Brzescy wodniacy obchodzili Dzień Ratownika WOPR [fotorelacja]

4

Dzisiaj (1 lipca), na brzeskiej stanicy WOPR-owcy obchodzili swoje święto. Wielu wodniaków otrzymało odznaczenia i wyróżnienia za pracę i wkład, jaki włożyli w funkcjonowanie jednostki w Brzegu.


Nie zabrakło gości z Opola – Zbigniewa Szorca, prezesa opolskiego WOPR-u, starosty powiatu brzeskiego – Macieja Stefańskiego, burmistrza Brzegu – Jerzego Wrębiaka oraz przedstawicieli służb mundurowych: Komendy Powiatowej Policji, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej.

WOPR-owcy  podkreślali, że bez pomocy ze strony miasta i powiatu byłoby im ciężko funkcjonować na Odrze, którą patrolują już od wielu lat i uczestniczą w wielu akcjach ratowniczych na rzece.

Święto ratowników WOPR sięga historią do 1927 roku. Oficjalnym dniem obchodów jest 29 czerwca. To również Dzień św. Piotra, który uznawany jest za patrona rybaków, sprzedawców ryb, marynarzy, żeglarzy oraz rozbitków morskich.

  • Nasz pan Starosta jako żywo podobny jest do posła Sasina z PiS-u. Ostatnio ździebko przytył, a to niedobzie wróży(:-))))).

  • obserwator

    Panie Wysocki myślenie Pana jest w błędzie. WOPR w większości sponsoruje się sam a pan złotówki nie dołożył na to ze swojego podatku. A co do połowu to jeżeli przepływa lodź ratownicza należało by zwinąć wędkę , a nie jeszcze obrażać ratowników i rzucać kamieniami. Pozdrawiam.

  • Towarzystwo wzajemnej adoracji.

  • LECH WYSOCKI

    JESZCZE DOBRZE BY BYŁO ŻEBY PANOWIE Z WOPR SZANOWALI TYCH KTÓRZY SIEDZĄ Z WĘDKAMI NAD ODRĄ . WIEM ŻE PRZEJAŻDŻKA ŁODZIĄ CZY SKUTEREM NA KOSZT PODATNIK JEST FAJNA ALE DLACZEGO ZAWSZE NA 100 % MOCY SILNIKÓW . MY PODATNICY NIE CHCEMY UCIEKAĆ OD BRZEGU BO FANTAZJA PANÓW NA ŁODZIACH NIE POZWALA IM NA DOSTRZEGANIE WĘDKARZY A RACZEJ CHĘĆ DOKUCZENIA IM JEST ZBYT SILNA BY ZWOLNIĆ . TROCHĘ WIĘCEJ EMPATII PANOWIE WOPROWCY I POLICJANCI . POZDRAWIAM WOPROWCÓW I PŁYWAJĄCYCH POLICJANTÓW .