipa będzie, on umie tylko „otwierać”, „obchodzić” itd.

 • Ramad

  Pole do tego całego paintbala było tak ch….jowo zabezpieczone, że strach było stać. Kule siekały siatkę. Inna kwestia to sprawa kolorowych drzew od kul. Kogo bardziej winić? Szkołę czy tą fundację?