Pierwszy etap przebudowy ulicy Ofiar Katynia zakończony

3

Po trwającym siedem miesięcy remoncie, do użytku oddane zostały ulice Ofiar Katynia oraz Piwowarska. Jest to kolejna duża i ważna drogowa inwestycja zrealizowana w ostatnim czasie przez Gminę Brzeg. W ramach zadania wykonano przebudowę pasów drogowych ulic wraz z ich odwodnieniem, zbudowano oświetlenie uliczne, zabezpieczono sieci teletechniczne, zorganizowano ruch drogowy oraz wykonano nasadzenia zastępcze na tych ulicach.


Łączna długość przebudowanych dróg wynosi 817 m. Powstały jezdnie o łącznej powierzchni 6.360,98 m², chodniki o powierzchni 3.223,4 m² , wjazdy o powierzchni 719 m² oraz trawniki o powierzchni 497 m². Stworzono także miejsca postojowe, a także przebudowano dwa istniejące przystanki autobusowe.

Koszt robót wyniósł 3.015.909,47 zł. Zadanie zostało dofinansowane ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej w wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych (około 1.500.000 zł).

W trakcie prac dokonano również wymiany sieci wodociągowej, sieci ciepłowniczej oraz gazowej. Gmina Brzeg w ramach kontynuacji zadania złożyła wniosek do Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na przebudowę ulicy Ofiar Katynia II etap wraz z budową ronda, ulicy Kamiennej i fragmentu ulicy Chrobrego do włączenia z ulicą Piastowską. Realizacja tego zadania w przyszłym roku uzależniona będzie od uzyskania dofinansowania. W trakcie prac związanych z przebudową w/w dróg BPEC planuje również dokonanie wymiany sieci ciepłowniczej.

Tekst i fot. Urząd Miasta w Brzegu

 • asdfgree

  Taaaa. Powycinane drzewa a w zamian chabazie. Czy ktoś widział jak to już wygląda? Ile w tych klombach śmieci. Nieoszacowane szerokości miejsc parkingowych, co skutkuje wyznaczeniem linii na jezdni dla miejsc parkingowych. No i o zgrozo brak przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ulic Boh. Monte Casino (przejście tylko z jednej strony) i to po stronie przeciwnej od szkoły. Młodzież pewnie wyznaczy sobie takie przejście ale czy nie można było po staremu? Były dwa i było dobrze!!! No i zjazd (połączenie?) starej drogi z nową to już sztuka – nie można było zrobić to równo? Motorem 50/h można się zabić. Na farbę wyznaczającą oś jezdni już zabrakło – Sic!!!

  • damiano

   chłopie ogarnij się,czy musisz na wszytko narzekać,ulica bardzo ładna ,jak by jescze odnowić wszytkie kamieniczki myśle że ofiar Katynia stała by się z najbrzydszej w jedną najpiękniejszych ulic w Polsce

   • asdfgree

    Nikt nie mówi tutaj, ze jest nieładna. Istotą jest aby cokolwiek, co się robi robić z należytą starannością. Wielu z nas przyzwyczajonych jest do faktu, ze jeżeli zmieniliśmy coś na lepsze to już pod żadnym pozorem nie można tego oceniać, ponieważ już jest lepiej niż było. Takie przyzwyczajenie do bylejakości gasi naszą (społeczna) czułość. Remont został wykonany również za Twoje pieniądze. Mamy czekać aż na przykład jakieś dziecko idące do gimnazjum zostanie potrącone tylko dlatego, że przepuszczono projekt z jednym przejściem? Czy będziemy czekać licząc, że nic się nie stanie? (jest to tylko przykład). Ocenie środków społecznych wydanych na takie cele podlega wiele aspektów. Szanuję fakt, że takie działania się podejmuje, jednak nie godzę się na bylejakość, myślenie zaściankowe i braki w sztuce”.