DROZD Krzysztof Władysław – Wybory uzupełniające w Brzegu – 29-05-2016

1
Reklama
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Lat 59, zam. Brzeg, zgłoszony przez KWW RAZEM DLA BRZEGU – Lista nr 5


 

Reklama - ciąg dalszy wpisu poniżej
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA

Drozd Krzysztof wybory samorządowe brzeg24 1Nazywam się Krzysztof Drozd i startuję do Rady Miejskiej Brzeg w okręgu wyborczym nr 11 z Komitetu Wyborczego Wyborców Razem dla Brzegu. Jestem rodowitym brzeżaninem, mam 59 lat. Wychowywałem się u dziadka Władysława Kalagi na ul. Katowickiej i chodziłem do szkoły Podstawowej nr 6.

Mam syna Grzegorza, który z wykształcenia jest prawnikiem i córkę Ewę która jest bankowcem i tłumaczem języka angielskiego.

Wykształcenie

Szkolenie w ramach projektu „Ekspert w zakresie kalkulacji śladu węglowego i wodnego „ – Kraków 2013 r.

Dolnośląska Wyższa Szkoła Publiczna – szkolenie z zakresie funduszy unijnych dla NGO – 2010 r.

Politechnika Wrocławska Wydział Inżynierii Środowiska – Sporządzanie świadectw charakterystyki energetycznej – 2008 r.

Wyższa Szkoła Studiów Międzynarodowych w Łodzi – Studium Prawa Europejskiego na kierunku Administracja Publiczna – 2004/2005 r.

Studium Menadżerskie dla kandydatów na członków rad nadzorczych spółek prawa handlowego w 2002 r.

Akademii Rolniczo – Techniczna w Olsztynie Wydział Geodezji i Gospodarki Przestrzennej – studia podyplomowe za zakresu „Szacowania nieruchomości” – 1997 r.

Centrum Podyplomowego Kształcenia Pracowników Administracji Państwowej – stacjonarne studia podyplomowe w Warszawie – 1988 – 1989 r.

Akademia Rolnicza we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) wydział melioracji w specjalizacji budownictwo wodne i ziemne – ukończone w 1982 r..

Technikum Mechaniczne w Brzegu kierunek obróbka skrawaniem – ukończone w 1976 r.

 

Doświadczenie zawodowe

Wytwórnia Urządzeń Komunalnych (WUKO) w Brzegu na stanowisku ślusarza remontowego – praca polegała na składaniu aut komunalnych z części które były poddawane regeneracji począwszy od ramy samochodu na ostatecznym zamontowaniu kabiny i uruchomieniu samochodu – rok 1977.

Urząd Gminy Olszanka (1982 – 1989) w referacie rolnictwa na stanowisku inspektora ds. melioracji i łąkarstwa. Praca polegała na prowadzeniu spraw z zakresu melioracji tj. nadzorowania konserwacji urządzeń melioracyjnych występujących na terenie gminy. Stała współpraca z Gminą Spółką Wodną. Uzgadnianie z Wojewódzkim Zarządem Melioracji i Urządzeń Wodnych rocznego preliminarza prac konserwacyjnych. Byłem autorem pierwszego planu ochrony środowiska jaki został przedstawiony na Radzie Gminy Olszanka. Nadzorowałem budowę kanalizacji deszczowej we wsi Czeska Wieś przy budowie której brałem czynny udział wraz z mieszkańcami skupionymi w społecznym komitecie budowy kanalizacji. Poprzez pracę poznałem geografię gminy, lokalizację wszystkich sołectw, nawiązałem kontakty z częścią mieszkańców zamieszkujących gminę.

Urząd Wojewódzki w Opolu (1990 – 1998), Wydział Ochrony Środowiska – kierownik referatu gospodarki wodnej później z-ca kierownika oddziału uzgodnień technicznych. Kompetencje Wydziału Ochrony Środowiska obejmowały całe województwo opolskie. Wiązało się to z koniecznością współpracy ze wszystkimi gminami województwa jak i również ze wszystkimi zakładami pracy. Działanie polegało na wydawaniu decyzji i postanowień z zakresu ochrony środowiska we wszystkich jego komponentach tj. decyzji pozwoleń wodnoprawnych, decyzji zezwalających na emisję do powietrza, decyzji z zakresu budownictwa wodnego, decyzji w zakresie gospodarki odpadami, oraz decyzji związanych usuwaniem nadzwyczajnych zagrożeń. Dzięki tej pracy poznałem całe województwo opolskie łącznie z lokalizacją wszystkich zakładów pracy.Poznałem lokalizację urządzeń oczyszczających ścieki oraz wysypisk odpadów komunalnych. Brałem udział w negocjacjach w zakresie udzielania przez Fundusz Ochrony Środowiska (wówczas był w strukturach wydziału) pomocy finansowej gminom przy budowie kanalizacji i wysypisk odpadów. Brałem udział w stworzeniu programu budowy zbiorników małej retencji na terenie województwa opolskiego. Zresztą ten program realizowany jest do dzisiaj i powstały dzięki niemu takie zbiorniki jak Michalice gm. Namysłów, zbiornik w Kluczborku itp.

