Czołowe zderzenie osobówki z busem pod Łukowicami Brzeskimi. Jest wiele osób rannych

0

Do groźnego wypadku doszło dziś (8.05) na drodze krajowej 39, na wysokości Łukowic Brzeskich. Auto osobowe zderzyło się czołowo z pojazdem dostawczym. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana.


– Przejeżdżałem tą drogą i zobaczyłem, jak auta się zderzyły. Audi prawdopodobnie wyprzedzało TIRa i uderzyło w busa. Myślałem z początku, że to niegroźna kolizja, ale jak podjechałem bliżej, to zobaczyłem w polu osoby machające rękami – mówi nam świadek wypadku.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że 5 osób zostało poszkodowanych, z czego dwie zostały mocno zakleszczone w pojeździe. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wydobyciu osób rannych i przekazaniu ratownikom medycznym. Zabezpieczaliśmy także lądowisko dla śmigłowca LPR – mówi kpt. Jacek Nowakowski z PSP w Brzegu.

Do akcji ratowniczej zadysponowano sześć zastępów straży pożarnej, kilka zespołów ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu pracuje także policja. Funkcjonariusze wyjaśniają przebieg i okoliczności wypadku.