50 lat Brzeskiego Centrum Kultury

0

Uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia istnienia Brzeskiego Centrum Kultury odbyły się 21 października br. Rozpoczęły się od wręczenia corocznych nagród burmistrza Brzegu za osiągnięcia kulturalne.


W tym roku te prestiżowe wyróżnienia przypadły dyrygentowi Markowi Kudrze, gitarzystce Oliwii Lis oraz kierowniczce Warsztatów Terapii Zajęciowej Magdalenie Kłodzie. Nagrodzonych uhonorował na scenie burmistrz Jerzy Wrębiak. Następnie rozpoczęło się przygotowane specjalnie z okazji jubileuszu przedstawienie w wykonaniu artystów BCK. Swego rodzaju muzyczno – taneczna podróż przez lata minione stanowiła motyw przewodni widowiska. Nie zabrakło piosenek, układów tanecznych, a nawet iluzji.

Po części artystycznej zaproszeni goście składali na ręce dyrektora BCK Jacka Ochmańskiego okolicznościowe życzenia i upominki. Burmistrz Jerzy Wrębiak dodał, że największym prezentem dla BCK jest na pewno to, co czeka tę instytucję w najbliższych latach czyli gruntowna modernizacja – zarówno głównego gmachu, jak i amfiteatru. Wszystko to dzięki pozyskaniu przez Gminę Brzeg 8,5 miliona złotych dofinansowania zewnętrznego.

Tekst i fot. Urząd Miasta w Brzegu