Płetwonurkowie przeczesują Odrę. Kolejny dzień poszukiwań 22-letniego Damiana

3

To już piąta doba poszukiwań mężczyzny, który wskoczył do Odry, by ratować swoją koleżankę. 22-letni Damian ostatni raz był widziany w sobotę (13.05), około godz. 2:40 w okolicach brzeskiej przystani rzecznej. To właśnie tam, miał zdjąć ubranie i pośpieszyć na ratunek 17-latce, która wpadła do Odry na tzw. Kępie Młyńskiej.


– Trwa piaty dzień poszukiwań 22-letniego mężczyzny. Do akcji zostali zadysponowani m.in. płetwonurkowie ze specjalistycznej grupy strażaków oraz wrocławscy policjanci z psami wyszkolonymi do zadań poszukiwawczych. Nasze działania są również wspierane przez brzeskich WOPR-owców – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Służby przeczesują Odrę oraz jej nadbrzeże, na odcinku od brzeskiej mariny do jazu w Lipkach. Płetwonurkowie w pierwszej kolejności sprawdzają miejsca wskazane przewodnikowi przez psa tropiącego. Zaznaczmy, że wcześniej specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego nie mogła uczestniczyć w poszukiwaniach ze względu na zbyt wysoki poziom wody w rzece oraz silny nurt.