Olimp w 1/8 finału Pucharu Polski !!! Trafi na Vive Kielce?!

0
ol1.JPG

Dziś (środa 20 listopada) o godzinie 18.30 szczypiorniści Olimpu Grodków rozegrali we własnej hali mecz II. etapu eliminacji do Pucharu Polski, przeciwnikiem była I. ligowa Anilana Łódź.

W I.etapie rozgrywek grodkowianie pokonali Viret Zawiercie 40:32. Teraz los skojarzył ich z drużyną z Łodzi, którą pokonał niedawno w lidze 31:24.
Spotkanie II. etapu Pucharu Polski nie było jednak łatwe. Do przerwy był remis 13:13. Anilana dotrzymywała gospodarzom kroku aż do 40’minuty spotkania. Wówczas grodkowianie wrzucili piąty bieg i odjechali od rywali. Pięć bramek z rzędu pomiędzy 40’ a 49’minutą rozstrzygnęło losy meczu. Olimp zakończył starcie efektownymi fajerwerkami. Najpierw, w 59’minucie z rzutu karnego gola zdobył bramkarz Grodkowa – Tomasz Wasilewicz. W ostatniej akcji meczu grodkowianie zagrali wrzutkę na lewe skrzydło, którą z powietrza skutecznie wykończył Paweł Chmiel. Bohaterem spotkania był Michał Piech, zdobywca 10. bramek.
Olimp wygrał z Anilaną 29:19 i czeka już na jutrzejsze losowanie par 1/8 finału PP, gdzie trafić może na któryś z zespołów z Superligi. Może będzie nim Vive Kielce?!

OLIMP GRODKÓW – ANILANA ŁÓDŹ 29:19 (13:13)

OLIMP: WASILEWICZ 1, OLICHWER, FIODOR – GÓRNY 2, KOLANKO S., DZIURGOT 1, ŻUBROWSKI 2, CHMIEL 3, M. BIERNAT 3, SMOLIŃSKI 1, T. BIERNAT 6, P. BIERNAT, URBAN, BUJAK, OGORZELEC, PIECH 10. TRENER ZDZISŁAW ZIELONKA