AZS Łódź wygrywa z Komprachcicami. Gredar Brzeg spadł do II Ligi

2

Gredar liczący przynajmniej na remis w wyjazdowym spotkaniu Berlanda Komprachcice z AZS Łódź zakończył się przegraną. Nasza drużyna miała mniej szczęścia w tym sezonie, większość zespołów z pierwszej ligi obawiała się z nią gry, gdyż wiedzieli że futsaliści z Brzegu to dobra i zgrana ekipa.


Natomiast Gredar Brzeg, zakończył już rozgrywki i liczył na zwycięstwo innego opolskiego klubu. Berland Komprachcice przegrał w Łodzi 4:2. Dla brzeżan przegrana klubu spod Opola oznacza zajęcie ostatniego miejsca i spadek do II Ligi. Przegrana lub remis dawały jeszcze szanse na utrzymanie się w I Lidze. Po błędach, jakie popełnił Berland w Łodzi, lepszą okazała się ekipa AZS Łódź. Wiadomo, że zespołowi z Komprachcic zależało na tym, by pomóc Gredarowi w utrzymaniu. AZS Łódź po zwycięstwie dogonił z zdobytymi punktami brzeżan, ale również i awansował na miejsce Gredaru. Obie drużyny zdobyły po 17 punktów, ale to łodzianie mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Nastroje w zespole nie są najlepsze. Chłopaki mają do siebie wielki żal o rundę jesienną, bo mogła wyglądać zupełnie inaczej, korzystniejsze wyniki pozwoliły by na spokojniejszą grę w rundzie rewanżowej, która była bardzo dobra jak na beniaminka 1 Ligi. Komprachcice miały nam pomóc z wygraną w Łodzi, ale ostatecznie przegrali na wyjeździe – mówił prezes Gredaru, Robert Gorazdowski.

Futsal w Brzegu cieszy się dużą popularnością. Na meczach ligowych trybuna jest zapełniona po brzegi, inaczej ma to miejsce na ligowych spotkaniach reszty zespołów z I Ligi. Teoretycznie Gredar w sezonie 2017/2018 może jeszcze zagrać w rozgrywkach pierwszej ligi, jest jeden warunek. Jeden z zespołów II Ligi, który awansuje musi zrezygnować z rozgrywek w I Lidze.

gredar - orzeł2017_brzeg24-9