Kolejne zatrucie czadem w Brzegu

12

Dziś (19.02), około godziny 14:00 w Brzegu doszło do kolejnego zatrucia tlenkiem węgla. W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby z czego dwie z nich wymagały pomocy lekarskiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


– W mieszkaniu przebywało czworo lokatorów. Dwie osoby zostały znalezione nieprzytomne i wymagały pomocy lekarskiej. Nasze działania polegały m.in. na ewakuacji poszkodowanych, dokonaniu pomiarów stężenia tlenku węgla i  zabezpieczeniu lądowiska, bowiem zdecydowano o zadysponowaniu śmigłowca LPR – mówi nam kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Śmigłowiec został przyjęty na parkingu przy ul. Wyszyńskiego (dawny budynek ZUS), skąd przetransportował najciężej poszkodowanego do szpitala. Druga osoba z objawami zatrucia została przewieziona karetką do brzeskiej lecznicy. Mieszkanie, w którym doszło do zdarzenia  sprawdza pogotowie gazowe.

Przypomnijmy, niespełna dwa tygodnie temu w jednym z mieszkań przy ul. Strzeleckiej w Brzegu zatruciu czadem uległy dwie starsze kobiety. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, służby ratunkowe odnotowały przynajmniej 6 podobnych zdarzeń.