Orlik wygrywa z Zagłębiem II Lublin

0

Orlik zwycięża z rezerwami Zagłębia Lubin. Cenne dwa punkty powędrowały do Brzeżan, choć momentami gra wyglądała na wyrównaną, to w kluczowych momentach gry zawodnicy Orlika zachowali zimną krew, pozbawiając złudzeń rywali z dolnośląskiego.

Mecz rozpoczęli goście, ale pierwsze trafienie należało do Macieja Potępy. Bramkę kontaktową w 3 minucie z rzutu karnego zdobwa Bartosz Nowak. W 6 minucie Orlik wyszedł na prowadzenie 3:2. W 12 minucie Zagłębie doprowadza ponownie do remisu 4:4, ale następne minuty należą do podopiecznych Pawła Pietraszki, którzy są bardziej skuteczni od rywali. W 17 minucie Grzegorz Wojcieszek zdobywa bramkę z kontry, Orlik prowadzi 8:5. Przez następne trzy minuty Miedziowi mozolnie odrabiają straty. Po stracie siódmej bramki trener Orlika bierze czas by uspokoić grę, ale rywale doprowadzają do remisu 8:8. W 25 minucie oba zespoły mają na swoim koncie po dziesięć trafień. Kolejne minuty, to trafienia Wojciecha Hapanowicza i Macieja Pasierbka. Zagłębie miało dobrą sytuację do rzutu bramki, ale rzut Karola Kazimierczaka nie sprawił większych problemów Krzysztofowi Kani. Następne trzy sytuacje z rzędu marnują zawodnicy Orlika. W 29 minucie oba zespoły ponownie remisują 13:13. W ostatniej akcji przy piłce jest Zagłębie Lubin, na piętnaście sekund przed końcem pierwszej połowy trener Grzegorz Gowin bierze czas by uspokoić nerwową końcówkę i ustalić taktykę rozegrania ostatniej akcji pierwszej polowy. Przed syreną Michał Plich z Zagłębia został zfaulowany, sędziowie podyktowali rzut karny. Mariusz Andraszczak nie zdołał skutecznie zainterweniować. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:14.

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Wyrównującą bramkę próbował zdobyć Galar i Hapanowicz, ale udało się dopiero Maciejowi Potępie. W 35 minucie zawodnicy Zagłębia byli przy piłce, Waldemar Stanoszek musiał usiąść na ławce, gdyż dostał karę dwóch minut. Marcel Skorczyk zdobywa wyrównującą bramkę 16:16. Przez następne pięć minut duet Hapanowicz-Potępa zdobywa po dwie bramki i Orlik posiada trzybramkową przewagę. Następnie Łukasz Złomek dotrzymał karę dwóch minut, trener gości decyduje się posadzić bramkarza na ławkę rezerwowych. Bez bramkarza dla Zagłębia bramkę zdobywa Krystian Bondzior. Po wznowieniu gry od środka pola, goście tracą piłkę a Hapanowicz zachowuje zimna krew i rzuca na pustą bramkę, gdyż bramkarz gości nie zdążył wrócić do bramki. Następne trafienie ponownie na pustą bramkę zaliczył bramkarz Orlika – Krzysztof Kania. Przez następne minuty goście mają problemy ze skutecznością, ale trzykrotnie podchodzą zespół Orlika na jedną bramkę. W odpowiednich momentach to zawodnicy z Brzegu zachowują zimną krew. Końcowy wynik zostaje ustalony już w 58 minucie, gdyż wtedy pada ostatnia bramka w tym meczu z ręki Patryka Krawczyka. Spotkanie zakończyło się wynikiem 28:26.

Przedewszystkim gratuluje chłopakom. Zzdobyliśmy ważne punkty, mecz z poprzedniej kolejki kompletnie nam nie wyszedł, dobrze że chłopaki zapomnieli o tamtym spotkaniu i wyciągnęli wnioski. Poprzednie dwa mecze na styku zakończone zostały remisem. W dzisiejszym spotkaniu moi zawodnicy może nie do końca zachwali zimne głowy, ale wyciągnęli wnioski z poprzednich spotkań. Skomentował trener SKS Orlik Brzeg – Paweł Pietraszek

Z jednej strony bardzo ładny mecz, ale z drugiej wiele błędów technicznych. Moi podopieczni to młody zespół, muszę przyznać wygrała drużyna z doświadczeniem i zimną głową, lepszą skutecznością i mniejszą ilością błędów. Czterech zawodników Zagłębia skręciło kostkę, wszystko zaczęło się stopniowo od pierwszej połowy. Czterech zawodników z pierwszego składu wyleciało, ale to jest plus dla ich zmienników, którzy wywiązali się dobrze ze swojej gry. Podsumował przegraną swojego zespołu trener Zagłębia II Lublin – Grzegorz Gowin