Jerzy Wrębiak na Facebooku. Burmistrz komentuje sprawę chemikaliów w Namysłowie

16

Aktywność Jerzego Wrębiaka na Facebooku jest znana od dawna, chociażby ze względu na usuwanie „znajomych” i blokowanie kont użytkowników, którzy mają inne zdanie niż włodarz miasta. Najczęściej można tam wyczytać, z kim się przywitał, kogo gościł lub komu wręczył kwiaty, ale tym razem postanowił odnieść się do sprawy składowiska chemikaliów w Namysłowie. Martwić jednak może to, że burmistrz Brzegu stracił chyba zdolność do czytania ze zrozumieniem, bo z niewiadomych względów porównuje sytuację kryzysową i zagrożenie dla mieszkańców Brzegu do sytuacji w Namysłowie, która prowadzona jest w zupełnie innych okolicznościach.


– „Trzeba było mieć dużo złej woli aby oskarżać służby naszego miasta o bezczynność i powolne działanie publikując nieprawdziwe informacje !!! Proszę zatem zobaczyć jak radzą sobie z tym problemem inni i jak dużo czasu im to zajmuje !!! ” – napisał na Facebooku Jerzy Wrębiak, odnosząc się do artykułu „Beczki z chemikaliami zalegają w Namysłowie od 12 lat i nikt ich do tej pory nie zutylizował” (Radio Opole 30.01.2017r.)

Jerzy Wrębiak nie napisał, że składowisko chemikaliów w Namysłowie funkcjonowało od wielu lat legalnie, posiadając wszystkie pozwolenia. Trudno zatem oczekiwać, aby tamtejsze władze gminne podejmowały jakiekolwiek działania w ówczesnym czasie. Kolejną sprawą, o której Jerzy Wrębiak nie wspomina w swoim komentarzu jest fakt, że w Namysłowie nie stwierdzono sytuacji kryzysowej, nie powoływano zespołów kryzysowych, nie wydano rekomendacji o działaniu w oparciu o ustawę o zarządzaniu kryzysowym, nie wskazywano tamtejszym władzom źródeł finansowania na utylizację, nie pojawiały się informacje o substancjach wybuchowych zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców Namysłowa, policjanci nie muszą pilnować tego terenu 24 godziny na dobę, a tamtejsza prokuratura nie przekazała tego terenu burmistrzowi Namysłowa, tak jak miało to miejsce w Brzegu!

Co ważne – według autora artykułu, do którego nawiązuje Jerzy Wrębiak – zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa na tamtym terenie złożył namysłowski samorząd, a w Brzegu, służby burmistrza powzięły informację o składowisku już w październiku 2016 roku, i co? Zakończyło się na zrobieniu zdjęć i notatce służbowej! Oczywiście, kiedy media ujawniły tę informację, to Jerzy Wrębiak nazywał je kłamliwymi i nie chciał publicznie się do tego przyznać. I chociaż burmistrz Brzegu ostatecznie potwierdził doniesienia dziennikarzy, to do dzisiaj żadnego przedstawiciela mediów nie przeprosił. Arogancja władzy pozostała, bowiem wciąż oskarża. Tym razem o złą wolę, jednak wciąż ogólnikowo.

Ogólnikami łatwiej manipulować, prawdopodobnie dlatego adresat nie precyzuje odbiorców swojego facebookowego wywodu, ale można tylko domyślać się, że chodzi o wszystkie media, które odważyły się zacytować słowa wojewody opolskiego i starosty brzeskiego o zbyt wolnym działaniu burmistrza Brzegu w sytuacji kryzysowej, wywołanej nielegalnym składowiskiem chemikaliów w Brzegu.

 • msw

  burmistrz to typowy bolszewik i tyle jak powiedzial ostatnio Prezes PIS ,,ubral siediabel w ornat i na msze dzwoni,,

 • PoPis

  Pan burmistrz Wrębiak obiecywał powiększenie i modernizację placu zabaw który jest w Małpim Gaju przy osiedlu Bohaterów Westerplatte. Na tym placu zabaw jest pełno dzieciaków a jest na nim tylko jedna huśtawka. Plac położony jest w wielki dole i po deszczu można w nim pływać. Wstyd dla miasta.

