Lewin Brzeski, Grodków i Kolnica szykują się 25. Finału WOŚP

8

Jubileuszowy, 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Sztaby z Grodkowa, Lewina Brzeskiego i Kolnicy dopinają przygotowania na ostatni guzik. Co prawda w Brzegu, jako jedynym mieście powiatowym na Opolszczyźnie, sztab nie został zarejestrowany, ale wolontariuszy z puszkami zobaczymy na ulicach miasta.


Koncerty, licytacje, występy artystyczne, gorące posiłki i światełko do nieba, to tylko niektóre atrakcje, które zostały przygotowane na jubileuszowe „wielkie granie”.

– Mamy 25 wolontariuszy, z którymi kwestowanie rozpoczynamy już w piątek (13.01) na terenie szkoły w Kolnicy. W niedzielę od godz. 8.00 do 13.00 przeprowadzimy zbiórkę pieniędzy w Kolnicy, Bąkowie i Młodoszowicach. O 16.00 wracamy na licytację do Grodkowa – mówi Maciej Górski, szef sztabu WOŚP w Kolnicy.

Sztab w Grodkowie liczy 55 wolontariuszy, którzy kwestowanie na ulicach miasta również rozpoczną o godzinie 8.00 w dniu finału WOŚP.  – Znaczną większość naszej ekipy stanowią uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie. Zbiórkę pieniędzy „na mieście” zakończymy o godz. 13.00. O 16.00 przenosimy się do Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie przeprowadzimy licytację i zagramy koncerty – informuje Marzanna Dawid-Arszyńska, szefowa grodkowskiego sztabu.

W Lewinie Brzeskim oprócz dobrej muzyki i „zupy diabła” zaplanowano także światełko do nieba. Wspólna zbiórka pieniędzy odbędzie się na ulicach Brzegu i Lewina Brzeskiego, bowiem do tamtejszego sztabu przyłączyło się 17 brzeskich wolontariuszy. – Przygotowaliśmy dla mieszkańców drobny poczęstunek w postaci kawy, herbaty, ciasta i tzw. strawy diabła, czyli pikantnego posiłku gotowanego w kotle. Dobrą muzykę zagwarantują trzy zespoły: King Size, Bielat Sound i Dragon. O godzinie 20.00 robimy „światełko do nieba”, ale na scenie będziemy grali dłużej. W międzyczasie wybierzemy się z puszkami do Skorogoszczy, gdzie również będziemy kwestować – mówi Tadeusz Tadla, dyrektor MGDK w Lewinie Brzeskim i szef tamtejszego sztabu WOŚP.

Brzescy wolontariusze z pod znaku czerwonego serca także przygotowali niespodziankę. Oprócz zbiórki pieniędzy na ulicach miasta, na Placu Polonii Amerykańskiej będą rozdawać gorącą grochówkę. – Należymy do sztabu w Lewinie Brzeskim, ale wspieramy akcję WOŚP w Brzegu. Z puszkami wychodzimy o godz. 8.00, będziemy pod kościołami i na większości ulic miasta. Dzięki cateringowi Pasja Smaku, na Placu Polonii Amerykańskiej o godz. 13.00 będziemy częstować pyszną grochówką. Zbiórka pieniędzy w Brzegu potrwa do godz. 19.00, a później wracamy na finał do Lewina Brzeskiego – mówi nam Ania Głogowska, brzeska wolontariuszka i współorganizatorka 23. i 24. finału WOŚP w Brzegu.

Przypomnijmy, wszyscy wolontariusze będą mieć specjalne identyfikatory, puszki w kształcie graniastosłupa sześciokątnego, sygnowaną logo WOŚP oraz arkusze z naklejkami w kształcie serduszka. Zbiórka funduszy podczas 25. Finału WPŚP po raz kolejny przeznaczona będzie dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.