Brzescy policjanci zapraszają mieszkańców do debaty

2

Dzielnicowi z Brzegu zapraszają mieszkańców miasta do udziału w debacie społecznej. Zachęcają do rozmowy o zagrożeniach wymagających podjęcia działań prewencyjnych przez policję bądź też inne podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo. – Będziemy rozmawiać o pracy dzielnicowego i możliwości kontaktowania się z nim, zgłaszania zagrożeń. Przypomnimy również jak nie dać się oszukać – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.


W czwartek (18 maja), o godz. 17:00 w brzeskim ratuszu odbędzie się debata społeczna. Dzielnicowi już dziś zachęcali do udziału w tym spotkaniu.

– Jesteśmy przekonani, że to spotkanie pozwoli nam na ustalenie zagrożeń o jakich należy rozmawiać w pierwszej kolejności. Pozwoli ono także określić i zaplanować działania zapobiegawcze, odpowiadające na zagrożenia z uwzględnieniem szczególnej roli dzielnicowego – tłumaczy oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Cykl debat społecznych obejmie takie tematy jak: „Nie daj się nabrać – oszustwa na wnuczka i na policjanta”, program „Dzielnicowy bliżej nas”, aplikacja „Moja komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.