Urodzeni w Brzegu – Przedstawiamy najmłodszych mieszkańców regionu!

1

Z początkiem 2017 roku ruszyła nowa kampania pn. „URODZENI W BRZEGU”. We wspólnej akcji tygodnika Panorama Powiatu, portalu Brzeg24.pl, oławskiej fotograf Doroty Pawluk i Brzeskiego Centrum Medycznego, będziemy na łamach naszych mediów publikować zdjęcia nowo narodzonych w Brzegu dzieci.


Narodziny dziecka to wyjątkowy czas dla każdej rodziny. Z przyjścia na świat kolejnych dzieci cieszy się także społeczeństwo i władze. Oto bowiem za każdym razem przy narodzinach, powiększa się liczba mieszkańców danego miasta, miejscowości, przybywa kolejny – jeszcze mały i gaworzący obywatel. Dzień narodzin to zdecydowanie czas radości, dlatego radość tę wspólnie z rodzicami i włodarzami Brzeskiego Centrum Medycznego będziemy dzielić na łamach Panoramy i brzeg24.pl prezentując światu nowo narodzonych w Brzegu (w brzeskim szpitalu) dzieci. Zdjęcia noworodków, które będziemy publikować wykonywać będzie fotograf Dorota Pawluk.

W akcję zaangażowane jest także Brzeskie Centrum Medyczne, które stale podnosi jakość świadczonych usług i dba o to, by w brzeskiej porodówce kobiety rodziły w najlepszych warunkach i z zachowaniem najwyższych standardów. Jak przekazał Krzysztof Konik – dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego – w szpitalu w Brzegu, w 2016 roku urodziło się 323 dzieci:

– Narodziny dziecka są nieporównywalną i niepowtarzalną chwilą życia nie tylko dla nowo narodzonego, ale również dla jego rodziców i najbliższej rodziny. Dla tak doniosłego wydarzenia, jakim jest przyjście na świat, Brzeskie Centrum Medyczne skutecznie dokłada wszelkich starań, by ta chwila cechowała się poczuciem zarówno bezpieczeństwa dla matki i dziecka oraz troskliwej, radosnej opieki podczas pobytu w szpitalu. Komfortowa porodówka do rodzinnych porodów znajduje coraz większe uznanie dla asysty ojca przy rodzącej matce, co wzmacnia istotnie więzi rodzinne i poczucie wzajemnej odpowiedzialności. W brzeskim szpitalu w 2016 roku urodziło się 323 dzieci i od trzech kwartałów już utrzymuje się liczba porodów powyżej 35 miesięcznie. Przychodzą tu na świat dzieci również spoza powiatu brzeskiego. Zapraszamy matki oczekujące na przywitanie swego dziecka do narodzin w brzeskim szpitalu tak, by dziecko mogło cieszyć się z tego, że jest: URODZONE W BRZEGU. – przekazał dyrektor BCM Krzysztof Konik.