Miss Opolszczyzny 2017. Wywiad z Natalią Roczniak, reprezentantką powiatu brzeskiego

2

Jeździ na desce snowboardowej, tańczy, gra na gitarze i recytuje wiersze. Chciałaby zostać aktorką i z tym rzemiosłem wiąże swoją przyszłość. Alternatywa? Modeling lub media. O tytułach miss nigdy nie marzyła, ale pierwsze zwycięstwo odniosła już w przedszkolu. Rozmawiamy z Natalią Roczniak z Kościerzyc, kandydatką do tytułu Miss Opolszczyzny 2017!


Wiemy, że do wzięcia udziału w tym prestiżowym konkursie namówiła cię mama. Długo się zastanawiałaś przed podjęciem decyzji?
Natalia: Nie. Decyzja zapadła szybko, chociaż muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie widziałam siebie w tej roli. Teraz, patrząc przez pryzmat czasu, jestem pewna, że to był bardzo ważny krok w moim życiu.

Wydaje się, że każda dziewczyna marzy o koronie już od najmłodszych lat …
Natalia: Ze mną było podobnie (śmiech). Już w przedszkolu zdobyłam taki tytuł, później brałam udział w wyborach miss na szkolnych koloniach. Mówiąc, że nie widziałam się w tej roli, chodziło mi raczej o profesjonalny konkurs piękności. Taki, w którym obecnie biorę udział.

Najpierw był casting. Teraz trwają przygotowania do gali finałowej. Wiele mówi się, że to dla wszystkich uczestniczek świetna przygoda i dobra zabawa, ale także szansa do dalszej kariery. Czy na tym etapie pojawia się jakaś rywalizacja?
Natalia: Wszystko odbywa się w przyjaznej atmosferze i nie zauważyłam, aby między nami była rywalizacja. Dziewczyny są otwarte na nowe relacje i bardzo dobrze nam się współpracuje. Być może później pojawi się odrobina rywalizacji, ale na pewno będą to pozytywne emocje. Jestem mile zaskoczona całą otoczką tego konkursu. Każde nasze zgrupowanie, wszystkie zajęcia są na najwyższym poziomie organizacyjnym i uważam, że tworzymy zgrany zespół.

Jak zareagowała rodzina i znajomi na twój udział w konkursie miss?
Natalia: Ze strony rodziny otrzymuję ogromne wsparcie. To naprawdę pomaga. Jeśli chodzi o moich rówieśników, również odbierają to pozytywnie. Koleżanki z klasy kibicują mi i trzymają za mnie kciuki. Oczywiście, w każdym środowisku znajdą się osoby krytykujące dla zasady, ale to są pojedyncze głosy, którymi się po prostu nie przejmuję.

W wrześniu skończysz 18 lat. Co prawda, matura dopiero za rok, ale przed tobą będzie jeszcze więcej pracy. Nie obawiasz się, że może zacząć to kolidować z twoją edukacją i dotychczasowymi obowiązkami?
Natalia: Faktycznie, grafik mam dopięty na ostatni guzik, ale przygotowania do konkursu miss nie wpływają na moje dotychczasowe zajęcia. Nie zaniedbuję żadnych obowiązków, po prostu mam mniej czasu na nudę.

Do tej pory miałaś czas na nudę? Wiemy, że lubisz poszaleć na desce snowboardowej, grasz na gitarze, tańczysz i występowałaś już wcześniej przed profesjonalnym obiektywem. Nie pytaj skąd, ale wiemy, że bierzesz również udział w konkursach recytatorskich …
Natalia: … (śmiech) domyślam się, kto jest źródłem tych informacji. Rzeczywiście mam na swoim koncie profesjonalną sesję fotograficzną, połączoną z występem jako modelka. Miałam przyjemność współpracować z panią Martą Robak, mistrzynią świata we fryzjerstwie artystycznym. Snowboard to moje hobby, a taniec i grę na gitarze zaprezentowałam nawet na jednym z naszych zgrupowań. Konkursy recytatorskie wyszły raczej ze szkoły. W kwietniu będę reprezentować I Liceum Ogólnokształcące w Brzegu. Przede mną też wyzwanie aktorskie w teatrze, muszę nauczyć się dość obszernej prozy.

Czyli wyrazu „nuda” nie można znaleźć w twoim słowniku. Jakie masz oczekiwania po starcie w konkursie Miss Opolszczyzny 2017? Wiążesz z modelingiem przyszłość?
Natalia: Bez względu na wynik to wydarzenie już wiele wniosło do mojego życia. Po zakończeniu liceum będę próbowała dostać się do szkoły filmowej, bo aktorstwo jest moim marzeniem. Alternatywą jest właśnie modeling lub praca w mediach. Ponadto uważam, że pracę aktorki można powiązać z pracą modelki. Konkurs Miss Opolszczyzny traktuję jako coś nowego. Oczywiście jest dla mnie nowym wyzwaniem, ale nie mam żadnych sprecyzowanych oczekiwań.

Mieszkasz w małej miejscowości, z dala od miejskiego zgiełku. Takie sielskie życie ci odpowiada?
Natalia: Urodziłam się i przez jakiś czas mieszkałam w Brzegu, który też nie jest metropolią. Życie w małych Kościerzycach rzeczywiście jest takie beztroskie. To jednak nie jest mój ideał. Lubię, kiedy coś się dzieje, lubię chaos wielkiego miasta i w przyszłości zamierzam z tego skorzystać. W czasie najbliższych wakacji chciałabym wyjechać do Nowego Jorku, jako wolontariusz rodzinny. To byłoby dla mnie dużym doświadczeniem i jednocześnie testem na aklimatyzację w naprawdę wielkim mieście.

Masz tyle zainteresowań i planów, że zastanawiam się, czego ci życzyć?
Natalia: Oczywiście zdobycia tytułu Miss Opolszczyzny! Finał odbędzie się 27 maja, czyli w dzień okrągłych urodzin mojej mamy. Gdyby się udało, to prezent mam z głowy (śmiech). Myślę, że to byłoby spełnieniem naszych wspólnych marzeń.

To rzeczywiście byłby wyjątkowy dzień i tego wam życzymy! Dziękuję za rozmowę.
Natalia: Również dziękuję i zachęcam czytelników Panoramy Powiatu i portalu Brzeg24.pl, aby śledzili nasze dalsze poczynania.


Gala finałowa konkursu piękności odbędzie się 27 maja w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu. Spośród 21 dziewcząt jury wybierze: Miss Opolszczyzny 2017 oraz I i II Wicemiss Opolszczyzny 2017. Oprócz tego, dziewczyny mają szansę na zdobycie pięciu tytułów komplementarnych: Miss Opola, Miss Fitness, Miss Talent, Najsympatyczniejsza Miss oraz Miss Foto. Przypomnijmy, że organizatorem wydarzenia jest Anna Pabiś, II Wicemiss Polski 2013 i zawodowa modelka. Bilety na galę finałową będą dostępne po 20 kwietnia, ale już dziś można dokonać rezerwacji drogą mailową pod adresem: biuro@ap-hostess.pl.