Brzeski oddział PCK przygotował ponad 600 świątecznych paczek

0

Przed nami Święta Bożego Narodzenia – czas rodzinnych spotkań, obfitego stołu, miłych upominków… Jednak gdy rozejrzymy się wokół siebie dostrzegamy, że nie wszyscy mogą spędzić święta tak godnie i przyjemnie. Wiele jest wokół nas biedy, niedostatku, problemów materialnych i zdrowotnych.


Dla nich właśnie Polski Czerwony Krzyż, realizując swoją misję niesienia pomocy wszystkim potrzebującym rozpoczął w dniu 19.12.2017r. wydawanie paczek świątecznych dla rodzin wielodzietnych, osób samotnych, chorych, niepełnosprawnych, bezdomnych, będących  w trudnej sytuacji materialnej oraz dzieci z 35 szkół i przedszkoli z miasta i gminy Brzeg, Lewin Brzeski, Skarbimierz, Olszanka i Lubsza.

Hurtownia „DAREX” w Brzegu przygotowała na zlecenie PCK 633 paczki z czego 79 paczek dla rodzin, 155 dla osób samotnych i bezdomnych, 83 dla seniorów, podopiecznych PCK. Do szkół z miasta i gmin sąsiednich przekazaliśmy 316 paczek ze słodyczami, które dyrekcje szkół rozdzielą wśród dzieci i młodzieży. Ponadto brzescy Radni i Włodarze miasta za pośrednictwem Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu przekazali zabawki i słodycze dla dzieci uczęszczających do świetlicy środowiskowej ,,Przystań”.

Członkowie Szkolnego Koła PCK przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Brzegu odwiedzili wraz z opiekunką Zofią Gac chore dzieci przebywające na oddziale dziecięcym w BCM w Brzegu i przekazały skromne upominki w postaci książek. W Publicznym Przedszkolu w Olszance i Gminnej Szkole Podstawowej w Skarbimierzu – Osiedle przeprowadzono zbiórkę darów rzeczowych na kwotę 320 zł, co pozwoliło przygotować kolejne paczki dla osób, które w ostatnim momencie zwróciły się o pomoc do PCK.

Do wszystkich paczek dołączono wykonane przez dzieci kartki i dekoracje świąteczne, które napłynęły na konkurs ogłoszony przez brzeski oddział PCK pod hasłem ,,Czerwonokrzyska Gwiazdka 2017”. Przekazane kartki z życzeniami sprawiły obdarowanym najwięcej radości    i wzruszeń o czym świadczyły liczne telefony od osób chorych i samotnych do siedziby PCK  w Brzegu z podziękowaniami. Obdarowanie tak dużej liczby osób nie byłoby możliwe bez zaangażowania młodzieży ze szkolnych kół PCK w kweście ulicznej przeprowadzonej na początku grudnia, z której uzyskano dochód 10 285,56 zł oraz ofiarności brzeskiego społeczeństwa.

Paczki dofinansowano również z kwoty uzyskanej z 1% podatku dochodowego przekazanego na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża za rok 2016 oraz darowizn od firm i osób fizycznych.

Wszystkim tym, którzy zechcą wesprzeć kolejne nasze akcje  proponujemy przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz  Polskiego Czerwonego Krzyża w Brzegu nasz KRS: 0000225587 lub wpłacenie darowizny na konto PCK: 97 1160 2202 0000 0002 4989 7345.Wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom jak i naszym podopiecznym życzymy na Święta Bożego Narodzenia  i na nadchodzący Nowy Rok 2018 dużo zdrowia, radości, oraz dobroci od ludzi.

tekst i fot. PCK w Brzegu