Stal Brzeg niepokonana ! Stal – Falubaz 2:0 (0:0) [relacja, foto]

0

Przeciwnikiem Stali Brzeg w 6 kolejce III ligi był Falubaz Zielona Góra. Drużyna przyjezdnych to także beniaminek tej klasy rozgrywkowej. Od początku meczu zarysowała się przewaga piłkarzy z Brzegu. W pierwszej połowie brzeżanie razili jednak nieskutecznością. Bramki padły w drugiej odsłonie spotkania. W tej części meczu piłkarze Stali Brzeg zagrali znacznie skuteczniej i zasłużenie wygrali spotkanie.

Już w trzeciej minucie spotkania Stal wypracowała groźną sytuację pod bramką rywali. Świetny strzał na bramkę Falubazu oddał Paweł Boczarski. W rewanżu w 6 minucie spotkania goście z Zielonej Góry stworzyli groźną sytuację pod bramką brzeskiej drużyny. W 9 minucie kolejna dobra okazja dla Falubazu. Tym razem z rzutu rożnego. W tej części meczu gra z obu stron była nieco chaotyczna, bez płynnych akcji i z dużą ilością fauli. Żółtą kartkę otrzymał kapitan Falubazu Maciej Górecki za za dwa faule z rzędu na Marcinie Nowackim. W 14 minucie meczu rzut wolny wykonywany właśnie przez Nowackiego mógł zamienić się na bramkę. Minutę później brzeżanie ponownie stworzyli klarowną sytuację bramkową. Piłkarze z Zielonej Góry odgryzają się bardzo dobrze przeprowadzoną akcją w 20 minucie meczu. Jednak bramkarz Stali, nie bez problemów, obronił groźny strzał. W odpowiedzi kontra brzeżan, ale niestety bez bramkowego rezultatu. W 30 minucie meczu w niebezpiecznej odległości o własnej bramki faulował Tomasz Jaworski (żółta kartka). Efektem tego nieprzepisowego zagrania był bardzo groźny strzał z rzutu wolnego podyktowanego dla zielonogórzan, którego autorem był Piotr Andrzejczak. Podrażniona Stal odgryzła się w 35 minucie spotkania. Brzescy piłkarze byli bliscy zdobycia bramki, ale niestety sędzia dopatrzył się faulu zawodnika Stali w sytuacji sam na sam. Kolejna wyśmienita okazja do zdobycia bramki dla Stali była w 37 minucie meczu. Tym razem ze stałego fragmentu gry. Groźny strzał minimalnie minął lewy słupek bramki zielonogórzan. Już minutę później brzeżanie mogli również zdobyć bramkę. Po bardzo dobrej zespołowej akcji minimalnie na pozycji spalonej znajdował się Krzysztof Gancarczyk. Kolejne minuty spotkania to nieskuteczne niestety ataki piłkarzy Stali Brzeg na bramkę Falubazu. W 45 minucie spotkanie, po jednym z takich ataków, ostro interweniował bramkarz gości tuż za linią szesnastego metra. Wyjście Arkadiusza Fabiańskiego sędzia meczu ocenił na żółta kartkę. Zbyt płaskie dośrodkowanie Marcina Nowackiego kończy pierwszą połowę. Stal w tej części meczu była drużyną częściej atakującą, stwarzająca sobie dobre sytuacje bramkowe, ale niestety nieskuteczną.

Druga połowa meczu beniaminków rozpoczęła się od mocnych ataków brzeżan. Niestety, tak jak w pierwszej połowie, piłkarze Stali razili nieskutecznością. Zielonogórzanie próbowali groźnie kontrować. W 53 minucie spotkania atak Falubazu o mało nie skończyłby się bramką dla gości. Zła interwencja bramkarza Stali i piłkę z pustej bramki wybija zawodnik z pola. Chyba ta akcja podziałała na brzeżan bardzo motywująco. Dwie minuty później bowiem piłkarze Stalki cieszyli się z prowadzenia. Bramkę, po składnej akcji przy asyście Krzysztofa Gancarczyka, zdobywa Łukasz Żegleń. Piłkarze Stali jednak nie poprzestali na tej jednej bramce. Już siedem minut później (62 minuta meczu) bramkę zdobywa Tomasz Jaworski. Kolejne minuty meczu to duża przewaga piłkarzy z Brzegu. Kolejną okazję do zdobycia bramki w 70 minucie spotkania miał ponownie Tomasz Jaworski. Także 81 minucie meczu ten piłkarz próbował przelobować bramkarza gości. Niestety nieskutecznie. Goście w końcówce spotkania mieli niezłą sytuację. W 87 minucie meczu Marcin Kaczmarczyk oddał groźny strzał na bramkę brzeżan. Skuteczna i pewna interwencja Amina Stitu zapobiegła utracie bramki przez brzeżan. W odpowiedzi Stal przeprowadziła groźną akcję zakończoną niebezpiecznym strzałem Dawida Lipińskiego.

Były okazje do tego by zdobyć bramki, boli mnie to bardzo że nie wykorzystuję sytuacji. Myślę, że jak bym wykorzystywał te z poprzednich meczów to mielibyśmy o jedno zwycięstwo więcej.Skomentował mecz z Fabulazem Zielona Góra, oraz poprzednie zdobywca pierwszej bramki zawodnik z numerem 23 Łukasz Żegleń.

Stal Brzeg – Falubaz Zielona Góra 2-0 (0-0) 1-0 Żegleń – 57., 2-o Jaworski – 63.

Stal: Stitou – Mikła, Józefkiewicz, Sikorski, Kiełbasa – Kulczycki (80. Maj), Boczarski, Nowacki, Gancarczyk (74. Gajda) – Jaworski (86. Lipiński), Żegleń (69. Bonar). Trener Sebastian Sobczak.

Falubaz: Fabiański – Droszczak (63. Kaczmarczyk), Górecki (58. Koppenhagen), Ostrowski, Górski – Borys, Andrzejczak, Cipior, Siebert, Chyrek (71. Mycan) – Babij (63. Kobusiński). Trener Maciej Górecki.

Sędziował Jakub Krajewski (Skoczów). Żółte kartki: Boczarski – Fabiański, Górecki, Koppenhagen. Widzów 600.