LZS Starowice wygrywają 3:2 i są wiceliderem w IV Lidze

0

LZS Starowice zwycięża w drugim meczu w bieżącym sezonie. Podopieczni trenera Waldemara Sierakowskiego w pierwszym spotkaniu sezonu zwyciężyli 3:0 na wyjeździe w Dobrzeniu Wielkiem. Natomiast w zeszłą sobotę byli bliscy uzyskania podobnej zaliczki, lecz mecz zakończył się wynikiem 3:2.

Pierwszy gol dla Starowic padł po czterech minutach gry. Do bramki gości po serii podań między zawodnikami ze Starowic trafił Maciej Bajor. Następna bramka padła już w 14 minucie po rzucie karnym, który bezbłędnie wykonał Mateusz Kuzniecow. Zespół rozgrywający swoje spotkania na Stadionie Miejskim w Grodkowie prowadził już 2:0 i zaliczył już pokaźną zaliczkę, lecz nie był tokoniec kanonady na bramkę rywali w pierwszej połowie. Ostatnia bramka dla Starowic w całym spotkaniu padła w 30 minucie, bramkarza z Większyc pokonał Mateusz Poważny, który po dokładnym dośrodkowaniu i celnym uderzeniu wykończył akcję. LZS Starowice kontrolowały przebieg spotkanie do końca pierwszej połowy.

Druga połowa, to zdecydowana gra rywali z Większyc, którzy odrabiając lekcję z pierwszej połowy nacierając i stosując pressing na gospodarzach, osiągnęli niewielką przewagę . W 61 minucie gry powstała wyrwa w obronie zespołu ze Starowic, strzał na bramkę postanowił oddać Krzysztof Kwiatkowski, który bez większych problemów trafił do bramki Grzegorza Czarneckiego. Dwie minuty później goście ponownie ruszyli do ataku i oddali kolejny celny strzał. Bramkę zdobył Marcin Ściański, a udział w jej zdobyciu miał ponownie Kwiatkowski, który zaliczył asystę. Do końca spotkania goście usilnie dążyli do zmiany rezultatu, którzy pomimo dużo lepszej gry w drugiej połowie, musieli uznać wyższość zespołu ze Starowic. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla zespołu Starowic.

Pierwsza połowa bez wątpienia należała do zespołu ze Starowic, lecz w drugiej połowie trener gospodarzy mógł mieć w niektórych momentach uwagi, za brak koncentracji i uśpienie po wysokim prowadzeniu, co mogło doprowadzić do utraty punktów. Po zwycięstwie zespół LZS Starowice zajmuje drugie miejsce z sześcioma punktami. Przed Starowicami na pierwszym miejscu znajduje się Polonia Głubczyce. Za tydzieńzespół ze Starowic na wyjeździe zmierzy się z zespołem LZS Głuszyna.

Protokół:

LZS Starowice – LZS PO-RA-WIE Większyce 3:2

Starowice:

4’ Maciej Bajor 1-0, 15’ Mateusz Kuzniecow 2-0 [karny], 30’ Mateusz Poważny 3-0

LZS PO-RA-WIE Większyce:

61’ Krzysztof Kwiatkowski 3-1, 63’ Marcin Ściańsk 3-2