Oddaj swój głos i zdecyduj o podziale Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Rozpoczęło się głosowanie, w którym oddawać można głosy na projekty zakwalifikowane do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy naszego powiatu mogą zagłosować na jeden z siedmiu projektów o charakterze subregionalnym (Powiat Nyski i Brzeski) oraz jeden z trzynastu o charakterze powiatowym (dotyczącym Powiatu Brzeskiego). Zagłosuj już teraz i zdecyduj o podziale pieniędzy!

Głosowanie na zadania dopuszczone do wyborów rozpoczęło się w poniedziałek 24.04 i potrwa do 19.05.2017 r. Swój głos może oddać każdy, kto ukończył 16. rok życia i jest mieszkańcem Opolszczyzny, a na projekty dot. naszego powiatu – mieszkańcy powiatu brzeskiego.

Cieszę się, że udało się nam, radnym Sejmiku Wojewódzkiego, w obecnej kadencji uchwalić Budżet Obywatelski. Pokazuje to, że ponad podziałami politycznymi i sporami partyjnymi możemy wspólnie działać na rzecz mieszkańców. To także sukces Zarządu Województwa Opolskiego, z marszałkiem Andrzejem Bułą na czele. Mam nadzieje, że przykład płynący z województwa skłoni włodarzy gmin do wyznaczenia budżetów obywatelskich na niższych szczeblach samorządu terytorialnego

– stwierdza, poproszony o komentarz, radny wojewódzki Dariusz Byczkowski, który również złożył własny projekt zadania do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Do podziału w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono aż 3 miliony złotych, z czego od 50 do 100 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na zadania powiatowe i od 70 do 150 tysięcy złotych na zadania subregionalne.

Na stronie www.budzet.opolskie.pl znaleźć można wszystkie projekty, które zostały dopuszczone do głosowania. Na stronie tej można także oddać swój głos i finalnie zdecydować, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Dodatkowo można także zagłosować korespondencyjnie, wysyłając kartę na adres Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (ul. Piastowska 14, 45-082 Opole). Karty można także osobiście wrzucić do urny w Urzędzie Marszałkowskim oraz w punktach informacyjnych (punkt informacyjny dla mieszkańców Powiatu Brzeskiego znajduje się w Muzeum Piastów Śląskich – Pl. Zamkowy 1, 49-300 Brzeg). W karcie do głosowania konieczne jest, by podać imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL oraz adres e-mail. Znakiem „X” trzeba także zaznaczyć projekt, na który chcemy zagłosować.

Oddanie głosu na projekty zgłoszone do Marszałkowskiego Budżetu Opolskiego to okazja do tego, by samodzielnie zdecydować, na co mają być przeznaczone środki. Dodatkowo to my – mieszkańcy Opolszczyzny, sami zdecydujemy, który z projektów jest dla nas ważny i naszym zdaniem, powinien zostać zrealizowany. Nie zmarnujmy zatem tej szansy i oddajmy swój głos już teraz!

Namawiam wszystkich mieszkańców naszego powiatu do czynnego udziału w głosowaniu. Za wyjątkiem Opola – to z naszego regionu zostało zgłoszonych najwięcej projektów. Internetowa procedura wyboru zadania do budżetu obywatelskiego wcale nie jest skomplikowana ani czasochłonna.

– zachęca do głosowania Dariusz Byczkowski.