„Cichy zabójca” znów zaatakował. Cztery osoby trafiły do szpitala

3

Dziś (07.01) w Brzegu przy ul. Makarskiego doszło do kolejnego zatrucia tlenkiem węgla. W niebezpiecznym zdarzeniu ucierpiały  cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Wszyscy poszkodowani z objawami zatrucia czadem  zostali przetransportowani do Brzeskiego Centrum Medycznego.


– Nasze urządzania odnotowały w mieszkaniu zwiększone stężenie tlenku węgla. W lokalu znajdowały się dwie kobiety w wieku 24. i 42. lat  oraz dwoje dzieci. U wszystkich występowały objawy zatrucia czadem – mówi kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Zespół ratownictwa medycznego przetransportował poszkodowanych do brzeskiego szpitala. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się czadu w mieszkaniu był niesprawny piecyk gazowy w łazience.

Przypomnijmy, to już kolejne zatrucie tlenkiem węgla w ostatnim czasie. Kilka dni temu do podobnego zdarzenia doszło w Grodkowie, gdzie również cztery osoby uległy zatruciu czadem. Trzy tygodnie wcześniej, o śmierć otarły się dwie mieszkanki Brzegu.

szpitala

fot. zdjęcie poglądowe
  • wilk

    proszę wejść na stronę Gniezno.biz i poczytać jak spółdzielnie lekceważą problem co kończy się smiercią paraliżem i innymi chorobami.Podaje numer do biegłego sądowego inżyniera Górkowskiego 605 296 330 -facet zajmuje się tym kilka lat i zna problem. Pamiętajcie że urzędnicy nadzoru budowlanego siedza w kieszeniach prezesów i nie zajmują się kontrolami zasobów. Rządajcie kontroli szybów kominowych kamęrą inspekcyjną to wszystko wyjdzie na jaw.Na razie to sąsiad truje sąsiada i nie wie o tym

  • paco

    A cichymi zabójcami to nazwałbym spółdzielnie mieszkaniowe które nic nie robią z tym problemem oraz opłacani przez nich kominiarze którzy na nicczym się nie znają. Spóldzielnia Zgoda tylko liczy kasę za ogrzewanie i jak grzejesz i wietrzysz to bulisz za sąsiadów.

  • paco

    Kilka razy zgłaszałem na piśmie do spółdzielni Zgoda że czujnik tlenku węgla wyje na alarm w lazience Maam napowietrzaki ale mimo to przy takim mrozie lub wietrze te krótkie niedocieplone kominy w blokach nie działają i się szybko wyziębiają ! Teraz wzymam straż i do sądu zakładam im sparwe o narażenie utraty zdrowia.