Wygrana LZS Starowice w derbach Powiatu Brzeskiego

0

LZS Starowice zwyciężają w derbach Powiatu Brzeskiego. Zespół z pod Grodkowa rozpoczął rundę wiosenną tydzień później ze względu na zły stan murawy. Obecny stan murawy (12.03.2016) nadal pozostawiał wiele do życzenia, zawodnicy gospodarzy pokazali bardzo dobrą formę, a wynik mógłby być jeszcze bardziej okazały niż ten, którym zakończyło się 90 minutowe spotkanie.

Murawa w na Stadionie Miejskim w Grodkowie była pełna wody
Murawa na Stadionie Miejskim w Grodkowie była pełna wody

Początek spotkania nie układał się żadnej z drużyn, wszystko przez wspomnianą murawę na której można było dosłownie pływać. Na pierwszą bramkę trzeba było poczekać, aż 29 minut. Celne trafienie do bramki rywali zaliczył Radosław Dembiński, gospodarze poczuli ogień w nogach. Po trzech minutach celnie ponownie trafia Dembiński. To nie był koniec emocji przed gwizdkiem oznaczającym przerwę, gdyż w 44 minucie do bramki Wojciecha Dudzika trafił Michał Łoziński. Stan meczu                       po gwizdku kończącym pierwszą połowę wynosił 3:0.

Piłkarze Olimpii Lewin Brzeski po pierwszej połowie stracili zapał gry, bo ich gra niczym nie różniła od tej do przerwy, nic im nie wychodziło, piłka wcale nie chciała ich słuchać. Druga połowa ponownie należała do gospodarzyktórzy z każdą minutą zwiększali swoją siłę uderzenia – Szymon Łoziński w 54 minucie z rzutu wolnego trafia do bramki, pokonując pozostającego w bezruchu bramkarza gości. Na tablicy widniał wynik 4:0, nie minęło wiele czasu, a zespół gospodarzy ponownie mógł cieszyć się z kolejnego trafienia w 65 minucie do bramki gości trafił Szymon Mokrzycki. Zespół gości na osłodę goryczy porażki zdobył honorowego gola w 80 minucie gry. Bramkarza gospodarzy  Patryka Kina, pokonał Mateusz Rolka. Do spotkania doliczone zostały 4 minuty w których nic godnego uwagi się nie wydarzyło. Mecz zakończył się wynikiem 5:1.

Starowice – Olimpia Lewin Brzeski 5-1 (3-0)

1-0 Dembiński – 32., 2-0 Dembiński – 36., 3-0 Łoziński – 44., 4-0 Łoziński – 53., 5-0 Mokrzycki – 77., 5-1 Rolka – 80