Policjanci patrolują lasy wspólnie ze służbami brzeskiego nadleśnictwa

1

Lasy znajdujące się w zasięgu administracyjnym brzeskiego nadleśnictwa, to obszary o szczególnych walorach przyrodniczych. Na tych terenach znajduje się 5 rezerwatów przyrody objętych prawną ochroną. Z dużego fragmentu powierzchni leśnej został utworzony Stobrawski Park Krajobrazowy. Niestety, obszar ten nie jest wolny od przestępstw, wykroczeń i występków. W celu ich zapobiegania, nadleśnictwo podejmuje współpracę z Komendą Powiatową Policji w Brzegu.


– Wspólne patrole służą poprawie bezpieczeństwa oraz zwalczaniu przestępstw na terenach leśnych. Chodzi m.in. o wyrzucanie śmieci, kradzieże drzewa, kłusownictwo, czy szkodnictwo leśne. W czasie pełnionych służb mundurowi zwracają także uwagę na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Oprócz czynności interwencyjnych prowadzone są także działania prewencyjne. Dzielnicowy z gminy Lubsza rozmawia z okolicznymi mieszkańcami i ostrzega ich przed wypalaniem traw oraz ugorów. Ogień na takich terenach bardzo szybko się rozprzestrzenia. Bezmyślne wypalanie traw może wymknąć się spod kontroli i doprowadzić do tragedii – szczególnie, gdy w pobliżu znajdują się zabudowania gospodarcze.

patrolują lasy

fot. KPP Brzeg
  • PoPis

    Policja Brzeska bezlitośnie kara mandatami staruszki które przechodzą metr od pasów oraz kierowców którzy źle zaparkują swoje auto. Przykład 100zł mandatu za parkowanie obok apteki PLUs na hali. Bez litości 3 kierowców po 100zł skasowali. Bez litości dla pokornych mieszkancow. A sami ze strachu nie przyjada na wezwanie do mlodych zapijaczonych przestepcow zaklucajacych cisze nocna.