Książęce Manewry 2017. W Brzegu wystartowała miejska gra terenowa

0

To już 4. edycja brzeskiej gry terenowej. W ubiegłym roku, wydarzenie otwierało Dni Księstwa Brzeskiego, z kolei tegoroczna rozgrywka oficjalnie zakończy miejskie święto.  Około 150 uczestników, w czteroosobowych zespołach, pokona cztery trasy o podobnym stopniu trudności.


W zawodach wystartowało 36 zespołów, którym przydzielono żółtą, czerwoną, niebieską lub zieloną trasę. Na każdym odcinku zawodnicy mają do zaliczenia 9 stacji. Uczestnicy zabawy odwiedzą m.in.: restauracje, hotele, placówki szkolne, obiekty sportowe i zabytkowe. Ciekawie zapowiada się „przystanek” w brzeskim studiu Radia Opole, gdzie uczestnicy wcielą się w rolę radiowca.

– Zawodnicy, którzy dotrą do naszego studia będą przygotowywać serwis radiowy. Będą czytać aktualności, prognozę pogody, wiadomości związane z historią miasta i te bieżące, związane z Dniami Księstwa Brzeskiego. Wszyscy otrzymają pamiątkowe nagranie swojej pracy – mówi nam Maciej Stępień, reporter opolskiej rozgłośni.

Niektóre zespoły biorą udział w zabawie po raz pierwszy. Inne startują z większym bagażem doświadczenia.

– Organizatorzy przydzielili nam czerwoną trasę. Co prawda nasz zespół startuje w zabawie pierwszy raz, ale znamy wszystkie stacje na naszej mapie. Nie boimy się także pogody, bo przecież nie jesteśmy z cukru – mówiły na starcie Żaneta, Angela, Klaudyna i Magda z zespołu Atomówki.

– Trzeci raz bierzemy udział w miejskiej grze. Obawiamy się troszkę stacji na kortach tenisowych, ale mamy żółte koszulki liderów, więc myślę, że reszta drużyn powinna się już spakować – mówił w humorystycznym tonie kapitan zespołu Kotwica Czterech Wspaniałych.

Książęce Manewry zakończą się o godzinie 15:30. Pół godziny później nastąpi ogłoszenie wyników. Przypomnijmy, że organizatorami tegorocznej edycji gry terenowej są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Księcia Ludwika I w Brzegu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Brzegu, Małgorzata Lityńska, Krzysztof Olszewski.