Brzeg: Wyciek chemikaliów w magazynach i z naczepy

3

W trakcie rutynowej kontroli, na nielegalnym składowisku niebezpiecznych substancji w Brzegu, zauważono dziś (24.02) wyciek przynajmniej z dwóch zbiorników. Strażacy zabezpieczają beczki z chemikaliami.


– Przynajmniej raz w tygodniu sprawdzamy te miejsca. Przy wejściu do magazynu, gdzie składowane są beczki, widoczne jest rozszczelnienie w okolicy zaworu. Zauważyliśmy także naciek w okolicach przyczepy (tam również znajdują się beczki – przyp. red.) i na pewno nie jest to woda, która ścieka z góry  – mówi Piotr Skarżyński, oficer prasowy państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Z jednej z beczek wycieka substancja gęsta. Konsystencja chemikaliów, które pojawiły się przy innym zbiorniku jest rzadka. Na miejscu pracują dwa zastępy strażaków. Ratownicy prowadzą działania polegające na rozpoznaniu zagrożenia i uszczelnieniu.

Przypomnijmy, tereny po dawnych magazynach zbożowych, gdzie 20 stycznia br. ujawniono nielegalne składowisko są pilnowane całą dobę przez policję i miejskich strażników.

wyciek chemikaliów w Brzegu

fot. Radio Opole
 • Alicja

  A gdzie te wszystkie służby były, gdy to świństwo tam zwożono ? No gdzie ?! Przecież w pobliżu byli ochroniarze (chyba z „SECURITY”), którzy pilnowali budynku, kiedyś biurowego – po byłych PZZ -tach.
  Czyżby nic nie widzieli? Aż trudno w to uwierzyć …… .

 • Jet

  Co się dzieje z zatrzymanym w tej sprawie? Od kogo przywiózł to świńtwo? Odesłać natychmiast.

 • Pancio

  Tragedia żeby policja pilnowała czegoś takiego dramat. Teraz rozumiem ochrona jeździ po mieście i wlepia mandaty jeszcze trochę i będą w kauflandzie przy bramkach stać proponuję zmienić nazwę z policja na ochrona polityczna