 • Dercy

  Byłem w Parku Wolnosci ławka na ławce a wokół kwadratówki zero ławek ot wizja BRAWO BRAWO

 • Oui

  Jedno zdanie: ‚Uderz w stół, a nożyce się odezwą’

 • Piotr

  Skończcie wy w końcu z takimi działaniami naprzeciwko władzom miasta, ludzie sami widzą i wiedzą swoje. Wielu z nich uważa Panoramę za podłą gazecinę której redaktorzy żeby mieć co pisać to oplówają wszystkich. Przestańcie tworzyć napiętą atmosferę w mieście.

  • sdfg

   Człowieku, chcesz pozbawić mediów ich podstawowych zadań i podstawowej misji? Jesteśmy w Polsce, nie na Białorusi!

 • Ania

  Pan Burmistrz niestety,ale nie lubi jak się o nim pisze źle.W tej jakże jasnej sytuacji słowo przepraszam powinno paść nie tylko w kierunku mediów ale i w kierunku naszym mieszkańców .

 • Dercy

  Nie no gratulacje naprawdę jest się czym chwalić jest syf ale u sąsiada jeszcze gorszy syf wiec jest dobrze nawet bardzo dobrze ja proponuję w związku z tym złożyć wniosek o nadanie naszemu wspaniałemu burmistrzowi orderu za męstwo i odwagę za niezłomną walkę z syfem chemicznym. Pięknie pięknie a czy pan burmistrz i jego bystre oko zauważyło czy ławeczki w Namyslowie są nie tak wygodne jak nasze a czy wieża na ratuszu razem z dachem też w Namysłowie jest gorsza itd……………Wiem Browar mamy jeszcze lepszy a co!!!!! w ogóle jest pięknie no i ten refleks od pazdziernika Gratulujemy na pewno docenimy pańskie zasługi w wyborach

 • Ania

  Od kiedy prawdę nazywamy manipulacją!
  Jedyna gazeta która nie boi się pisać prawdę i oby tak było mam nadzieję że nie dadzą się ,,zmanipulować”

 • Drwal

  Trafiła kosa na kamień.

  Oui rzekł: „Skoro już sami używacie takich słów, to pozwolicie, że zapytam: Kiedy na waszej ‚pluralistycznej’ stronie ukazał się jakikolwiek artykuł, w którym burmistrz byłby przedstawiony w pozytywnym świetle”

  Pokazali i zatkało kakao.

 • red

  Szanowny Czytelniku, trzeba być kompletnym ignorantem, aby nie zauważać informacji na łamach naszych mediów, które przedstawiają burmistrza w „pozytywnym świetle”. Wszelkie działania Jerzego Wrębiaka, począwszy od wydłużenia godzin pracy Urzędu Stanu Cywilnego, poprzez remonty ulic, organizację imprez w mieście i działania inwestycyjne, a skończywszy na komunikacie o usunięciu zagrożenia związanego z chemikaliami, były publikowane na naszych stronach. Stawiał ławki – pisaliśmy, że postawił ławki. Wyremontował chodnik – napisaliśmy, że wyremontował chodnik, wyremontował kamienice – napisaliśmy, że odzyskały dawny blask. Poniżej zamieszczamy kilka linków z ostatnich tygodni dla przypomnienia. Zdajemy sobie sprawę, że burmistrz i jego otoczenie wymaga tylko i wyłącznie artykułów gloryfikujących jego działalność, ale rolą mediów jest zbieranie informacji, reaserch tych danych i poinformowanie czytelników o tych ustaleniach. Jeśli burmistrz poinformował nas, że wdraża procedurę administracyjną, to myśmy to napisali. Jeśli po kilku dniach zmienia zdanie i zaczyna kluczyć, to myśmy również o tym napisali. Nie było, nie ma i nie będzie przyzwolenia na bezpodstawne zarzuty, manipulację i nieudolność władzy. Wszystkie błędy będą ujawniane, tak samo, jak pozytywne działania. Częstotliwość publikacji z danej kategorii zależą od włodarzy i tylko lokalne władze mają wpływ na to, czy więcej będzie negatywnych artykułów, czy pozytywnych. Nie jest możliwe stworzenie artykułu o zakończeniu remontu ratusza w sytuacji, gdy jest inaczej. Nikt nie może napisać, że po przetargu na Zielonce prace zakończyły się sukcesem, bo jest zupełnie odwrotnie. Nie można napisać, że rezonator oczyścił wodę na Korfantego i latem mieszkańcy będą mieli gdzie pływać, bo to jest nieprawda. Jeśli burmistrz zarabiał więcej niż określa prawo, to nikt nie napisze, że zarabiał prawidłowo. Nie poinformujemy mieszkańców, że burmistrz obniża czynsze i opłaty za śmieci, kiedy właśnie te opłaty podnosi. Nikt też nie napisze, że burmistrz szybko usunął chemikalia i nie miał zgłoszenia już w październiku 2016 roku, bo tak po prostu NIE BYŁO.

