Ślisko na drogach! Osobówka zderzyła się z autobusem

8

Spowodowanie kolizji drogowej przerwało dziś (4.01) podróż kilkunastu pasażerom komunikacji miejskiej w Brzegu. Sprawczyni zdarzenia, 51-letnia mieszkanka powiatu namysłowskiego, trafiła do szpitala z rozciętą nogą. Obrażenia odniosła również nastoletnia pasażerka autobusu.


– Do zderzenia audi A7 z pojazdem komunikacji miejskiej doszło kilkanaście minut przed godziną 8.00, na łuku ulic Rybackiej i Kombatantów. Kierująca osobówką wpadła w poślizg, straciła panowanie nad autem i uderzyła w autobus. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. 51-letnia kobieta została ukarana mandatem w wysokości 300 zł i sześcioma punktami karnymi. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

– Zima to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły , opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków – tłumaczy Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

fot. Maciej Stępiej / Radio Opole

 • mieszkaniec

  chodniki w Brzegu to tragedia, czemu nikt tego nie odśnieża, np. ul Słowiańska sypia od str szkoły ale już z drugiej str nie sypia od strony bloków , jest lód!!!!
  na innych chodnikach nie jest lepiej ….

 • Koton

  tzw. Letnie OPONY

 • maciieeekk

  A ja czekałem na ten autobus na ulicy Wyszyńskiego :D… Przez co spóźniłem się do pracy 😀

  Mogli wysłać kogoś z PKS-u żeby poinformował że autobus nie przyjedzie :D:D
  ()… a nie, Ja czekam o godzinie 07:45 rano w mrozie i nadal wieże że przyjedzie

  … ale tak naprawdę to najważniejsze że nikomu nic się nie stało !

  Aha jako że już piszę to chciałem …. sytuację z dokładnie tego samego dnia i to z tego przestanku!
  Jeśli chodzi o odśnieżanie dróg w BRZEGU: (~07:40) Od strony ulicy Słonecznej jechał ciągnik wyposażony w pług oraz dodatkowo , w tylnej części rozrzutnik do soli drogowej (nikogo to nie zdziwi! Akcja ZIMA) … Po czym 300 m za nim w tym samym kierunku jechał kolejny ciągnik wyposażony jedynie w pług który automatycznie odgarniał już odgarnięty śnieg oraz całą tą sól którą 5 sekund wcześniej ….. No sami powiedzcie gdzie tu logika ?!? I na co cała ta praca wcześniejszego kierowcy…????

 • A kto odśnieża i zabezpiecza chodnik przy ul Toruńskiej od strony osiedla południowego. Ten problem jest od momentu oddania do użytku tą ulicę ulicę Wrębiaka

 • ss

  Bo drogi powinny być utrzymane „na biało”
  Auta by nie gniły i wypadków nie było by tyle.

 • Kasia

  Chodniki na Slowackiego tak samo sa nie odsniezone. Masakra. A sprzataczki tymi chodnikami chodza jak na wakacjach. Za co my te podatki placimy. Lepiej jest i czysciej za granica. Zalije ze mieszkam w tym Brzegu

 • kierowca 2

  Niech zaczną w Brzegu odśnieżać, nowa droga w str Zieleńcic chyba nigdy nie doczeka się odśnieżenia….

 • Kierowca

  Dlaczego ta droga nie jest odśnieżona?