Przebił ścianę, aby dostać się do piwnicy. Włamywacz ujęty na gorącym uczynku

0

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o włamanie. 18-latek został ujęty przez czujnego mieszkańca kamienicy. Mężczyzna wpadł zaraz po tym, jak wybił ścianę w piwnicy i wszedł do środka. Mundurowym tłumaczył, że .. źle się poczuł po tabletkach i jedynie się o nią oparł.


– Do zdarzenia doszło 6 kwietnia w centrum miasta. Dyżurny z brzeskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do piwnicy. Z informacji wynikało, że włamywacz został ujęty przez mieszkańca kamienicy. Policjanci, którzy zajęli się tą sprawą, na miejscu zastali dwóch mężczyzn: zgłaszającego i podejrzewanego. Zabezpieczyli ślady i ustalili okoliczności zdarzenia – informuje sierż. szt. Patrycja Kaszuba z KPP w Brzegu.

Zgłaszający tłumaczył mundurowym, że obudził do hałas dobiegający z piwnicy. Kiedy poszedł sprawdzić, co się stało, zobaczył wyburzoną ścianę w jednej z piwnic, a w środku młodego mężczyznę, który próbował uciekać.

Ujęty włamywacz to 18-letni mieszkaniec Brzegu. – Tłumaczył, że kilka minut wcześniej zjadł „jakieś” tabletki. Kiedy zszedł do piwnic, zakręciło mu się w głowie, oparł się o jedną ze ścian, która wraz z nim runęła do środka. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie siekierę i nożyce do cięcia metalu. 18-latek usłyszał zarzut włamania, do którego się przyznał. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia oficer prasowy brzeskiej komendy.