Starostwo Powiatowe w Brzegu (1998 – 2006) od momentu powstania powiatu przez dwie kadencje Sekretarz Powiatu. Nadzorowanie pracy urzędu starostwa powiatowego. W początkowej fazie opracowanie statutu powiatu, regulaminu organizacyjnego starostwa, tworzenie struktur urzędu. Prowadzenie obsługi Rady Powiatu. Przygotowywanie dokumentów na posiedzenia Rady Powiatu. Uczestniczenie w obradach Komisji Rady Powiatu jak i sesjach Rady Powiatu.

Praca ta pozwoliła mi zdobyć merytoryczne przygotowanie i szerokie kompetencje, a także mogłem dokładnie przyjrzeć się pracy radnego. Nadzorowałem wykorzystywanie środków przedakcesyjnych a następnie środków pozyskiwanych z Unii Europejskiej. Do zrealizowanych działań przy znacznym moim udziale zaliczyć należy wyremontowanie obiektu z przeznaczeniem na główną siedzibę Starostwa Powiatowego przy ul. Robotniczej 20. Przeprowadzenie postępowania przetargowego włącznie z procedurą odwoławczą w Urzędzie Zamówień Publicznych w Warszawie na wyposażenie Oddziału Intensywnej Terapii w Brzeski Centrum Medycznym.Remont kotłowni w Zespole Szkół Ekonomicznych oraz przeprowadzenie termomodernizacji powyższej szkoły. Remont kotłowni w Zespole Szkół Rolniczych w Żłobiźnie. Remont mostu na drodze powiatowej w Błotach. Ze środków pozyskanych w ramach usuwania skutków powodzi – zagospodarowanie terenu wokół Domu Dziecka w Skorogoszczy, remont ulicy Oławskiej w Brzegu, remont odcinka drogi z miejscowości Lubsza do Lubicza.

 

Jestem współtwórcą pierwszej

Strategii Powiatu Brzeskiego z 2000 r. jako jeden z Rady Liderów Lokalnych w ramach projektu „Strategie Rozwoju Gmin i Powiatów Śląska Opolskiego”. Byłem negocjatorem w imieniu starosty w trakcie strajku pielęgniarek i lekarzy będących w sporze z dyrekcją szpitala w Brzegu zakończonego ugodą. Nadzorowałem pracę Wydziału Budownictwa Ochrony Środowiska i Rolnictwa, wydziału geodezji, komunikacji oraz gospodarstwo pomocnicze zajmującego się inwestycjami w powiecie.

Działalność gospodarcza (2006 – nadal) w zakresie projektowania urządzeń wodnych oraz opracowywania dokumentacji z zakresu ochrony środowiska. Wykonałem około 40 projektów zbiorników wodnych i stawów rybnych. Projekty te są obecnie zrealizowane w 70 %. Prowadzenie działalności wymaga ode mnie kreatywności. Umiejętności prowadzenia negocjacji i profesjonalizmu w tym co robię i oferuję inwestorom. Znajomości przepisów prawnych oraz umiejętności poruszania się w ich gąszczu.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu (2011 – nadal) Specjalista w Zespole Ochrony Środowiska. Analiza złożonych wniosków przez beneficjentów pod kątem spełnienia wymogów ustawy Prawo Ochrony Środowiska oraz kryteriów udzielania pomocy finansowej przez fundusz. Obsługa finansowana realizowanego zadania. Kontrole terenowe realizacji rzeczowej zadania. Praca wymaga stałych kontaktów z beneficjentami, którymi są gminy oraz zakłady komunalne z województwa opolskiego.

Nie jest moim zamierzeniem zanudzanie Państwa funkcjami i charakterem pracy jaką wykonywałem, chcę tylko pokazać, że pracowałem ciężko fizycznie jako ślusarz, poznałem sukcesy i trudności własnej działalności gospodarczej, a także byłem urzędnikiem starającym się zrozumieć petentów. Myślę że każdy z nas musi przejść wszystkie szczeble aby móc zrozumieć problemy i potrzeby innych ludzi.

 

Dlaczego chce zostać radnym?