  Jeśli chodzi o manipulowanie opinią publiczną z naszej strony, to prosimy o wskazanie chociażby jednego zdania, które nie polega na prawdzie. W przeciwieństwie do naszych informacji, nie podaje Pan żadnych źródeł, brak argumentów popartych przynajmniej jednym cytatem obalającym nasze ustalenia. Jakiś screen, jakaś wypowiedź prokuratury, jakaś wypowiedź służb … NIC. ZERO. TYLKO PROPAGANDA. Nie jest winą mediów, że ktoś działa nieudolnie. Prokuratura, wojewoda, starosta, przedstawiciele ochrony środowiska mówili, że chemikaliami w Brzegu musi zająć się burmistrz. Jedyną osobą, która głosiła inne tezy był sam burmistrz. Nawet na konferencjach prasowych wprowadzał dziennikarzy w błąd podając nieprawdziwe ustalenia. Zarzucał dziennikarzom nadużycie w chwili gdy dziennikarze pisali prawdę. Tak, pisali prawdę powołując się na prokuraturę i świadków, a burmistrz kłamał. Kluczy i nadal kluczył używając nieadekwatnych porównań sytuacji. W Brzegu była sytuacja kryzysowa, co wielokrotnie potwierdzał sam burmistrz. Przecież to nie media, to nie my ogłaszamy taką sytuację. W Namysłowie nie było i nie ma takiej sytuacji, przynajmniej do czasu jej ogłoszenia, dlatego porównania pana Wrębiaka są z kosmosu. Tak samo jak „rekord Polski” w działaniu jest kuriozalnym stwierdzeniem. I właśnie rolą mediów jest głośno o tym mówić, aby obalać manipulację i obłudę.

  Napisał Pan: „piszecie dobrze tylko o tych, którzy wam zapłacą”. Znów jest Pan w ogromnym błędzie. W 2014 roku dostaliśmy od burmistrza propozycję, aby złożyć ofertę na współpracę z Urzędem Miasta w Brzegu. Nasze stanowisko było jednoznaczne, o czym poinformowaliśmy Jerzego Wrębiaka – NIE JESTEŚMY ZAINTERESOWANI. Wszystkie artykuły promujące działalność burmistrza, a wystarczy przeglądnąć nasze strony żeby stwierdzić, że jest ich więcej niż w mediach opłacanych przez burmistrza – ZOSTAŁY OPUBLIKOWANE BEZPŁATNIE!

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/67374-biblioteka-w-brzegu-zakupi-nowe-ksiazki-i-audiobooki-czytelnicy-moga-zglaszac-propozycje-tytulow/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/69419-trwa-rewitalizacja-skweru-przy-robotniczej-armii-krajowej/

  http://brzeg24.pl/gmina-brzeg/70209-nowa-duza-lawka-parku-wolnosci/

  http://brzeg24.pl/gmina-brzeg/75462-w-brzegu-trwaja-obchody-ogolnopolskiego-dnia-praw-dziecka/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/77577-zabytkowe-kamienice-brzegu-odzyskaly-dawny-blask/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/80269-brzeg-sprzedaje-dzialke-polozona-nad-morzem/

  http://brzeg24.pl/sport-i-rekreacja/80449-hala-sportowa-przy-ul-olawskiej-nowa/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/80512-brzeg-otrzymal-ponad-2-miliony-zlotych-dotacji-przebudowe-ulic-ofiar-katynia-piwowarskiej/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/84308-kolejna-edycja-programu-doplat-zlobkowych/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/86928-nadajnik-telefonii-komorkowej-wrocil-na-ratusz-koniec-problemow-z-zasiegiem/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/86957-usuniecie-chemikaliow-coraz-blizej-gmina-brzeg-szykuje-sie-do-wydania-decyzji-administracyjnej/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/86962-chodnik-wloscianskiej-niebawem-zostanie-otwarty-trwa-remont-kolektora-deszczowego/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/87888-ruszyla-rewitalizacja-ulic-ofiar-katynia-piwowarskiej-brzegu/

  http://brzeg24.pl/gmina-brzeg/89711-ceremonia-wreczenia-nagrod-dla-najlepszych-sportowcow-trenerow-i-dzialaczy-za-rok-2016-fotorelacja-i-lista-nagrodzonych/

  http://brzeg24.pl/aktualnosci/89792-zielonka-dolaczy-walbrzyskiej-specjalnej-strefy-ekonomicznej/

