Ślisko na drogach! Osobówka zderzyła się z autobusem

8

Spowodowanie kolizji drogowej przerwało dziś (4.01) podróż kilkunastu pasażerom komunikacji miejskiej w Brzegu. Sprawczyni zdarzenia, 51-letnia mieszkanka powiatu namysłowskiego, trafiła do szpitala z rozciętą nogą. Obrażenia odniosła również nastoletnia pasażerka autobusu.


– Do zderzenia audi A7 z pojazdem komunikacji miejskiej doszło kilkanaście minut przed godziną 8.00, na łuku ulic Rybackiej i Kombatantów. Kierująca osobówką wpadła w poślizg, straciła panowanie nad autem i uderzyła w autobus. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. 51-letnia kobieta została ukarana mandatem w wysokości 300 zł i sześcioma punktami karnymi. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

– Zima to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły , opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków – tłumaczy Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

fot. Maciej Stępiej / Radio Opole