Na trasie Michałowice-Lubsza powstanie ścieżka dla pieszych i rowerzystów

6

Jeszcze w tym roku, wzdłuż drogi krajowej 39 powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Ciąg komunikacyjny połączy Michałowice z Lubszą. Zadanie zostanie zrealizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w ramach programu „Likwidacji miejsc niebezpiecznych”.


– Wartość tego zadania wyniesie około 2 mln złotych. Cieszę się, że GDDKiA przy wsparciu naszych parlamentarzystów będzie mogła zrealizować tę bardzo ważną inwestycję – mówił na wczorajszej (30.03) konferencji prasowej Bartłomiej Stawiarski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

– Mówimy o ścieżce rowerowej, z której będą mogli korzystać piesi. Infrastruktura powstanie na drodze krajowej 39, na odcinku Michałowice-Lubsza. Będzie to ścieżka o długości blisko trzech kilometrów i szerokości dwóch metrów. Zostanie wykonana z masy bitumicznej, a więc jazda rowerem będzie nie tylko bezpieczna, ale także komfortowa – wyjaśnia Michał Wandrasz, rzecznik prasowy opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kompletna dokumentacja, potrzebna do rozpoczęcia budowy jest już gotowa. Wniosek o zezwolenie na realizację tej inwestycji również został już złożony. Prace mają potrwać do końca bieżącego roku, ale biorąc pod uwagę czas trwania sezonu budowlanego, ścieżka będzie gotowa już jesienią.

ścieżka rowerowa michałowice Lubsza DK 39

 

 • lukazsz

  jestem za 🙂

 • Zrobią podobne gówno jak w przypadku ścieżki rowerowej z Pisarzowic do Kościerzyc?
  Tego idiotę kto wymyślił tą ścieżkę rowerową zatłukłbym kawałkiem kostki brukowej. Tylko skończony matoł bez szkoły, lub roweru zatwierdził takie gówno:
  http://i.imgur.com/jhralkx.png

  • Bogna

   Oj LLime, LLime, proponuję pisać wcześniej, a nie po nocach. Może wtedy będziesz miał spokojniejsze myśli.

   • e.

    Jak nic nie robią źle, jak cokolwiek robią jeszcze gorzej!
    W tej inwestycji powstanie nowa droga wzdłuż głównej drogi o szerokości 2m! Nie będzie też z kostki tylko z masy bitumicznej co jest świetnym rozwiązaniem na rolki:)
    Jeżeli jakaś droga i chodniki już są, w jaki sposób ktokolwiek może wydzielić tam nowe pasmo?! Chyba tylko w przypadku gdyby mieszkańcy oddali części swoich posesji do użytku. Korzysta się z tego co jest. Poza tym droga z Pisarzowic do Kościerzyc wydaje się być znacznie mniej obciążona ruchem dużych samochodów, więc jeśli komuś ewidentnie nie podoba się ścieżka ma jeszcze asfalt ;). Przejazd rowerem główną drogą na Namysłów jest niemalże cudem! Trzeba na prawdę uważać, żeby nie skończyć pod jakimś tirem!

 • e.

  Przecież ścieżka będzie biegła wzdłuż głównej drogi z Lubszy aż do Brzegu (Michałowice,Pisarzowice, mosty mają ścieżki wydzielone na chodnikach) 🙂
  Połączenie jak najbardziej będzie! Świetna inwestycja!

 • Magda

  A może połączyć jakoś ścieżkę z miastem Brzeg ?