PCK w Brzegu podsumował działalność w szkołach i przedszkolach

0

W dniu 23.10.2017r. w brzeskim Ratuszu odbyła się konferencja dla Opiekunów Szkolnych Kół PCK i Klubów ,,Wiewiórka” działających na terenie Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu.


Celem konferencji było podsumowanie działalności brzeskiego PCK w szkołach i przedszkolach oraz przedstawienie propozycji programowych na najbliższy okres. W dniu 23.10.2017r. w brzeskim Ratuszu odbyła się konferencja dla Opiekunów Szkolnych Kół PCK i Klubów ,,Wiewiórka” działających na terenie Zarządu Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu. Celem konferencji było podsumowanie działalności brzeskiego PCK w szkołach i przedszkolach oraz przedstawienie propozycji programowych na najbliższy okres. Z przedstawionej przez prezesa Waleriana Twardzika informacji wynika, że ostatni rok był bardzo owocny na odcinku współpracy ze szkołami i przedszkolami, a Polski Czerwony Krzyż jest w nich wiodącą organizacją.

Te wspaniałe wyniki to zasługa właśnie opiekunów. W dowód uznania za pracę w roku szkolnym 2016/2017, aktywne promowanie zdrowego stylu życia, zaangażowanie w ,,Gorączkę Złota” oraz  szerzenie idei czerwonokrzyskich wśród dzieci i młodzieży 26 opiekunów PCK zostało wyróżnionych:

Izabela Szarek – PP nr 1 Brzeg
Alicja Bagińska – PP nr 4 Brzeg
Lucyna Adwent – PP nr 5 Brzeg
Magdalena Piskorska – PP nr 7 Brzeg
Joanna Okonkowska – PP nr 10 Brzeg
Barbara Jurek – PP nr 11 Brzeg
Marta Kowalska – PP nr 1 Lewin Brzeski
Małgorzata Janda – PP nr 2 Lewin Brzeski
Anna Adamowicz – PP Olszanka
Agnieszka Herman – PSP nr 1 Brzeg
Iwona Mróz – PSP nr 3 Brzeg
Agnieszka Kopiej – PSP nr 5 Brzeg
Barbara Przybysz – PSP nr 6 Brzeg
Żaneta Cieślak – PSP nr 8 Brzeg
Aneta Garkut – SP Bąkowice
Izabela Dróba – PZSP Przylesie
Magdalena Dekret – PSP Czepielowice
Jan Bar – PSP Dobrzyń
Katarzyna Raczkowska – ZSP Lubsza
Anna Jelenkowska – PSP Łosiów
Barbara Pyrek – PG nr 4 Brzeg
Magdalena Tabiszewska – GSP Skarbimierz
Joanna Staroń – PG Kościerzyce
Małgorzata Heflich – GG Skarbimierz
Anna Sobutka – I LO Brzeg
Bogusława Kopczyńska – ZSB Brzeg

Uroczyście podsumowano akcję ,,Gorączka Złota 2017”,  z której łącznie zebrano 818 kg złotych monet na rekordową kwotę 9.367,46 zł. W akcji uczestniczyły 22 placówki oświatowe – 14 szkół i 8 przedszkoli. Zgodnie z regulaminem wyróżniono dyplomami i małymi pucharkami wszytkich uczestników, natomiast najlepsi zostali nagrodzeni pucharami oraz talonami.

I miejsce – PSP Dobrzyń
II miejsce – SP Bąkowice
III miejsce – PP nr 4 Brzeg
IV miejsce – PP nr 10 Brzeg
V miejsce – ZSP Lubsza
VI miejsce – PSP Czepielowice

Za pośrednictwem opiekunów przekazano również podziękowania dla dyrekcji szkół biorących udział w kwestach ulicznych i dla najlepszych kwestarzy: Alexa Rychlewicza i Patryka Osterna 572,90 zł, Michaliny Piaseckiej i Julii Bukiedy 417,86 zł, Magdaleny Jurkowskiej i Anny Stefaniszyn 318,18 zł, Amelii Galant i Weroniki Piksy 388,18 zł, Karoliny Grubiak i Joanny Habrych 289,54 zł, Kamili Gubernat i Jagody Sobiegraj 225,65 zł, Damiana Dębskiego i Oliwera Skrzypnika 273,92 zł, Szymona Sochnika i Jakuba Gałana 271,78 zł, Patryka Resiaka, Dominika Dąbrowskiego, Piotra Sikory 267,58 zł, Wiktorii Majeckiej, Wiktorii Roman, Magdaleny Maśnik 239,20 zł.

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu składa jeszcze raz serdeczne podziękowania dyrekcjom szkół i przedszkoli, opiekunom oraz członkom Szkolnych Kół PCK i Klubów ,,Wiewiórka” za  udział w licznych konkursach, kwestach oraz zaangażowanie w realizowaniu zadań statutowych Polskiego Czerwonego Krzyża na odcinku pomocy potrzebującym.

Tekst i fot. PCK w Brzegu