Święto Powiatu Brzeskiego rozpocznie się już sobotę!

0

W sobotę (13.05) rozpocznie się Święto Powiatu Brzeskiego. Trwać będzie dwa dni i zakończy się w 14.05. W programie nie zabrakło ciekawych występów artystycznych, a także turnieju gmin. Święto Powiatu odbywa się razem z corocznymi Targami Ogrodniczymi „Wiosna Kwiatów”. Impreza odbywa się pod patronatem Starosty Powiatu Brzeskiego Macieja Stefańskiego.


Święto Powiatu Brzeskiego i „Wiosna Kwiatów” tradycyjnie odbędą się na terenie Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Targi Ogrodnicze, które co roku odbywają się w Łosiowie są jednymi z największych i najważniejszych targów tego typu w naszym kraju. Wszelkiego rodzaju kwiaty, a w tym m.in. balkonowe, ogrodowe, drzewka, krzewy, sadzonki i inne – nawet te najbardziej wyszukane i oryginalne – z pewnością będzie można znaleźć w trakcie targów, na stoiskach przygotowanych przez wystawców z różnych części kraju.

Targi i Święto Powiatu rozpoczną się w sobotę (13.05) o godz. 10:00. Na godz. 12:00 zaplanowano specjalne animacje i konkursy z nagrodami dla najmłodszych. O godzinie 13:00 nastąpi oficjalne otwarcie Targów Ogrodniczych i Święta Powiatu Brzeskiego. Tuż po przemówieniach rozpocznie się jedna z najbardziej lubianych i wyczekiwanych części imprezy. Będzie to bowiem Turniej Gmin Powiatu Brzeskiego. W ramach turnieju, gminy będą rywalizować między sobą, między innymi w takich konkurencjach jak: „Najpiękniejszy bukiet wiosennych kwiatów”, „Prezentacja stoiska gminy” oraz „Artystyczna wizytówka gminy”.

Około godziny 16:00 na scenie w Łosiowie, wokalnie zaprezentuje się Małgorzata Kalińska w koncercie, pt. „W wiosennych rytmach”. Po jej koncercie ogłoszony zostanie werdykt Turnieju Gmin i wręczone zostaną nagrody. Następnie na scenie wystąpią takie zespoły i formacje jak: Duet „Świat Operetki” (17:00), zespół „Elektrogórale” (18:30) oraz zespół „Transfer” (20:00).

Drugiego dnia, tj. w niedzielę (14.05) Targi w Łosiowie rozpoczną się o godz. 10:00. W godzinach 11:00-13:30 odbywać się będzie Wojewódzki Zlot Klubów 4H Województwa Opolskiego (w programie m.in. skecz kabaretowy, scenki rodzajowe promujące produkty krajów UE). Następnie przyjdzie pora na „Wesołe Pluszaki” czyli niezwykle barwny program estradowy dla dzieci (g. 13:30). Na godzinę 14:30 zaplanowano występ Kapeli Podwórkowej „Lewiniacy”, po której na scenie zaprezentuje się Chór „Łosiowianie” (g. 16:00). Około godz. 16:30 na scenie pojawi się zespół „Demetris”. Nie zabraknie także wspólnej zabawy tanecznej, która odbędzie się „na finał” i rozpocznie o godz. 18:00.

W tym roku Święto Powiatu zawita także do Brzegu. W niedzielę 14.05 bowiem, na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich odbędzie się niezwykłe wydarzenie muzyczne. Już o godz. 18:00 rozpocznie się tam koncert orkiestry Silesian Chamber Players pod batutą Roberta Kabary, w ramach „Festiwalu Szczęśliwych Gwiazd”, z programem „Classical Rock”.

W ramach imprezy odbędą się także: tradycyjnie – Prezentacje Gmin Powiatu Brzeskiego (13.05 – Łosiów) oraz – po raz drugi – Dzień Organizacji Pozarządowych (14.05 – Łosiów). Organizatorem Święta Powiatu Brzeskiego i Targów Ogrodniczych „Wiosna Kwiatów” są: Starostwo Powiatu Brzeskiego, Gmina Lewin Brzeski, Opolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Łosiowie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.