 • zenio

  Po co mają robić dla Wrebiaka za jego profil na facebooku? On już wystarczająco zaśieca witrynę swojimi pozytywami, fotkami, kwiatuszkami i ławeczkami, żeby jeszcze gazeta mu dobrze robiła. Przynajmniej pokazują prawdę, a nie „trawe pomalowaną na zielono”. Ile płaci ci Oui twój pryncypał za taką obronę w internecie? A może zatrudnił cię, jak wiele innych w urzędzie?

 • bolo

  Weź kobieto się ogarnij i spójrz prawdzie w oczy. Wrębiak od początku wiedział, że zgodnie z prawem powinien usunąć to świństwo od razu, a nie szukać gdzie popadnie winnych. Zwłaszcza, że od października jego ludzie o tym wiedzieli. To że ma poklaskiwaczy na fejsie nie oznacza, że ludzie go kochają . Oznacza to tylko, że ma władzę, a władza przyciąga różnej maści potrzebujących i poklaskiwaczy. Zresztą, o czym mówimy? Czymże jest facebook? Takim sobie miejscem, gdzie ludzie się uzewnętrzniają i tracą mnóstwo czasu, a faktyczne życie przelatuje im przez palce. Wiesz ilu tam nie ma normalnych ludzi, którzy żyją i funkcjonują w realu, a nie w świecie wirtualnym…..

  • Ania

   Nic dodać nic ująć

 • Oui

  ‚Ogólnikami najłatwiej manipulować’. Skoro już sami używacie takich słów, to pozwolicie, że zapytam: Kiedy na waszej ‚pluralistycznej’ stronie ukazał się jakikolwiek artykuł, w którym burmistrz byłby przedstawiony w pozytywnym świetle, tymczasem robi wiele dobrych rzeczy i ludzie to doceniają, co można zaobserwować chociażby na jego facebooku. Nie bądźcie hipokrytami, sami manipulujecie opinią publiczną, piszecie dobrze tylko o tych, którzy wam zapłacą. Tymczasem, nawiązując do tematu, z tego co widzę, beczki w Namysłowie również są niebezpieczne. Próbujecie wmówić ludziom, że jeśli początkowo był na to jakiś papier, to już nie mogą stanowić zagrożenia. Tam również jak widać działa spychologia, bo nikt nie chce wziąć na siebie takich kosztów, przypuszczam że burmistrz Wrębiak stwierdził, że z ignorantami nie ma sensu dyskutować i przyjął to na siebie, właśnie po to, by więcej nie narażać mieszkańców i środowiska. Tymczasem wy, manipulując opinią publiczną, razem z portalem Teraz Brzeg, ewidentnie sprzyjającym starostwu, przedstawiliście to jako wygraną starosty…
  Ktoś mądry powiedział: ‚Ma­nipu­lac­ja to sub­telna for­ma spra­wowa­nia władzy, bez ry­zyka bez­pośred­niego po­nosze­nia odpowiedzialności.’ W waszym przypadku całkowicie się to sprawdza, to dzięki waszym zabiegom poprzedni burmistrz, wasze oczko w głowie, sprawował rządy przez 12 lat, robiąc tak niewiele dla dobra mieszkańców. Teraz znowu próbujecie MANIPULOWAĆ (nie boję się użyć tego słowa) brzeżanami. Uważajcie tylko, by nie był to miecz obusieczny.

  • Anka

   Poprzedni burmistrz nie stronił od chwalenia się ale przez 12 lat nie kupił tylu kwiatów z naszych podatków co obecny w 2,5 roku. Poprzedni burmistrz przez 12 lat nie podniósł tyle czynszu za mieszkania co obecny. Poprzedni nie remontował kamienic w ktorej mieszkał on i jego urzędnicy. I żeby nie było, bo na Huczyńskiego nie głosowałam i nie chwalę jego marnych dokonań, ale to mi wystarczy aby ocenić działalność Wrębiaka