Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

Policjanci patrolują lasy wspólnie ze służbami brzeskiego nadleśnictwa

patrolują lasy

Lasy znajdujące się w zasięgu administracyjnym brzeskiego nadleśnictwa, to obszary o szczególnych walorach przyrodniczych. Na tych terenach znajduje się 5 rezerwatów przyrody objętych prawną ochroną. Z dużego fragmentu powierzchni leśnej został utworzony Stobrawski Park Krajobrazowy. Niestety, obszar ten nie jest wolny od przestępstw, wykroczeń i występków. W celu ich zapobiegania, nadleśnictwo podejmuje współpracę z Komendą Powiatową Policji w Brzegu.


– Wspólne patrole służą poprawie bezpieczeństwa oraz zwalczaniu przestępstw na terenach leśnych. Chodzi m.in. o wyrzucanie śmieci, kradzieże drzewa, kłusownictwo, czy szkodnictwo leśne. W czasie pełnionych służb mundurowi zwracają także uwagę na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Oprócz czynności interwencyjnych prowadzone są także działania prewencyjne. Dzielnicowy z gminy Lubsza rozmawia z okolicznymi mieszkańcami i ostrzega ich przed wypalaniem traw oraz ugorów. Ogień na takich terenach bardzo szybko się rozprzestrzenia. Bezmyślne wypalanie traw może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do tragedii – szczególnie, gdy w pobliżu znajdują się zabudowania gospodarcze.

patrolują lasy

fot. KPP Brzeg

Related posts