Miasto rozstrzygnęło przetarg na rewaloryzację Parku im. Bolesława Chrobrego

5

Remont fosy, nowa pergola, monitoring, oświetlenie, ścieżki, siłownia plenerowa i elementy małej architektury – to niektóre prace oraz instalacje, które niebawem zostaną wykonane w Parku im. Bolesława Chrobrego w Brzegu. Wartość inwestycji wyniesie 4.412.586,92 złotych.


W postępowaniu przetargowym wpłynęły dwie oferty. Miasto planowało przeznaczyć na to zadanie 3.819.250,00 zł, jednak po otwarciu kopert okazało się, że najniższa propozycja cenowa jest o 600 tys. złotych wyższa.

Dziś (30.01) decyzją komisji przetargowej zdecydowano o wyborze najkorzystniejszej oferty firmy WASBUD z Grodkowa (4,4 mln zł). Zakończenie prac wyznaczono do 16 sierpnia 2018 roku.

 • GNOM

  Aż boję się zapytać- czy ktoś wie ile drzew zostanie wyciętych przy tej inwestycji?

  • Gosiasamosia

   No, strach pytać. Ponad trzydzieści lat temu chodziłam do jedynki i biegałam po tym parku. Wspomnienia, łzy i żal, że młodość przemija z wiatrem.

   • imię nazwisko

    Obawiam się, że trzydzieści lat temu biegałaś po innym parku. Ten koło jedynki to Park Centralny im. J.Czajkowskiego, choć nie zmienia to faktu, że: „Wspomnienia, łzy i żal, że młodość przemija z wiatrem.”
    ZDECYDOWANE NIE ! ! ! dla wycinki drzew w ramach przebudowy, remontu czy czegokolwiek innego. Zostawcie tę zieleń miejską w spokoju !!! Wystarczy ją fachowo pielęgnować i będzie dobrze.

    • Gosiasamosia

     No wstyd, ale nie wiedziałam jak ten park się nazywa. Mój ukochany park, park w którym przeżywałam pierwsze westchnienia miłosne i spacerowałam ze swoim ukochanym pomiędzy drzewami, słuchając szumu rozedrganych na wietrze liści.

     • imię nazwisko

      Gosia, normalnie romantyczka jesteś jak nic. I nie martw się, że nie wiedziałaś, bo ja też nie wiedziałem, ale się dowiedziałem i teraz już wiemy oboje 😉