Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

Mieszkańcy osiedla południowego doczekają się remontu i oświetlenia dróg

remont osiedla południowego w Brzegu

W ramach tej inwestycji wybudowany zostanie łącznik komunikacyjny pomiędzy ulicami Szymanowskiego i Starobrzeską. Ciąg pieszo-rowerowy będzie oświetlony. Nowe latarnie zostaną zamontowane także wzdłuż ulicy Szymanowskiego, a sama droga i zatoki parkingowe doczekają się gruntownego remontu.


O inwestycje na osiedlu południowym wielokrotnie zabiegał Marcin Samul. Radny miejski systematycznie składał wnioski i interpelacje, zainicjował również wystosowanie petycji mieszkańców do burmistrza miasta.

– Pierwsze działania na rzecz tej inwestycji podjąłem na początku 2015 roku. Wnioskowałem w tej sprawie na sesjach Rady Miejskiej, a wspólnie z mieszkańcami wystosowaliśmy nawet petycję, pod którą podpisało się ponad 200 osób. W końcu się udało, dzisiaj (17.05) nastąpiło przekazanie placu budowy dla wykonawcy – mówi nam Marcin Samul.

Należy zaznaczyć, że inicjatywę radnego popierała już wcześniej Komenda Powiatowa Policji w Brzegu. W latach 2014 – 2015 na osiedlu południowym doszło do ponad 60 przypadków kradzieży, włamań i zdarzeń drogowych.

– Na ulicy brakuje oświetlenia, jest ciemno i niebezpiecznie. W ostatnich latach doszło tutaj do wielu kradzieży i włamań. Ginęło paliwo z pojazdów i sprzęt audio. Cieszę się, że ten nieprzyjemny stan niebawem się zmieni – komentuje radny Samul.

Podkreślmy, że dokumentację projektowo-kosztorysową wykonano pod koniec grudnia 2016 roku. Ogłoszony w marcu br. przetarg wygrała firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Brzegu. Koszt realizacji tego zadania wyniesie prawie 650 tys. złotych. Planowany termin ukończenia prac wyznaczono na wrzesień 2017 roku.

osiedle południowe w Brzegu

Related posts

3 Comments

 1. Zainteresowany
  Zainteresowany

  Będzie dużo nowych miejsc parkingowych pomiędzy zatokami, tam gdzie teraz są niby tereny zielone.

  Reply
 2. Parkingowy
  Parkingowy

  Super mam tylko nadzieje ze przewidziano powiekszenie zatok parkingowych jednocześnie zwiekszajac liczbe miejsc pakingowych ktorych brakuje.

  Reply

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *