Jest szansa na modernizację grodkowskiego kina „Klaps”.

0
fot. archiwalne

Miłośnicy filmu na dużym ekranie mogą być zadowoleni. Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie stara się bowiem o dofinansowanie na modernizację kina „Klaps”. Kino w Grodkowie może zostać zmodernizowane i dostosowane do obecnie panujących standardów. Wszystko dzięki złożonym wnioskom do Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Jeżeli wnioski przejdą pozytywną weryfikację, projekcje filmowe będą się odbywać przez kilka dni w każdym tygodniu.


Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie, wspólnie z urzędem miasta Grodków, złożył wniosek o dofinansowanie na modernizację trzech najważniejszych urządzeń: cyfrowego projektora, nagłośnienia kinowego oraz ekranu kinowego.

– Na początku lipca złożyliśmy wnioski o dofinansowanie w ramach programu operacyjnego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Są to dwa wnioski: “Rozwój kin – Cyfryzacja”  oraz  „Rozwój kin – Modernizacja Kin”. W obu staramy się o duże dofinansowanie. W projekcie „Rozwój kin – Modernizacja Kin”, postaraliśmy się o dofinansowanie w kwocie 70%, w drugim projekcie wnioskujemy o 50% dofinansowania – wyjaśnia Paweł Garncarz, dyrektor OKiR. „

Koszt projektu „Rozwój kin – Cyfryzacja” na zakup nowego cyfrowego projektora wyniesie 250.628,00 zł. Dotacja z PISF wyniesie 125.314,00 zł (50% kosztów), reszta to koszty gminy Grodków 100.251,00 zł (40% kosztów), natomiast 25.000,00 zł (10% kosztów) pochodzi z budżetu OKiR.

Koszt projektu „Rozwój kin – Modernizacja Kin” na wymianę nagłośnienia i ekranu wynosi 92.250,00 zł. Dofinanswoanie z PISF ma wynieść 64.757,00 zł (70% kosztów),  reszta to koszty gminy Grodków 18.502,00 zł (20% kosztów) i 9.250,00 zł (10% kosztów), które pochodzą z budżetu OKiR.

Rozpatrzenie wniosków nastąpi w okresie październik-grudzień tego roku. Jeżeli dotacja zostanie przyznana, to w styczniu/lutym przyszłego roku powinny ruszyć pierwsze prace modernizujące grodkowskie kino „Klaps”. Po modernizacji widzowie będą mogli liczyć na więcej projekcji przez większość dni tygodnia. Prawdopodobnie będzie to minimum 300 pokazów filmowych w ciągu jednego roku.

fot. archiwalne
fot. archiwalne