Logo 728×90
Logo 728×90
Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

Wspólna wigilia w Skarbimierzu – Osiedle.

DCIM100GOPROGOPR0639.JPG

W radosny dzień wigilii, 24 grudnia 2016r., w holu gimnazjum w Skarbimierzu, odbyła się wspólna wigilia, której uczestnikami byli mieszkańcy schroniska Brata Alberta w Pępicach oraz wszyscy ci, którzy w ten szczególny dzień nie chcieli być sami. Byli także księża, wójt Andrzej Pulit, dyr. Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu Grażyna Burska, dyr. przedszkola Poziomka w Skarbimierzu Monika Ochyra, kierownik GOPS Joanna Wrębiak, członkowie Rady Parafialnej i młodzież, która pod opieka pedagoga szkoły i szefa fundacji Uskrzydleni pomagała w organizacji wieczerzy. Na spotkanie wigilijne organizowane przez wspólnotę parafialną kościoła św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu – Osiedle oraz Gminną Bibliotekę Publiczna w Skarbimierzu przybyło ok. 100 osób.


Jeszcze przed konsumpcją pysznych dań, dla zebranych, ze specjalnym koncertem kolęd, wystąpiły połączone siły dzieci i nauczycieli z przedszkola Poziomka ze Skarbimierza i chóru Cantate Domino z miejscowej parafii. Po koncercie świąteczne życzenia złożył wszystkim ks. dziekan Stanisław Grzechynka, proboszcz kościoła w Skarbimierzu oraz Andrzej Pulit – wójt Gminy Skarbimierz. Po wzajemnych życzeniach przyszedł czas na biesiadowanie. Aby niczego potrzebującym nie zabrakło zadbało szereg firm i restauracji z naszego regionu. Najbardziej wzruszające i piękne było wspólne śpiewanie polskich kolęd, które intonował głównie ks. Stanisław.

Na zakończenie uczestnicy wieczerzy wigilijnej w Skarbimierzu udali się do kościoła aby wspólną modlitwą podziękować za możliwość spotkania wigilijnego. Wszyscy potrzebujący odebrali także przygotowane wcześniej przez parafian i organizatorów paczki.

Organizatorzy I wieczerzy wigilijnej dla samotnych i potrzebujących w Skarbimierzu : wspólnota parafialna pw. Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Skarbimierzu wraz z ks. dziekanem Stanisławem Grzechnką, Wójt Andrzej Pulit, Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu, Gminny Zespół Szkół w Skarbimierzu, Fundacja Uskrzydleni, Przedszkole Poziomka serdecznie dziękują licznym partnerom, którzy otwierali swe serca na wieść o organizowaniu wigilii dla potrzebujących: restauracji „Inspiracja Smaków” ze Skarbimierza, restauracjom „Mario” z Brzegu, „Relaks” z Brzegu, „3 życzenia” z Brzegu, „Ratuszowej” z Brzegu, „Smak” z Brzegu, „Parkowa” z Brzegu, Centrum Dystrybucji Jeronimo Martins Biedronka ze Skarbimierza, firmie „Okpol” ze Skarbimierza, Zakładowi Gospodarowania Odpadami Gać , Nadleśnictwu Brzeg, Firmie „Miary i Wagi” ze Skarbimierza, Stacji Paliw w Skarbimierzu, Gospodarstwu Rybnemu w Borucicach – Krystyna i Józef Podwin, Piekarni „Paulinka” z Brzegu i ZRB Stanisława Tobiasza z Brzegu. Organizatorzy dziękują także dzieciom, nauczycielom i rodzicom z przedszkola „Poziomka” , chórowi „Cantate Domino” ze Skarbimierza, osobom prywatnym i młodzieży, które w różny sposób pomagały w organizacji wigilii i przedstawicielom mediów. Dziękuję także pracownikom GBP Skarbimierz głownie Krzysztofowi Kowalczykowi.
Wszystkim życzymy szczęśliwego Nowego 2017 roku.

Andrzej Sowa

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *