Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

Ślisko na drogach! Osobówka zderzyła się z autobusem

zderzenie-z-autobusem-2

Spowodowanie kolizji drogowej przerwało dziś (4.01) podróż kilkunastu pasażerom komunikacji miejskiej w Brzegu. Sprawczyni zdarzenia, 51-letnia mieszkanka powiatu namysłowskiego, trafiła do szpitala z rozciętą nogą. Obrażenia odniosła również nastoletnia pasażerka autobusu.


– Do zderzenia audi A7 z pojazdem komunikacji miejskiej doszło kilkanaście minut przed godziną 8.00, na łuku ulic Rybackiej i Kombatantów. Kierująca osobówką wpadła w poślizg, straciła panowanie nad autem i uderzyła w autobus. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Uczestnicy kolizji byli trzeźwi. 51-letnia kobieta została ukarana mandatem w wysokości 300 zł i sześcioma punktami karnymi. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zdjęcie nogi z gazu.

– Zima to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły , opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważnym jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków – tłumaczy Patrycja Kaszuba, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

right;">fot. Maciej Stępiej / Radio Opole

Related posts

8 Comments

 1. mieszkaniec

  chodniki w Brzegu to tragedia, czemu nikt tego nie odśnieża, np. ul Słowiańska sypia od str szkoły ale już z drugiej str nie sypia od strony bloków , jest lód!!!!
  na innych chodnikach nie jest lepiej ….

  Reply
 2. maciieeekk

  A ja czekałem na ten autobus na ulicy Wyszyńskiego :D… Przez co spóźniłem się do pracy 😀

  Mogli wysłać kogoś z PKS-u żeby poinformował że autobus nie przyjedzie :D:D
  ()… a nie, Ja czekam o godzinie 07:45 rano w mrozie i nadal wieże że przyjedzie

  … ale tak naprawdę to najważniejsze że nikomu nic się nie stało !

  Aha jako że już piszę to chciałem …. sytuację z dokładnie tego samego dnia i to z tego przestanku!
  Jeśli chodzi o odśnieżanie dróg w BRZEGU: (~07:40) Od strony ulicy Słonecznej jechał ciągnik wyposażony w pług oraz dodatkowo , w tylnej części rozrzutnik do soli drogowej (nikogo to nie zdziwi! Akcja ZIMA) … Po czym 300 m za nim w tym samym kierunku jechał kolejny ciągnik wyposażony jedynie w pług który automatycznie odgarniał już odgarnięty śnieg oraz całą tą sól którą 5 sekund wcześniej ….. No sami powiedzcie gdzie tu logika ?!? I na co cała ta praca wcześniejszego kierowcy…????

  Reply
 3. Antoni

  A kto odśnieża i zabezpiecza chodnik przy ul Toruńskiej od strony osiedla południowego. Ten problem jest od momentu oddania do użytku tą ulicę ulicę Wrębiaka

  Reply
 4. Kasia

  Chodniki na Slowackiego tak samo sa nie odsniezone. Masakra. A sprzataczki tymi chodnikami chodza jak na wakacjach. Za co my te podatki placimy. Lepiej jest i czysciej za granica. Zalije ze mieszkam w tym Brzegu

  Reply
 5. kierowca 2

  Niech zaczną w Brzegu odśnieżać, nowa droga w str Zieleńcic chyba nigdy nie doczeka się odśnieżenia….

  Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *