Logo 728×90
Reklama 750×150 pod menu

Chuligańskie porachunki w Brzegu. Policja zatrzymała kolejne osoby

Porachunki chuliganów w Brzegu (1)

Tylko dzisiaj (8 lipca) jedno auto spłonęło a kilkanaście innych zostało uszkodzonych. Do podpaleń samochodów i demolki mieszkań dochodziło już wcześniej. Pobicia między zwaśnionymi stronami również są stałym elementem porachunków brzeskich grup chuliganów.


– Dziś rano otrzymaliśmy zgłoszenie o kilkunastu zniszczonych samochodach. Policjanci na miejscu prowadzą oględziny, sprawdzamy monitoring, przesłuchujemy świadków, poszkodowani również zgłosili się już na komendę – mówi nam oficer prasowy KPP w Brzegu.  – Kryminalni prowadzą działania operacyjne, typują osoby podejrzewane o te przestępstwa. Mamy również potwierdzone trzy zgłoszenia o pobiciach. Te osoby zostały przewiezione do szpitala gdzie udzielana jest im pomoc. Policjanci wykonują czynności, ustalają wszystkie okoliczności i sprawdzają czy te zdarzenia są ze sobą powiązane – dodaje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że dwie osoby zostały już aresztowane. Do kolejnych zatrzymań doszło w godzinach popołudniowych w okolicy polderów zalewowych (za kanałem Odry).  Szef przeciwnej grupy wciąż jest poszukiwany. Mężczyzna przynajmniej od kilku miesięcy ukrywa się przed organami ścigania. Ciąży na nim kilka przestępstw, za które powinien odbywać karę więzienia.

Policjanci mają utrudnione zadanie, bo w tym środowisku panuje zmowa milczenia i nawet jeśli któraś ze stron odniesie uszczerbek na zdrowiu, to sprawa nie jest zgłaszana na policję. Dzisiejsze wydarzenia mają trochę inny wymiar, bowiem zniszczeniu uległy pojazdy osób przypadkowych, które nie są powiązane z żadną ze stron konfliktu.

Do bójek z użyciem maczet i kijów dochodzi zazwyczaj w godzinach nocnych. Miejsce nie ma znaczenia – prywatne mieszkania, lokale rozrywkowe lub ulica. Niektórzy kiedyś „współpracowali” ze sobą, byli kolegami. Później skonfliktowali się i teraz jest wymiana ciosów na zasadzie „ząb za ząb”. Nikt nie chce odpuścić i wycofać się. Dziś w nocy jeden z poszkodowanych został rozjechany samochodem. Mężczyzna przebywa w brzeskim szpitalu.

fot. Maciej Stępień / Radio Opole

Related posts