Bezpieczna Wielkanoc na drogach powiatu brzeskiego

1

Policjanci zakończyli akcję „Bezpieczny Wielkanocny weekend”. W tym czasie, na drogach powiatu brzeskiego, funkcjonariusze odnotowali 8 niegroźnych kolizji. Należy podkreślić, że na terenie powiatu brzeskiego nie doszło do żadnego wypadku, a osoby poszkodowane w kolizjach nie odniosły poważnych obrażeń. Po świętach wszyscy podróżni bezpiecznie wrócili do swoich domów.


– 4 dni trwała policyjna akcja „Bezpieczny Wielkanocny weekend”. Jak co roku, w tym okresie policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszali się kierowcy. Kontrolowali także trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów. Każda kontrola drogowa wiązała się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa i czy dzieci są przewożone w fotelikach – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Wielkanocne działania rozpoczęły się w Wielki Piątek, a zakończyły późnym wieczorem w poniedziałek. W tych dniach policjanci ujawnili i zatrzymali 2 kierujących samochodami w stanie nietrzeźwości alkoholowej i 2 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po spożyciu alkoholu. Mundurowi kontrolowali również rowerzystów. Wśród użytkowników jednośladów funkcjonariusze ujawnili 2 nietrzeźwych i 1 po spożyciu alkoholu.

– Mimo niesprzyjających warunków drogowych tegoroczne święta były bezpieczne. Kierowcy zachowali rozsądek i bez zbędnego pośpiechu, cali i zdrowi, wrócili ze swoimi rodzinami do domów – podsumowuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

 

  • ppp

    Pani Policjantko. Jaki mandacik Mi dzisiaj wystawisz????? Od takich Policjantek to z chęcią.