Logo 728×90
Logo 728×90
Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

Kardiobus znów przyjedzie do Brzegu

kardiobus-przyjedzie-do-brzegu

Jak wynika z raportu GUS, choroby układu krążenia są najczęstszą przyczyną śmierci. Dlatego też, oprócz prowadzenia zdrowego trybu życia, niezwykle ważne jest systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych. Dzięki Fundacji NEUCA dla ZDROWIA, kardiobus ponownie zaparkuje w Brzegu i bezpłatnie przebada serca mieszkańców.


Pojazd wyposażony w specjalistyczny sprzęt diagnostyczny przyjedzie do Brzegu 6 lutego i będzie stacjonował przy ul. Ofiar Katynia, od godz. 10.00 do 16.00, obok apteki „Nowa” – partnera akcji.

W trakcie każdego badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób serca.  Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w aptece „Nowa” przy ul. Ofiar Katynia. Aby uzyskane wyniki były jak najbardziej miarodajne, zaleca się, aby na godzinę przez badaniem nie pić kawy i nie palić papierosów, ponieważ przyspieszają one pracę serca.

W ramach badania, w kardiobusie będzie można wykonać badanie EKG, pomiar ciśnienia oraz sprawdzić wskaźnik BMI, który określa stopień ewentualnego nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Należy zaznaczyć, że w ostatnim czasie, to już druga taka akcja w Brzegu. Pod koniec grudnia ub.r., kardiobus stacjonował obok apteki przy ul. 1 Maja.

kardiobus-przyjedzie-do-brzegu

Related posts

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *