Na trasie Michałowice-Lubsza powstanie ścieżka dla pieszych i rowerzystów

6

Jeszcze w tym roku, wzdłuż drogi krajowej 39 powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Ciąg komunikacyjny połączy Michałowice z Lubszą. Zadanie zostanie zrealizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach programu „Likwidacji miejsc niebezpiecznych”.


– Wartość tego zadania wyniesie około 2 mln złotych. Cieszę się, że GDDKiA przy wsparciu naszych parlamentarzystów będzie mogła zrealizować tę bardzo ważną inwestycję – mówił na wczorajszej (30.03) konferencji prasowej Bartłomiej Stawiarski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Mówimy o ścieżce rowerowej, z której będą mogli korzystać piesi. Infrastruktura powstanie na drodze krajowej 39, na odcinku Michałowice-Lubsza. Będzie to ścieżka o długości blisko trzech kilometrów i szerokości dwóch metrów. Zostanie wykonana z masy bitumicznej, a więc jazda rowerem będzie nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa – wyjaśnia Michał Wandrasz, rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kompletna dokumentacja, potrzebna do rozpoczęcia budowy jest już gotowa. Wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji również został już złożony. Prace mają potrwać do końca bieżącego roku, ale biorąc pod uwagę czas trwania sezonu budowlanego, ścieżka będzie gotowa już jesienią.

ścieżka rowerowa michałowice Lubsza DK 39