7 osób zatrzymanych w związku z chuligańskimi porachunkami. Znamy szczegółowy przebieg wydarzeń [wideo]

0

Dziś (10.07) w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu odbyła się konferencja prasowa w związku z ostatnimi wydarzeniami, jakie rozegrały się na terenie miasta oraz kilku ościennych miejscowości. Policjanci zapewniają, że sprawcy zostali ujęci, a mieszkańcy są już bezpieczni.


O przebiegu chuligańskich porachunków poinformował Komendant Powiatowy Policji w Brzegu. – W sobotę (8.07) około godziny 7:39 trzech zamaskowanych sprawców przy użyciu pałek i prętów dokonało zniszczenia 15 pojazdów zaparkowanych na ulicy Jabłkowej i Kościelnej. Pięć minut później na ulicy Oławskiej, prawdopodobnie ci sami sprawcy, napadli na mężczyznę, któremu w znacznym stopniu uszkodzili ciało. O godz. 7:57 w Kościerzycach zamaskowani sprawcy przewrócili z roweru mężczyznę, dokonali obrażeń na jego ciele, zabrali plecak, telefon i 200 złotych. O godzinie 8:13 dopuścili się kolejnego czynu zabronionego, podczas którego pobili ochroniarza miejscowej firmy. Następne zgłoszenie otrzymaliśmy kilka minut później z miejscowości Czepielowice, gdzie spłonął samochód prawdopodobnie należący do jednego z trzech sprawców wcześniejszych zdarzeń – opisywał ciąg wydarzeń insp. Zbigniew Dychus.

Komendant w trybie alarmowym powołał do działań większą ilość policjantów, w tym funkcjonariuszy z Opola, Nysy i Namysłowa. W toku wykonywanych czynności zatrzymano dwóch nieformalnych przywódców zwaśnionych grup oraz 5 innych członków mających związek z tymi zdarzeniami. Sprawca zniszczeń 15 pojazdów usłyszał łącznie 13 zarzutów, do których nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień. Mężczyzna przebywa w areszcie śledczym w Opolu.

Według śledczych wszystkie osoby, które odniosły uszczerbek na zdrowiu należą do jednej z grup chuliganów. Najmłodszy z zatrzymanych ma 16 lat a najstarszy 30. Nieletni został przewieziony do policyjnej izby dziecka. Posiedzenie w jego sprawie odbędzie się jutro w wydziale rodzinnym Sądu Rejonowego w Brzegu.

Dodajmy, że u jednego z zatrzymanych policjanci znaleźli narkotyki i zabezpieczyli 9 000 złotych. Prokuratura dotychczas postawiła  m.in. zarzuty uprowadzenia, pobicia, rozboju oraz zniszczenia mienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.