Wczoraj „złoto” Adriana Teklińskiego, dzisiaj medal wywalczył Wojciech Pszczolarski!

1

Adrian Tekliński i Wojciech Pszczolarski, swoimi występami na mistrzostwach w Hongkongu wyrównali najlepszy wynik polskiej drużyny na MŚ w kolarstwie torowym! Adrian wywalczył wczoraj (13.04) złoty medal w wyścigu scratch. Brązowy medal w wyścigu punkowym zdobył dzisiaj Wojciech Pszczolarski.

Mistrz Europy z 2015 roku triumfował dzisiaj na trzecim i szóstym okrążeniu. Na półmetku zajmował drugą lokatę, ale srebro ostatecznie odebrał mu Kenny de Ketele (Belgia).

– Podwójny sukces naszych kolarzy torowych. Chłopaki naprawdę bardzo ciężko pracowali na ten wynik. Przypomnę, że są klubowymi kolegami czeskiej grupy SKC TUFO Prostejov, ale obaj urodzili się w Brzegu i tutaj stawiali swoje pierwsze kroki sportowe – mówi Krzysztof Kulwicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Brzescy kolarze torowi, zdobywając dwa medale na mistrzostwach świata w Hongkongu, wyrównali historyczny wynik polskich zawodników w tej dyscyplinie. Rok temu na mistrzostwach w Londynie medale zdobywały: Katarzyna Pawłowska i Małgorzata Wojtyra.