Chciałbym mobilizować i jednoczyć wysiłki ludzi, którzy mnie otaczają, zgodnie z moim wyborczym hasłem „W Brzegu mieszkamy więc razem działamy”, a także pomagać wszystkim tym, których nikt przedtem nie chciał wysłuchać. Do tego nie wystarczą tylko kompetencje ale przede wszystkim empatia, rozsądek, i umiejętność współpracy z różnymi środowiskami. Robię to do tej pory działając w organizacjach społecznych między innym w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków, w Opolskim Stowarzyszeniu Genealogów i w Stowarzyszeniu Kolekcjonerów we Wrocławiu. Jestem też związany z Brzeskim Wolontariatem a osoby które tworzą mój komitet wyborczy Komitet Wyborczy Wyborców Razem dla Brzegu (Anna Głogowska, Danuta Figlarska, Janusz Figlarski, Damian Świtoń) zajmują się zawodowo lub społecznie działalnością humanitarną.

 

Moje planowane działania w radzie na rzecz mieszkańców okręgu nr 11 to:

1. Zwiększenie bezpieczeństwa na osiedlu przy ul. Makarskiego i Morcinka.

2. Utworzenie na każdym osiedlu ogródka zabaw dla dzieci.

3. Uregulowanie spraw związanych z gromadzeniem odpadów w szczególności z sąsiadującymi ogródkami działkowymi.

4. Oświetlenie drogi dojazdowej do garaży osiedla przy ul. Makarskiego.

5. Remont dróg osiedlowych przy ul. Morcinka.

6. Poprawienie nawierzchni drogi ul. Makarskiego obok kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego.

Dotychczasowe doświadczenie będę mógł wykorzystać w rozwiązywaniu problemów lokalnych poprzez uruchamianie procedur administracyjnych w ramach kompetencji administracji samorządowej gminy.

Ponadto jestem zwolennikiem funkcjonowania urzędu, który zawsze sprzyja petentowi, a nie działającego według wymyślonych procedur, które mają udowadniać potrzebę jego istnienia. Przede wszystkim najważniejszy jest obywatel i jego sprawa. Jeżeli nawet okazuje się, że sprawa z którą się zwrócił do urzędu nie leży w kompetencjach urzędu to pracownik powinien poinformować, gdzie i jak tę sprawę należy załatwić.

Działania samorządu powinny być skierowane na ułatwienie życia jego mieszkańcom i tworzenia mechanizmów, które poprawią ich poczucie bezpieczeństwa jak i spokojnej egzystencji.

 

Takimi sprawami są:

1. Dobrej jakości nawierzchnie ulic wraz z ich oznakowaniem. Bardzo dużo jest przejść dla pieszych, które wymagają szczególnego oświetlenia szczególnie w okresach zapadającego zmroku lub w okresie zmroku i padającego deszczu. Takie niebezpieczne miejsca są np. na ul. Jana Pawła II czy ul. Piastowskiej przed skrzyżowaniem z ul. Trzech Kotwic.

2. Chodniki. Niektóre są budowane ze starych płyt chodnikowych betonowych, spękanych i wykruszonych. Łatwo się potknąć a przejazd wózkiem staje się gehenną.

3. W dalszym ciągu jest brak dostępu dla osób niepełnosprawnych do budynku Urzędu Miasta. Najlepszym rozwiązaniem byłaby winda zewnętrzna dojeżdżająca do wszystkich pięter. Albo chociaż podnośnik na parter gdzie można byłoby już obsłużyć osobę niepełnosprawną pod dachem.

4. Udostępnianie tzw. „Orlików” dla młodzieży w okresach wakacji.

Bardzo proszę zastanówcie się Państwo czy w Radzie Miejskie Brzeg potrzebny jest kolejny polityk czy też ktoś myślący logicznie i chcący rzetelnie pracować. Zapraszam na wybory w dniu 29.05.br i oddanie głosu na moją osobę – pozycja nr 5.

Drozd Krzysztof_wybory samorządowe brzeg24 1

Pasją kandydata jest genealogia. Oto pomnik błogosławionego Anastazego Pankiewicza. Jego babcią była siostra pra pra pra dziadka Krzysztofa Drozda.

Drozd Krzysztof_wybory samorządowe brzeg24 2

Kandydat na tle  budynku  Starostwa Powiatowego w Brzegu. Budynek wyremontowany i zaadaptowany na siedzibę starostwa za kadencji Krzysztofa Drozda jako sekretarza powiatu.

Drozd Krzysztof_wybory samorządowe brzeg24 3

Najlepszy wypoczynek w wolne dni to spacer po lesie.

 

Drozd Krzysztof_wybory samorządowe brzeg24 4

Wspólne wyjazdy z  rodziną (córka wraz z mężem ) na przystani kajakowej w miejscowości Kolanowskie.

Reklama
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA
Materiał wyborczy KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYJAZNA GMINA DAMIAN MACHETA